Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο τροπος που ανεφερα ειναι ο πιο απλος και πιο δυσκολος να σε "βρουνε"

με την εννοια οτι δεν τρεχεις καποια επιπλεον εφαρμογη οπως psninja-psnpatch κλπ.

οσοι το γνωριζουν,κανουν αυτο το combo.

 

ναι μπορεις να βαλεις ssd με τον τροπο που αναφερει,ΑΛΛΑ

θα χρειαστεις μια μεταλλικη θηκη που βιδωνει ο σκληρος και κουμπωνει

ολο μαζι μεσα στην κονσολα.

 

Ναι το γνωρίζω αυτό,thanks

Θα δω καμιά διαφορά στην ταχυτήτα γενικά ή τρίχες κατσαρές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ναι το γνωρίζω αυτό,thanks

Θα δω καμιά διαφορά στην ταχυτήτα γενικά ή τρίχες κατσαρές ?

 

θα δεις ναι,παραδειγμα στο The Last Of Us το οποιο αργει

αρκετη ωρα να μπει στο κεντρικο μενου,με εναν ssd ειχε διαφορα 4-5 δευτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 Jailbreak "επιστροφη" σε original software

 

καλησπερα στην κοινοτητα!

εχω ενα ps3 το οποιο το πηρα μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος χρηστης το ειχε jailbreak, το εχω ενα χρονο και, τωρα και δουλευε κανονικα. Μεχρι που καποια στιγμη αρχισε να μου εμφανιζει το εξης μηνυμα:
'an error  occurred during the start operation.(80010017), οταν ανοιγω τν multiman
ο multiman δε δουλευει, αλλα αν βαλω παιχνιδι το παιζει κανονικα.

 

ρωταω λοιπον αν υπαρχει τροπος ειτε να φτιαξω αυτο το λαθος. ή αλλιως πως γινεται να το επαναφερω στο αυθεντικο λογισμικο τουλαχιστον για να παιζω κανα παιχνιδι online που μεχρι τωρα δεν μπορουσα?

 

στο system information γραφει οτι ειναι εκδοση 4.65. το ps3 slim ειναι με 250gb rom

ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 Jailbreak "επιστροφη" σε original software

 

καλησπερα στην κοινοτητα!

 

εχω ενα ps3 το οποιο το πηρα μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος χρηστης το ειχε jailbreak, το εχω ενα χρονο και, τωρα και δουλευε κανονικα. Μεχρι που καποια στιγμη αρχισε να μου εμφανιζει το εξης μηνυμα:

'an error  occurred during the start operation.(80010017), οταν ανοιγω τν multiman

ο multiman δε δουλευει, αλλα αν βαλω παιχνιδι το παιζει κανονικα.

 

ρωταω λοιπον αν υπαρχει τροπος ειτε να φτιαξω αυτο το λαθος. ή αλλιως πως γινεται να το επαναφερω στο αυθεντικο λογισμικο τουλαχιστον για να παιζω κανα παιχνιδι online που μεχρι τωρα δεν μπορουσα?

 

στο system information γραφει οτι ειναι εκδοση 4.65. το ps3 slim ειναι με 250gb rom

 

ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

το συγκεκριμενο error σημαινει οτι εκανες αναβαθμιση λογισμικου απο ιντερνετ

χωρις να το παρεις χαμπαρι.για να εισαι 100% σιγουρος,αν δεν υπαρχει επιλογη install package files

στην στηλη των games που ειναι ο multiman κλπ εισαι σε ofw mode

 

οποτε μπες στο site της sony,κατεβασε το 4.80 ofw και βαλτο σε ενα usb fat32

με τους φακελους PS3/UPDATE και μεσα βαζεις το PS3UPDAT.PUP

 

το κουμπωνεις στην δεξια θυρα,και πας system update/via storage media.

 

οτιδηποτε homebrew το κανεις delete πλεον.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα αρκετά παλιό PS3 (slim, όχι super) το οποίο είχε κάποια στιγμή CFW, αλλά μετά από update είμαι σε κάποιο OFW (δεν ξέρω ποιο ακριβώς, update έκανα και σχετικά πρόσφατα οπότε θα είναι καινούργιο).

Φαντάζομαι δεν μπορώ να γυρίσω πίσω χωρίς άνοιγμα και συγκεκριμένο hardware;

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να κάνει τέτοια εργασία; Βρίσκομαι στην Αθήνα, ΒΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα αρκετά παλιό PS3 (slim, όχι super) το οποίο είχε κάποια στιγμή CFW, αλλά μετά από update είμαι σε κάποιο OFW (δεν ξέρω ποιο ακριβώς, update έκανα και σχετικά πρόσφατα οπότε θα είναι καινούργιο).

 

Φαντάζομαι δεν μπορώ να γυρίσω πίσω χωρίς άνοιγμα και συγκεκριμένο hardware;

 

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να κάνει τέτοια εργασία; Βρίσκομαι στην Αθήνα, ΒΠ.

χωρις ανοιγμα κονσολας,μονο με software οχι δεν γινεται.

στειλε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο batman arkham origins μου βγαζει μηνυμα οτι το δισκακι εχει καποιο προβλημα και πως πρεπει να κλεισω και να επανεκινησω το παιχνιδι.Εβαλα και δισκακι μπας και λυσει το προβλημα εσβησα τα game data δοκιμασα να μπω ειτε απο wm ειτε απο mm αλλα το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστου Permisions από τον Multiman-game settings μήπως και παίξει .  Δοκίμασε και Internal και BD mirror μήπως και παίξει από τα settings .Φτιάχνουν τα περισσοτερα έτσι.Δεν υπάρχει game να μην παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει καπου κανα tutorial για το πως θα παμε στο τελευταιο cfw ? εχω να κανω τη διαδικασια απο περυσι περιπου τετοια εποχη που ειχε γραψει o mikele ενα συντομο , με links και επισης τι ρυθμισεις πειραζαμε... 
Θελω να περασω προ17 κ 2Κ17 και νομιζω θελει οπωςδηποτε το τελευταιο cfw , σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει καπου κανα tutorial για το πως θα παμε στο τελευταιο cfw ? εχω να κανω τη διαδικασια απο περυσι περιπου τετοια εποχη που ειχε γραψει o mikele ενα συντομο , με links και επισης τι ρυθμισεις πειραζαμε... 

Θελω να περασω προ17 κ 2Κ17 και νομιζω θελει οπωςδηποτε το τελευταιο cfw , σωστα?

Εφοσον εχεις οποιοδηποτε firmware με 3.55 και πανω φλασαρεις το καινουργιο firmware κανονικα με usb οπως και τα παλιοτερα.Βαλε rebug καλυτερα.Επισης και τον τελευταιο multiman που ειναι για 4.80 firmware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει καπου κανα tutorial για το πως θα παμε στο τελευταιο cfw ? εχω να κανω τη διαδικασια απο περυσι περιπου τετοια εποχη που ειχε γραψει o mikele ενα συντομο , με links και επισης τι ρυθμισεις πειραζαμε... 

Θελω να περασω προ17 κ 2Κ17 και νομιζω θελει οπωςδηποτε το τελευταιο cfw , σωστα?

Αν θες να το κανεις μονο για να παιξεις νεους τιτλους δεν ειναι αναγκη να εχεις το τελευταιο cfw, εγω πχ τα παιζω με 4.76 και απλα τα πατσαρει ο webman (και με multiman γινετε) . Εκτος αν θελεις να μπαινεις online εκει καλο θα ηταν να εισαι στο τελευταιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...