Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατεβασα το mass effect 3 BLES01462 και οταν το φορτωνω μου βγαζει "disc error the game cannot continue please quit".Εκανα update και τσεκαρα bd mirror και internal και εχω μεσα δισκακι αλλα παλι δεν το παιζει.Εχω rogero 2.03 και multiman 4.14 λετε να φταει αυτο?Σε κανενα αλλο δεν το βγαζει...

 

Πριν απο λιγο καιρο νομιζω ειχα διαβαζει οτι ο multiman ειχε καποια λαθη στην αντιγραφη παιχνιδιων....ισψς να ειναι αυτο...απο την 4.14 που ειμαι πως μπορω να παω στην πιο κανουργια εκδοση?

 

και κατι τελευταιο απο rogero  2.03 παω 2.05 απευθειας απο xmb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις ΜΜ. Πατας R1 η L1 και αλλαζει το view mode του ΜΜ. οταν εισαι σε mode που ειναι ιδιο με το ΧΜΒ του ΠΣ3 (ΜΜ-XMB view mode) πας τερμα πανω αριστερα και επιλεγεις Check for Updates. αστο να κανει update απο μονο του.

Αν δε σου κανει update απο την 4.14.00 κατεβασε και βαλε την 4.20.00 base και μετα κανε update με τον τροπο που σου ειπα. 

 

BD mirror δε χρειαζεται για να τρεξει. τρεχει κανονικα.

 

Σε 2.05 απο 2.03 πας απευθειας απο ΧΜΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ολες τις αναβαθμισεις αλλα το mass effect 3 δεν λεει να παιξει...μαλλον δεν εχει κατεβει σωστα η κατι τετοιο.καλυτερα να το παρω απο τα seven παρα να τα ξανακατεβαζω.Ευχαριστω για την βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το προβλημα ηταν οτι απο εκει που το κατεβασα ενα αρχειο 8 γιγα ηταν ηδη  χωρισμενο σε τρια κομματια με αποτελεσμα οταν το περασα με ftp να μην ενωθουν.Τα ενωσα με MM και παιζει μια χαρα ευτυχως γιατι ειχα και τα save απο το προηγουμενα!

 

ματζος το πρωτο απο την trilogy παιζει κανονικα?Διαβασα οτι δεν παιζει και γι αυτο κατεβασα ξεχωριστα καθε  game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε ΜΜ 4.20.00 ο οποιος εχει νεο payload (καταργηθηκαν τα παλια Standard και Hermes)

Ο Deank λεει οτι αυτο δινει καλυτερη συμβατοτητα για να τρεχουν τα παιχνιδια discless

Τα παιχνιδια που δεν ετρεχαν discless με τα προηγουμενα payloads εχουν τωρα 80% πιθανοτητα να τρεξουν

Ειναι οτι πρεπει για οσους εχουν χαλασμενο BlueRay

Επισης για οσους χρησιμοποιουν Rogero και Stealthman εαν εκκινουν το παιχνιδι απο το εικονιδιο του δισκου δε χρειαζεται να κανουν restart την κονσολα για να φορτωσουν ΜΜ απο το app_home οπως γινοταν πριν.

Εγω που εχω stealthman οταν παω στο app_home μετα απο game μου λεει  error occurred ξερεις τι παιζει?=/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω stealthman οταν παω στο app_home μετα απο game μου λεει  error occurred ξερεις τι παιζει?=/

Ναι ο Stealthman μεχρι την 4.19 χρειαζοταν να κανει restart τη κονσολα.

Απο την 4.20.00 και μετα θα πας στα Settings του ΜΜ (απο ΧΜΒ view mode με R1 η L1) και κατω χαμηλα στα settings θα δεις οτι γραφει καπου redirection of app_home. Βαλτο στο toolbox η δοκιμασε το αλλο απο αυτο που εχεις τωρα. Και θα μπορεις να μπαινεις ΜΜ χωρις να σου βγαζει error μετα απο παιχνιδι αλλα δε θα τρεχει το παιχνιδι απο app_home. πρεπει να εχεις δισκο μεσα να τρεχεις το παιχνιδι απο εκει.

Φυσικα για οσους εχουν χαλασμενο drive αυτο δεν ισχυει πρεπει να φορτωνουν απο app_home

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο Stealthman μεχρι την 4.19 χρειαζοταν να κανει restart τη κονσολα.

Απο την 4.20.00 και μετα θα πας στα Settings του ΜΜ (απο ΧΜΒ view mode με R1 η L1) και κατω χαμηλα στα settings θα δεις οτι γραφει καπου redirection of app_home. Βαλτο στο toolbox η δοκιμασε το αλλο απο αυτο που εχεις τωρα. Και θα μπορεις να μπαινεις ΜΜ χωρις να σου βγαζει error μετα απο παιχνιδι αλλα δε θα τρεχει το παιχνιδι απο app_home. πρεπει να εχεις δισκο μεσα να τρεχεις το παιχνιδι απο εκει.

Φυσικα για οσους εχουν χαλασμενο drive αυτο δεν ισχυει πρεπει να φορτωνουν απο app_home

Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bells

Ίσως, αντί να μπεις στη διαδικασία να κατεβάσεις το παιχνίδι, να μπορούσες να βγάλεις άκρη με ένα πρόγραμμα που διάβασα πως κυκλοφορεί και είναι αρκετά απλό.

Μπορείς να βρεις περισσότερα για αυτό αν ψάξεις τα εξής στο google:

CFW eboot pkg resigner by RazorX

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά μπορεί να είναι αυτό που ψάχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...