Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι στο cfw 4.46 προς το παρόν.

Θέλω να βλέπω ταινίες ασύρματα από το pc στην τιβί μέσω του ps3. Γίνεται αυτό?

Μπορεί δηλαδή το ps3 να συνδεθεί στο δίκτυο με το wireless, αλλά να μην το αφήνω-για ευνόητους λόγους- να μπαίνει ίντερνετ?

 

Χρειάζομαι κάποιο ειδικό software για τις ταινίες-υπότιτλους κλπ?

Ps3 media server +vlc και είσαι κούκλος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, είμαι στο cfw 4.46 προς το παρόν.

Θέλω να βλέπω ταινίες ασύρματα από το pc στην τιβί μέσω του ps3. Γίνεται αυτό?

Μπορεί δηλαδή το ps3 να συνδεθεί στο δίκτυο με το wireless, αλλά να μην το αφήνω-για ευνόητους λόγους- να μπαίνει ίντερνετ?

 

Χρειάζομαι κάποιο ειδικό software για τις ταινίες-υπότιτλους κλπ?

Γινεται να εισαι μονιμος συνδεδεμενος στο ιντερνετ αρκει να εχεις απενεργοποιησει το automatic login απο το PSN και φυσικα να σιγουρευετεις οτι εισαι logged out απο το PSN.

Σε αυτη την περιπτωση εισαι μονιμα συνδεδεμενος στο ιντερνετ αλλα οχι στο PSN οποτε δε συντρεχει κανενας κινδυνος απο τους ευνοητους λογους :)

Καλο ειναι να δωσεις στατικη ip απο τα settings. Τοσο στο πισι που θα streamarei οσο και στο PS3 που θα δεχεται.

Τωρα αν θες να streamareis ασυρματα χλωμο το κοβω. Εξαρταται απο πολλους παραγοντες (ρουτερ, αποσταση κλπ).

Χρησιμοποιεις τα προγραμματα που σου ειπε ο φιλος Βρωμιαρης απο πανω αλλα δε ξερω αν θα πετυχεις καλο streaming με wireless. Παλια που το χα δοκιμασει με wireles σε Netfaster 2 ηταν ολο πιξελιασματα η εικονα (για mkv 720p μιλαμε)

Με ethernet σιγουρα θα πετυχεις καλο streaming.

Οσον αφορα το ΠΣ3 παιξε και με τον Showtime player που περιλαμβανεται μεσα στον Μουλτιμαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε κανενα νεο για multiman που να παιζει σε ermak 4.65?

 

btw συγχαρητηρια στον ermak για την φανταστικη δουλεια που κανει

 

μπα......που τετοια τυχη....

με irisman βολευομαστε προς το παρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχουμε κανενα νεο για multiman που να παιζει σε ermak 4.65?

 

btw συγχαρητηρια στον ermak για την φανταστικη δουλεια που κανει

Αυτές τις μέρες μιλάω με τον dean για τον multiman.Προς το παρών έχει άλλες ασχολίες,αλλά κάποια στιγμή ευελπιστεί να βγάλει το Update.

 

ευχαριστώ πάρα πολλή :P

Επεξ/σία από ermak
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Πάνε χρόνια που έχω να ασχοληθώ με παιχνιδομηχανές. Ψάχνω όμως να σπάσω το PS3 σε ένα ξαδερφάκι μου. Εδώ και κάμποση ώρα ψάχνω σε διάφορα φόρα, σάιτ κλπ. πληροφορίες. Μπορεί αν ρωτήσω κάτι που έχει απαντηθεί ήδη (το πιθανότερο!). Aλλά επειδή ΞΕΚΑΘΑΡΑ δεν έχω βγάλει άκρη, ήθελα να ρωτήσω κι εδώ μην προχωρήσω σε κάτι που δεν ισχύει και δημιουργήσω πρόβλημα.

 

Σε PS3 με Version 4.60 και CECH 3004a παίζει hack χωρίς να επέμβεις στο εσωτερικό του μηχανήματος; Είτε να κάνω downgrade στην 3.55, είτε να περάσω custom firmware.

 

Αυτό εδώ ας πούμε μπορώ να το εφαρμόσω ή όχι;

http://ps3portal.net/ps3-4-60-downgrade-to-3-55-official-release-free-download/

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός τις μέρες μιλάω με τον dean για τον multiman.Προς το παρών έχει άλλες ασχολίες,αλλά κάποια στιγμή ευελπιστεί να βγάλει το Update.

 

ευχαριστώ πάρα πολλή :P

 

μια χαρα κ ο irisman απλος λιτος oldschool που δεν με χαλαει καθολου μιας κ με spectrum k dos μεγαλωσα

 

ασε που βλεπει απ ευθειας ntfs usb σκληρους που με βολευει

 

ολα cool :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Πάνε χρόνια που έχω να ασχοληθώ με παιχνιδομηχανές. Ψάχνω όμως να σπάσω το PS3 σε ένα ξαδερφάκι μου. Εδώ και κάμποση ώρα ψάχνω σε διάφορα φόρα, σάιτ κλπ. πληροφορίες. Μπορεί αν ρωτήσω κάτι που έχει απαντηθεί ήδη (το πιθανότερο!). Aλλά επειδή ΞΕΚΑΘΑΡΑ δεν έχω βγάλει άκρη, ήθελα να ρωτήσω κι εδώ μην προχωρήσω σε κάτι που δεν ισχύει και δημιουργήσω πρόβλημα.

 

Σε PS3 με Version 4.60 και CECH 3004a παίζει hack χωρίς να επέμβεις στο εσωτερικό του μηχανήματος; Είτε να κάνω downgrade στην 3.55, είτε να περάσω custom firmware.

 

Αυτό εδώ ας πούμε μπορώ να το εφαρμόσω ή όχι;

http://ps3portal.net/ps3-4-60-downgrade-to-3-55-official-release-free-download/

 

Ευχαριστώ.

ΟΧΙ δεν υπάρχει πιθανότητα να το κάνεις jailbreak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Μόνο με χειρουργείο δηλαδή όπως το φοβόμουνα...

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση. Μόνο μια ερώτηση ακόμα. Το λινκ που παρέθεσα σε τί σενάριο αναφέρεται τότε; PS3 με άλλο CECH; Για να δω τι έχω καταλάβει... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Μόνο με χειρουργείο δηλαδή όπως το φοβόμουνα...

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.

 

Μια ερωτησούλα ακόμα. Το λινκ που παρέθεσα σε τί σενάριο αναφέρεται; PS3 με άλλο CECH;

στην δικη σου περιπτωση και στις σειρες 2504Β με datecode 1B και πανω αλλα και 3000 + 4000

ΜΟΝΟ με εσωτερικη επεμβαση

και τοποθετηση Cobra Ode το οποιο δεν αξιζει για τα λεφτα του κατ'εμε.

 

ολες οι προηγουμενες σειρες ΑΠΑΙΤΟΥΝ E3 FLASHER για να κατεβεις σε 3.55

 

ολα τα υπολοιπα που κυκλοφορουν στο νετ,ειναι απατες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Θελω να μεταφερω τα saves μου απο το ενα ps3 fat που εχω σε ενα slim.Δοκιμασα με full system back up αλλα για καποιο λογο δεν μου μετεφερε τα saves απο το dark souls.Εχω δει μια λειτουργια στο ps3 που λεει data transfer απο το ενα ps3 στο αλλο.Θα δουλεψει?Μπορειτε να μου προτεινετε αλλο τροπο?

Και τα 2 ps3 ειναι με cfw 4.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμενα saves πρεπει να ειναι συγχρονισμενα μαζι με τα trophies τους.

Στο full system backup δε περνει τα trophies. Αυτο γινεται μονο με online synch. Αρα για να παρεις σωστα το backup και να δουλευουν ολα τα saves (τα περισσοτερα ειναι bound με τα trophies τους) πρεπει να κανεις trophy synch στη κονσολα 1 (που παιρνεις το backup) και μετα αφου μεταφερεις το backup με τον ιδιο λογαριασμο πρεπει να κανεις trophy synch στη κονσολα 2 αφοτου δεχτει το  backup για να τα κατεβασεις και να εναρμονιστουν παλι τα saves με τα trophies.

Απο κει και περα μπορεις να δοκιμασεις το PS3 save resigner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...