Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Rogero cfw 4.31 V2.0 εννοώ. Ήμουν rebug και αφού κατέβηκα σε ofw 3.55 αναβάθμισα σε rogero.

 

εντυπώσεις; αξίζει από 3.55 ή δεν είναι τόσο σταθερό;

 

όλα τα games του εσωτερικού και εξωτερικού δίσκου θέλουν επανεγκατάσταση ; χάνονται τα saves;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωστε καποιος λινκ για αναλυτικες οδηγιες πως βαζω custom

το εχω παρατημενο στην 3.41 'η ποια ηταν αυτη που δεχοταν τα πρωτα στικακια..

Εαν εισαι σε official 3.41

1. Βαζεις official 3.55 με usb stick απο recovery mode

2. Βαζεις Rogero 4.30 v2 με usb stick απο recovery mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εισαι σε official 3.41

1. Βαζεις official 3.55 με usb stick απο recovery mode

2. Βαζεις Rogero 4.30 v2 με usb stick απο recovery mode

 

πριν κανεις το βημα 2, κανε εγκατάσταση το multiman 4.13.00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος μου διεφυγε παντελως, αλλα και παλι δε μπορει απο ofw

Οποτε πρεπει να εγκαταστησει το Multiman 4.13.00 αφου μπει σε jailbreak mode (power eject κολπο) με το στικακι απο 3.41 απο install package file. Δηλαδη πριν το βημα 1

 

Αν ο Multiman 4.13 δεν υποστηριζεται σε 3.41 τοτε θα κανεις τα βηματα παρακατω.

 

1. Official 3.55 απο recovery mode

2. KMEAW 3.55 απο recovery mode

3. Multiman 4.13.00 απο install package files

4. QA toggle απο install package files και τρεχεις το προγραμμα απο ΧΜΒ. Το ελεγχεις με το button combo μετα αφου το τρεξεις

5. Rogero 4.30 v2.0 απο recovery mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , όσοι έχετε πάει σε rogero 4.30 v2 αντιμετωπίζετε κάνα πρόβλημα με το load last game του multiman? Στην αρχή μου έβγαζε για κάποιο λόγο αυτά που λέει για το move και μετά error . το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα (εκδοση 3) και τώρα όταν το τρέχω το ps3 παγώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος μου διεφυγε παντελως, αλλα και παλι δε μπορει απο ofw

Οποτε πρεπει να εγκαταστησει το Multiman 4.13.00 αφου μπει σε jailbreak mode (power eject κολπο) με το στικακι απο 3.41 απο install package file. Δηλαδη πριν το βημα 1

 

Αν ο Multiman 4.13 δεν υποστηριζεται σε 3.41 τοτε θα κανεις τα βηματα παρακατω.

 

1. Official 3.55 απο recovery mode

2. KMEAW 3.55 απο recovery mode

3. Multiman 4.13.00 απο install package files

4. QA toggle απο install package files και τρεχεις το προγραμμα απο ΧΜΒ. Το ελεγχεις με το button combo μετα αφου το τρεξεις

5. Rogero 4.30 v2.0 απο recovery mode

 

αν ήμαστε ήδη σε 3.55 rogero cfw, και έχουμε εγκατεστημένο το multiman τότε απλώς περνάμε από πάνω το 4.30 v.2.0;;

 

αν ναι:

1) recovery mode πως μπαίνεις;

2) yp;arxei ένα λινκ με την σωστή έκδοση rogero 4.30 v2.0;

 

 

τα games που είναι ήδη στο σκληρό αχρηστεύονται; (p.x. πατσαρισμένο killzone 3 που παίζω τώρα)

 

τα saves χάνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος μου διεφυγε παντελως, αλλα και παλι δε μπορει απο ofw

Οποτε πρεπει να εγκαταστησει το Multiman 4.13.00 αφου μπει σε jailbreak mode (power eject κολπο) με το στικακι απο 3.41 απο install package file. Δηλαδη πριν το βημα 1

 

Αν ο Multiman 4.13 δεν υποστηριζεται σε 3.41 τοτε θα κανεις τα βηματα παρακατω.

 

1. Official 3.55 απο recovery mode

2. KMEAW 3.55 απο recovery mode

3. Multiman 4.13.00 απο install package files

4. QA toggle απο install package files και τρεχεις το προγραμμα απο ΧΜΒ. Το ελεγχεις με το button combo μετα αφου το τρεξεις

5. Rogero 4.30 v2.0 απο recovery mode

 

πρεπει να εχω περασμενο ενα παλι μουλτιμαν δεν κανει ε?

επειδη τα εχω ξεχασει τελειως θα μου πεις κ που θα τα βρω ολα αυτα? δεν θυμαμαι καλα καλα ουτε πως εμπαινα με το στικακι

 

QA και τετοια επισης μου φαινονται λιγο κινεζικα...

 

με Kmeaw δεν παιζουν περισσοτερα παιχνιδια? μια λες αυτο μια rogero...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα ακομη μια φορα.σας ειχα κουρασει λιγο στο παρελθον και επανερχομαι μιας και παλι εχω προβλημα.με ειχατε βοηθησει πολυ και ειχα καταφερει να τρεξω τα παιχνιδια μεσω του 3.55cfw kmew.αυτα που ειχα κανει ηταν τα εξης.

1)εκανα update στην 3.55 ofw

2)μετα περασα το 3.55 cfw kmeaw(ολα μεσω recovery)

3)περασα την τελευταια εκδοση του multiman(τοτε)+οτι αλλο χρειαζοταν και μπορουσα να τρεξω σχεδον ολα τα παιχνιδια τα οποια τα ειχα στον εξωτερικο σκληρο(οποια χρειαζονταν ειχα και το e-boot fix)

για ενα περιεργο λογο ομως οταν ειχα περασει την 3.55 kmeaw οταν πηγαινα στο system settings μου εμφανιζε οτι ειχα την 4.01

μετα απο 2 μηνες εδωσα το πσ3 σε ενα φιλο μου να παιξει αλλα ο φακελος install package files εχει πλεον εξαφανιστει οποτε δε μπορω να τρεξω τα παιχνιδια απο το σκληρο.υποψιαζομαι οτι εβαλε ενα παιχνιδι του ζητησε update το εκανε και εγω μαλλον την πατησα

 

τωρα υπαρχει τροπος να λυθει το προβλημα η περιμενω και εγω οπως αρκετοι.?

εχω δοκιμασει να βαλω παλι την 3.55 Ofw αλλα μου βγαζει the data is corrupted (8002f2c5)[/background]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα υπαρχει τροπος να λυθει το προβλημα η περιμενω και εγω οπως αρκετοι.?

Μονο με downgrade E3-flasher αν το υποστηριζει το ΠΣ3 σου. (δηλαδη αν ειναι σλιμ η φατ με κωδικο CECHH,CECHK,CECHL, CECHP, CECHQ μονο). Αν ειναι CECHG και κατω (με NAND μνημη) μονο με ProGSkeet γινεται και δυσκολα θα βρεις καποιον να το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με downgrade E3-flasher αν το υποστηριζει το ΠΣ3 σου. (δηλαδη αν ειναι σλιμ η φατ με κωδικο CECHH,CECHK,CECHL, CECHP, CECHQ μονο). Αν ειναι CECHG και κατω (με NAND μνημη) μονο με ProGSkeet γινεται και δυσκολα θα βρεις καποιον να το κανει.

 

απο κατω λεει CECH-2104B

date code 0B

 

οποτε μαλλον την πατησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...