Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανοιξε τες στο πισι με SMPlayer βαλτο να κατεβαζει τα ελληνικα srt αυτοματα απο το opensubtitles και μετα περνα και το srt μεσα στο directory που εχεις την ταινια. σβησε μονο το extension _el που δημιουργει αυτοματα ο SMPlayer με το κατεβασμα sto srt file για να ειναι απολυτα συμβατα srt + avi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια εχω ενα ps3 superslim (500gb) με custome firmware 4.31,,,, απο οτι εχω ακουσει με 4.31 μπορεις να το τσιπαρεις

υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος βημα βημα (στα ελληνικα) τι πρεπει να κανω?

Επεξ/σία από WOLF400
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον μπερδεψες το 4.31 με το 3.41. Δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχει PS3 SuperSlim με 3.41. το 3.41 υπηρχε πριν 2,5 χρονια.

Τα PS3 superslim δεν χακαρονται με τιποτα.

Εκτος αν εχεις αλλο ΠΣ3 με 3.41 που τοτε εισαι στους τυχερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι διορθωνο 4.31 εχω.και απο οτι βλεπω πολοι τσιπαρανε αυτα που ειχαν 4.31 και 4.30 cfw με rogero v2.05.

Δεν νομιζω να παιζει ρολο αν ειναι super slim ...παιζει ρολο η version μονο.

να μας το επιβεβαιωσει και καποιος αλλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο να μην πιστευεις οταν ρωτας εναν μονο. Ισως και γω στη θεση εκανα το ιδιο. :)

Διαβασε εδω ενα ποστ που δε θα το βρεις πουθενα αλλου να σου λυθουν οι αποριες.

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/

Δεν παιζει ρολο η version μονο. Παιζει ρολο το τι firmware φορουσε οταν το αγορασες.

Για να "τσιπαριστει" οπως το λες (που δεν ειναι τσιπαρισμα αλλα περασμα cfw- τσιπ στο ΠΣ3 δεν υπαρχει) πρεπει να ειχε εργοστασιακο firmware 3.55 και κατω οταν το αγορασες. Αλλος τροπος δεν υπαρχει. 

Επαναλαμβανω και ξαναλεω πως δεν "τσιπαρεται" κανενα PS3 σειρας 3004 και κανενα σειρας 4004 (Superslim)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο να μην πιστευεις οταν ρωτας εναν μονο. Ισως και γω στη θεση εκανα το ιδιο. :)

Διαβασε εδω ενα ποστ που δε θα το βρεις πουθενα αλλου να σου λυθουν οι αποριες.

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/

Δεν παιζει ρολο η version μονο. Παιζει ρολο το τι firmware φορουσε οταν το αγορασες.

Για να "τσιπαριστει" οπως το λες (που δεν ειναι τσιπαρισμα αλλα περασμα cfw- τσιπ στο ΠΣ3 δεν υπαρχει) πρεπει να ειχε εργοστασιακο firmware 3.55 και κατω οταν το αγορασες. Αλλος τροπος δεν υπαρχει. 

Επαναλαμβανω και ξαναλεω πως δεν "τσιπαρεται" κανενα PS3 σειρας 3004 και κανενα σειρας 4004 (Superslim)

καταλαβα αρα δεν γινετε..εγινε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Θα είμαι σύντομος και περιεκτικός:

 

Έχω το slim με official 4.31 με date code 0D, ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

Θα είμαι σύντομος και περιεκτικός:

Έχω το slim με official 4.31 με date code 0D, ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Ωραια το εθεσες. Μακαρι να ταν ολοι σαν εσενα.

Downgrade με Ε3-Flasher για να πας 3.55 και μετα CFW Rogero 4.30 v2.05. Εαν πιανουν τα χερια σου και σε εμπιστευεσαι το αγοραζεις (κανα 50ρικο απο εξωτερικο γυρω στα 80 εδω ελλαδα). Θελει και πολυ διαβασμα.

Εαν οχι υπαρχουν ατομα που το κανουν με 40 ευρω (οχι εγω παντως).

Συντομος και περιεκτικος και εγω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια το εθεσες. Μακαρι να ταν ολοι σαν εσενα.

Downgrade με Ε3-Flasher για να πας 3.55 και μετα CFW Rogero 4.30 v2.05. Εαν πιανουν τα χερια σου και σε εμπιστευεσαι το αγοραζεις (κανα 50ρικο απο εξωτερικο γυρω στα 80 εδω ελλαδα). Θελει και πολυ διαβασμα.

Εαν οχι υπαρχουν ατομα που το κανουν με 40 ευρω (οχι εγω παντως).

Συντομος και περιεκτικος και εγω :)

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Χωρίς Ε3 δηλαδή δεν γίνεται με τίποτα η δουλειά έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω Nand clip ( για flashάρισμα PS3 PHAT με progskeet 1.2 tar edition), κατά προτήμιση από Ελλάδα?  Έχω είδη το progskeet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παω να τρεξω το Tomb Raider (απο εξωτερικο) ο multiman καθε φορα κανει resetting usb bus, reconnecting usb devices. Αυτο προσθετει 10 δευτερο λεπτα waiting time, + δεν μου αποθηκευει το παιχνιδια στο last game για να το τρεχω απο το εικονιδιο της εφαρμογης στο xmb. Καμμια ιδεα? Αυτο μου γινοταν καμμια φορα και παλιοτερα αλλα με καποια updates ο dean θεωρητικα το εφτιαξε, τωρα στην 4.20.00 μου το ξανακανει? το εχει παθει και κανεις αλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δυστηχώς δε τρέχει κάν το Tomb Raider internal discless (εχω χαλασμένο laser) με Rogero CFW v2.05 και Multiman 4.20.. μαυρη οθόνη μου βγάζει και κολλάει εκεί..

 

btw βγήκε το God of War Ascension PS3-DUPLEX Freeleech

Size: 34.862 GB

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

(Άντε να δουμε αν θα παίζει discless)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει κάτι για την εγκατάσταση rogero 4.30 2.05 από τότε που έγινε η δημοσίευση του παρακάτω οδηγού; Είμαι ακόμα με kmeaw 3.55

 

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking/?p=5143092

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δυστηχώς δε τρέχει κάν το Tomb Raider internal discless (εχω χαλασμένο laser) με Rogero CFW v2.05 και Multiman 4.20.. μαυρη οθόνη μου βγάζει και κολλάει εκεί..

 

btw βγήκε το God of War Ascension PS3-DUPLEX Freeleech

Size: 34.862 GB

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

(Άντε να δουμε αν θα παίζει discless)

 

 

για το tom raider δοκιμασε να βαλεις επιλογη bd mirror εμενα ηθελε το ιδιο στο cod3 γιατι μ εβγαζε μαυρη οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...