Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν εχεις ροτζερο 4.30 και ΜΜ 4.20.ΧΧ

τοτε κανε το update. exit the game. ανοιξε τον ΜΜ και στα options του παιχνιδιου κανε ξανα set access permissions.

μετα θα λειτουργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο τελευταιος multiman λεει πως αντικαθιστα το ps3 app_home με bluray icon. εμενα που εκανα την τελευταια αναβαθμιση γιατι δεν συμβαινει κατι τετοιο? Σε σας το εχει αλλαξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα οχι αλλα εχω stealthMM. Πιθανως να χρειαζεται να πας στα settings του ΜΜ και να καθορισεις απο εκει πως θελεις το app_home.

δεν το εχω κοιταξει ακομη και δεν προκειται να το αλλαξω γιατι πλεον το  app_home το εχω μονο για να φορτωνω ΜΜ για να μη χρειαζεται να κανω restart  τη κονσολα. Παιχνιδια φορτωνω απο BD icon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια γρηγορη ματια που ειχα ριξει δεν ειχα βρει κατι στα settings, αλλα πιστευα πως θα το κανει απο προεπιλογη. Οκ θα κατσω να το κοιταξω με περισσοτερη λεπτομερεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το εξεις πρόβλημα.παω να τρεξω το GOD OF WAR απο εξωτερικο δισκο με την τελευταια αναβαθμιση του multiman με μαυριζει η οθονη και μετα απο λιγο με πεταει στο αρχικο μενου.τι μπορει να θελει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το εξεις πρόβλημα.παω να τρεξω το GOD OF WAR απο εξωτερικο δισκο με την τελευταια αναβαθμιση του multiman με μαυριζει η οθονη και μετα απο λιγο με πεταει στο αρχικο μενου.τι μπορει να θελει?

 

 Με rogero cfw 4.30 2.05 και τελευταιο multiman  αλλα εγκατεστημενο σε εσωτερικο δισκο παιζει μια χαρα. δοκιμασε να το μεταφερεις σε εσωτερικο δισκο. Επισης δεν εχω βαλει το Update 1.01. το εκανα skip.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Με rogero cfw 4.30 2.05 και τελευταιο multiman  αλλα εγκατεστημενο σε εσωτερικο δισκο παιζει μια χαρα. δοκιμασε να το μεταφερεις σε εσωτερικο δισκο. Επισης δεν εχω βαλει το Update 1.01. το εκανα skip.

το περασα στον εσωτερικο και παλι τα ιδια με κανει απλως τωρα μου βγαζει DUPLEX και μετα παλι στο μενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που μπορω να βρω το ps3spliter για τον τελευταιο multiman?

υπαρχει ετοιμο αρχειακι που παιζεις το fifa13 χωρις  προβλημα,

το εχω δοκιμασει και μου παιζει χωρις κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εσωτερικό μόνο.. εξωτερικό δεν εχω δοιμασει ποτε μιας και τους εχω φισκάρει όλους!! :P

 

Ούτε και το god of war παίζει.. βγαζει το λογοτυπο των Duplex και μετα απο λιγο παλι πισω στο XMB.. :(

Με multiMAN 04.20.04, BD-Mirror και εξωτερικό παίζει άψογα το tomb raider.  :-) 

To god of war δεν το δοκίμασα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Βρε παιδια θα σκασω με τα παλαβα που γινονται.Εχω την rogero
4.31 kαι τον multiman 4.20.Eνω πριν λιγο καιρο περασα με επιτυχια καποια
παιχνιδια στον εσωτερικο του ps3 μεσω fileZilla,τωρα δεν μου βρισκει
λεει τον εξυπηρετιτη....Δεν μπορω να συνδεθω.Ip kai ρυθμισεις τις βλεπω
ιδιες.Τι στο καλο εγινε;Βοηθηστε φιλοι μου παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περασα στον εσωτερικο και παλι τα ιδια με κανει απλως τωρα μου βγαζει DUPLEX και μετα παλι στο μενου.

 

εμενα σε 3.55 παιζει μια χαρα,χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο,απλα το περασα σε εσωτερικο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να συνδεθω.Ip kai ρυθμισεις τις βλεπω

ιδιες.Τι στο καλο εγινε;Βοηθηστε φιλοι μου παρακαλω.

κατι κανεις λαθος με τα καλωδια. Δες αν ειναι σωστα συνδεδεμενα και μετα δες τι διευθυνση-ip address  γραφει μεσα στο ΜΜ και και δωσε αυτη στο filezilla με τον ΜΜ ανοιχτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι κανεις λαθος με τα καλωδια. Δες αν ειναι σωστα συνδεδεμενα και μετα δες τι διευθυνση-ip address  γραφει μεσα στο ΜΜ και και δωσε αυτη στο filezilla με τον ΜΜ ανοιχτο.

Ενα καλωδιο ειναι του ethernet σωστα;Εβαλα τον FlashFXP και δουλεψε μετα απο κανα 3-4 φορες....Ξερω γω τι να ειχε;Τωρα μου κανει το εξης:εκει που κατεβαινουν τα αρχεια ενος παιχνιδιου απο torrent,γυρω στο 60% κολαει το προγραμμα......Λες να φταινε τα αρχεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα προβλημα

 

αλλαξα εσωτερικο δισκο μια χαρα, περασα και τα save data,trophys, εκανα rebuild database και δοκιμασα με το tomb raider και επαιξα μια χαρα και συγχρονιστηκαν save data.

 

πριν λιγο πηγα να παιξω sports champion και στην αρχη μου πεταξε μηνυμα του τυπου "τα save δεν φορτωσαν γτ δημιουργηθηκαν απο αλλο χρηστη" και μου εδωσε την επιλογη να δημιουργησω καινουροα το οποιο το εκανα. επειτα ομως μου πεταξε μηνυμα "τα trophys δεν μπορεσαν να φορτωθουν και με πεταξε εξω απο το παιχνιδι. πλεον και σε ολα τα παιχνιδια μου γινεται αυτο και με πεταει στο XMB.

 

να σβησω τα trophys λετε? δεν με ενδιαφερουν και καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...