Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Άλλη ερώτηση:

 

Το PS3 υποστηρίζει remote play με το PSV. To PS4 υποστηρίζει remote play με τα Z κινητά και με το PSV. Υπάρχει τρόπος σε cfw PS3 να κάνω remote play με το Z5 μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το ps3 τι cfw του βαζουμε;;; εχω μειενει με 4.70 webman επισης με πιο προγραμμα περναγα τα παιχνιδια στο ps3 μεσω του wifi γιατι δεν θυμαμαι καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το ps3 τι cfw του βαζουμε;;; εχω μειενει με 4.70 webman επισης με πιο προγραμμα περναγα τα παιχνιδια στο ps3 μεσω του wifi γιατι δεν θυμαμαι καθολου

 

Rebug 4.80 από το επισημο site της ομαδας + multiman 4.80 + 1.43.33 webman.

 

Flashfxp για περασμα παιχνιδιων από pc σε κονσολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει reactpsn για το τελευταίο firmware?(4.80) Βρήκα ένα παιχνίδι του psn το οποίο για να ενεργοποιηθεί θέλει αυτό το προγραμματάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει reactpsn για το τελευταίο firmware?(4.80) Βρήκα ένα παιχνίδι του psn το οποίο για να ενεργοποιηθεί θέλει αυτό το προγραμματάκι

το reactpsn ενα ειναι,δεν εχει να κανει με firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rebug 4.80 από το επισημο site της ομαδας + multiman 4.80 + 1.43.33 webman.

 

Flashfxp για περασμα παιχνιδιων από pc σε κονσολα.

Με το flashxp τα περνάς με ftp κατευθείαν στον εσωτερικό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το flashxp τα περνάς με ftp κατευθείαν στον εσωτερικό;

ναι κατευθειαν,αρκει η κονσολα να ειναι στον multiman.

βαζεις ip στο flashfxp που λεει η κονσολα,και κανεις connect. :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Πριν από λίγους μήνες ο bd του ps3 μου χάλασε και μετά από έρευνα τις τελευταίες μέρες αποφάσισα να του εγκαταστήσω cfw. Η τελευταία φορά που άνοιξα την κονσόλα και έκανα ενημέρωση συστήματος ήταν το 2014 οπότε πρέπει σίγουρα να βρίσκεται πάνω από 3.55 ofw και χρειάζεται ειδικό εξοπλισμό για downgrade. Μπορείτε να μου υποδείξετε κάποιο έμπειρο μέλος για την δουλειά που να μένει Αθήνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Πριν από λίγους μήνες ο bd του ps3 μου χάλασε και μετά από έρευνα τις τελευταίες μέρες αποφάσισα να του εγκαταστήσω cfw. Η τελευταία φορά που άνοιξα την κονσόλα και έκανα ενημέρωση συστήματος ήταν το 2014 οπότε πρέπει σίγουρα να βρίσκεται πάνω από 3.55 ofw και χρειάζεται ειδικό εξοπλισμό για downgrade. Μπορείτε να μου υποδείξετε κάποιο έμπειρο μέλος για την δουλειά που να μένει Αθήνα; 

 

στειλε πμ φιλος.

Για να μπουμε online κατεβαζουμε την τελευταια εκδοτση του psn patch, τρεχουμε το παιχνιδι to psn patch και μετα sing in?

για να μπεις Online πρεπει να εχεις το 4.80 firmware

αν εχεις webman,πατας R2+τριγωνο,κανεις sign in και τρεχεις το game...

 

(ολες οι εφαρμογες ειναι περιττες.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στειλε πμ φιλος.

για να μπεις Online πρεπει να εχεις το 4.80 firmware

αν εχεις webman,πατας R2+τριγωνο,κανεις sign in και τρεχεις το game...

 

(ολες οι εφαρμογες ειναι περιττες.)

 

Υπάρχει ρίσκο να σε μπανάρουν με αυτή τη μέθοδο? Διστάζω να το δοκιμάσω για να αποφύγω πιθανό ban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα κάνω και εγώ μία ερώτηση.....είναι εφικτή η τοποθέτηση ssd σε superslim 12gb ? Και αν ναι με την διαδικασία που περιγράφεται εδώ για hdd πχ ?

http://www.ps4forums.gr/vb/content.php/237-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%A3%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%8D-%CE%94%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B1-PS3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ρίσκο να σε μπανάρουν με αυτή τη μέθοδο? Διστάζω να το δοκιμάσω για να αποφύγω πιθανό ban

ο τροπος που ανεφερα ειναι ο πιο απλος και πιο δυσκολος να σε "βρουνε"

με την εννοια οτι δεν τρεχεις καποια επιπλεον εφαρμογη οπως psninja-psnpatch κλπ.

οσοι το γνωριζουν,κανουν αυτο το combo.

 

Nα κάνω και εγώ μία ερώτηση.....είναι εφικτή η τοποθέτηση ssd σε superslim 12gb ? Και αν ναι με την διαδικασία που περιγράφεται εδώ για hdd πχ ?

http://www.ps4forums.gr/vb/content.php/237-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%A3%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%8D-%CE%94%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B1-PS3

ναι μπορεις να βαλεις ssd με τον τροπο που αναφερει,ΑΛΛΑ

θα χρειαστεις μια μεταλλικη θηκη που βιδωνει ο σκληρος και κουμπωνει

ολο μαζι μεσα στην κονσολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...