Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καντα συγχρονισμο ονλαιν. αφου πρωτα ξανακανεις rebuild database

βεβαιωσου οτι τα περασες σωστα και δεν ειναι σε αλλο φακελο. μαλλον εχουν περαστει αλλου.

ελεγξε το απο ΜΜ. Πρεπει να ειναι στον φακελο μεσα στον φακελο dev_hdd0/home/000000000XX. ενας φακελος savedata και ενας φακελος trophies.

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επαναλαμβανω πρωτα ελεγξε οτι ειναι στους σωστους φακελους.

ελεγξετο και μεσω ftp καλυτερα για να μη μπερδευτεις με τα directories.

Μετα αφου ειναι ολα σωστα ξανα rebuild database.

και τελος online synch αν δεν δουλεψουν τα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ftp που προσπαθησα να ανοιξω το φακελο game δεν μου τον ανοιγε ενω τους αλλους φακελους μου τους ανοιγε. δεν ειναι προβλημα αυτο, θα μπω απο multiman. sync τα trophies απο που τα κανω?

 

θα τρο

ο κανω και θα ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαθος το εγραψα. dev_hdd0/home/000000X

εκει μεσα ειναι τα savedata και trophy.

περνα απο το backup τα trophies εκει μεσα

και μετα rebuild database

sync κανεις online απο το ΧΜΒ. πρεπει να εισαι συνδεδεμενος στο πσν. αλλα αστο. δοκιμασε πρωτα αυτο που ειπα.

Αν εχεις παιξει παιχνιδια πριν την επισημη κυκλοφορια τους μη κανεις online sync,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι φάκελοι βρίσκονται κανονικά στον home, έκανα rebuild database και δυστυχώς το ξανακάνει.

 

sync δεν θέλω να κάνω γτ έχω παίξει παιχνίδια πριν την επίσημη κυκλοφορία.

 

τι άλλη λύση έχω?

 

συγκεκριμένα μου γράφει "registration of the trophy information could not be copmpleted. the game will quit (80022D11)"

 

άλλο ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι που και που δεν μου αναγνωρίζει και το δισκάκι που βάζω μέσα...γκαντεμιά μου

Επεξ/σία από weber122
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To showtime χρησιμοποιει τις ιδιες τεχνικες μεθοδους του xmb για upscaling ταινιων? Επειδη λενε οτι το ps3 εχει πολυ καλους αλγοριθμους για upscale.

 

Επισης γινεται να ενσωματωθει αυτος ο αλγοριθμος σε καποιον software player για PC?

 

Το χει ψαξει κανεις το ζητημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τρόπος να τρέξουμε file recovery μέσω ftp να υποθέσω ότι δεν υπάρχει ε? Αντί να διαγράψω κάτι δευτεροτρίτους λογαριασμούς , διέγραψα τον βασικό μου κατα λάθος και μαζί και όλα τα saves

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ και η ερώτηση του άσχετου...

 

Πριν κάποιο καιρό είχε γίνει τόσος ντόρος που μαθεύτηκα τα "master keys" του PS3 (ή κάτι ανάλογο).

 

Τότε πως και εξακολουθεί να είναι τόσο κλειδωμένο ? Μόνο μερικές κονσόλες χαρακώνονται από τα Slim και το Super Slim είναι αχακάριστο.

 

It was happening... but it didn't happen !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Οκ και η ερώτηση του άσχετου...</p>

<p> </p>

<p>Πριν κάποιο καιρό είχε γίνει τόσος ντόρος που μαθεύτηκα τα "master keys" του PS3 (ή κάτι ανάλογο).</p>

<p> </p>

<p>Τότε πως και εξακολουθεί να είναι τόσο κλειδωμένο ? Μόνο μερικές κονσόλες χαρακώνονται από τα Slim και το Super Slim είναι αχακάριστο.</p>

<p> </p>

<p>It was happening... but it didn't happen !</p>

 

Πιστευω δε θα αργησει η στιγμη που θα σπασουν κ αυτες οι κονσολες.σκεψου ποσο καιρο πηρε για να σπασουν οι πρωτες κονσολες.κ επειδη εργστηκαν σε εκεινες λογικο ειναι να σπανε μεχρι εργοστασιακο 3.55 fw.μετα η σονυ πηρε τα μετρα της.παντως οτι βρηκαν τα κλειδια φαινεται απο το οτι δυο μερες μετα την αναβαθμιση της σονυ στη 4.40 βγηκε 4.40 cfw.

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει αν αυτές οι κονσόλες που έχουν είδη χακαριστεί, χακάρωνται κιάλλο. Το θέμα είναι αν μπορούν περισσότεροι να χακάρουν τις κονσόλες τους.

 

Τέτοιο καιρό την προηγούμενη γενιά τα ps2 slim ήταν τρωτά σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι που βγήκε 4.40cfw, πρέπει να είσαι σε 3.55 ofw για να την περάσεις. Μεγάλο fail.

Οταν θα μπορείς να περάσεις cfw ανεξαρτήτου ofw τότε μπορούμε να μιλάμε για κλειδιά κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...