Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι χωρις control fan.

76 χωρις να εχει ζεστες ;;;; Fat εχεις;

Αλλαγη παστας αμεσα :)

Εσυ ρε Τομυ θα επρεπε να ξερεις.

Δεν εισαι πλεον χτεσινος

 

 

μολις αλλαξα παστα ,απλα δεν ειχα πολυ κ βγηκε πολυ τσιμα τσιμα,μηπως φταιει που ειναι fat το ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα σε αναμονη  MM και μπραβο στα παιδια που το τρεχουν θελω να ρωτησω το εξης. πηγα να κατεβασω το pro2015 απο το ps3 και μου ειπε να κανω ενα update 1.12 αν θυμαμαι καλα στο store. εκανα κατεβασα το pro 2015 με ermk 4.65 και spoof. ειναι ολα οκ αλλα πηρα ενα mail απο sony. να ανυσηχω? σας βαζω την εικονα.


 

post-117465-0-91633400-1413047207_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να ανυσηχω? σας βαζω την εικονα.

 

Κανενα θεμα δεν υπαρχει, Ειναι αποδειξη αγορας που σου στελνουν στο email που εχεις δηλωσει.

Οτιδηποτε κατεβαζεις, demo, psplus, η παιχνιδι σου στελνουν αποδειξη. Αν κατι ειναι δωρεαν οπως τα demo η στο psplus τοτε η αποδειξη ειναι μηδενικη.

μολις αλλαξα παστα ,απλα δεν ειχα πολυ κ βγηκε πολυ τσιμα τσιμα,μηπως φταιει που ειναι fat το ps3?

Μη νομιζειςοτι θα δεις και τρομερες διαφορες στο ΦΑΤ. Εκει που ειχες76 αντε να παει 70

Συνηθως η CPU (Cell) εχει 8-10 βαθμους πιο πανω απο την GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις οδηγίες της πρώτης σελίδας, γράφει στους κανόνες ασφαλείας:

 

"Φροντίζουμε να έχουμε κρατήσει τα dump files της NOR/NAND του PS3 μέσω του MULTIMAN."

 

υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες για το πως γίνεται αυτό;

 

 

 

*έχω slim 2504b με steven 4.53 και τον αντίστοιχο multiman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις οδηγίες της πρώτης σελίδας, γράφει στους κανόνες ασφαλείας:

 

"Φροντίζουμε να έχουμε κρατήσει τα dump files της NOR/NAND του PS3 μέσω του MULTIMAN."

 

υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες για το πως γίνεται αυτό;

To dump NAND/NOR: mmOS->Select any file->Open in HEX viewer->[sELECT]->[sTART]->DUMP LV2(NO)->DUMP LV1(NO)->DUMP FLASH(YES)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί ποιο λόγο πρέπει να επαναλάβουμε την διαδικασία 4 φορές; γιατί διαβάζω στο τέλος του κειμένου ότι και τα 4 ίδια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εισαι 100% σιγουρος οτι πηρες σωστο dump

Αν παρεις 2 και σου βγει λαθος η συγκριση πως ξερεις ποιο ειναι το σωστο;

Αν παρεις 3 συγκρινομενα μεταξυ τους εχεις 33% πιθανοτητα λαθους.

Παιρνοντας 4 (2+2) ελαχιστοποιεις το λαθος στο 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάω start + select και μου βγάζει την παρακάτω οθόνη. Πρέπει να μπω στο εικονίδιο ps3 root; και αν ναι, μέχρι ποιον φάκελο πρέπει να φτάσω για να πατήσω τον κύκλο που θα μου βγάλει τις επιλογές με τον hex viewer;

post-52872-0-38766200-1413224937_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάω start + select και μου βγάζει την παρακάτω οθόνη. Πρέπει να μπω στο εικονίδιο ps3 root; και αν ναι, μέχρι ποιον φάκελο πρέπει να φτάσω για να πατήσω τον κύκλο που θα μου βγάλει τις επιλογές με τον hex viewer;

Πατάμε START+SELECT μαζί για να μπούμε σε mmOS mode

Ανοίγουμε τον file browser και πατάμε O (κύκλο) σε ένα οποιοδήποτε αρχείο.

Επιλέγουμε open with hex editor.

Πατάμε SELECT to open LV2 view, και μετά press START to dump

Θα μας ρωτήσει ο MULTIMAN 3 φορές:

dump LV1? Επιλέγουμε ΝΟ.

Dump LV2? Επιλέγουμε ΝΟ.

Dump flash? Επιλέγουμε YES

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως τσεκάρουμε τα norbin μεταξύ τους αν είναι όλα πράσινα; γιατί με τόσες χιλιάδες γραμμές για να γίνει η σύγκριση με την ροδέλα του ποντικιού θέλει ώρες!

Επεξ/σία από George!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τσεκάρουμε τα norbin μεταξύ τους αν είναι όλα πράσινα; γιατί με τόσες χιλιάδες γραμμές για να γίνει η σύγκριση με την ροδέλα του ποντικιού θέλει ώρες!

http://mh-nexus.de/en/hxd/

 

πας Αναλυση-Συγκριση και τα τσεκαρεις...

σου λεει αν ειναι ιδιες η οχι...

αλλα δεν φτανει μονο αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://mh-nexus.de/en/hxd/

 

πας Αναλυση-Συγκριση και τα τσεκαρεις...

σου λεει αν ειναι ιδιες η οχι...

αλλα δεν φτανει μονο αυτο...

 

τι άλλο χρειάζεται για να είμαι σίγουρος; γιατί μου φαίνεται απίθανο να υπάρχει έστω και ένα άτομο που να κάθισε επι ώρες κρατώντας το δεξί κουμπί του ποντικιού, με καρφωμένο το βλέμμα στην οθόνη για να δει αν είναι όλα πράσινα(μιλάμε στην κυριολεξία για χιλιάδες γραμμές!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται να τσεκαρεις τιποτα. Αν υπηρχε λαθος καπου θα στο εβγαζε με κοκκινο η κιτρινο (δε θυμαμαι ακριβως αλλα το δοκιμασα με διαφορετικα NOR και τα εβγαζε με αλλο χρωμα). Οποτε δε σε απασχολει να καθεσαι να τσεκαρεις ενα ενα γιατι αυτο το κανει το προγραμμα αυτοματως. Απαξ και τα βλεπεις πρασινα προχωρας σημαινει οτι ειναι σωστα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...