Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει καποιος τροπος να hackαρεις το PSN και να κατεβασεις τα games που ειναι διαθέσημα?

Πιο πολυ για τιλτους η που βρισκεις δυσκολα πλεον ή για games που κυκλοφορησαν αποκλειστικα σε downloadable μορφη για Ευρώπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα ps3 και όταν το ανοίγω από το χειριστήριο, ανάβουν όλα τα λαμπάκια σε αυτό όπως όταν φορτίζει και δεν λειτουργεί (το χειριστήριο). Για να λειτουργήσει πρέπει να βάλω το καλώδιο και να το συνδέσω στην κονσόλα. Τι πρέπει να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα ps3 και όταν το ανοίγω από το χειριστήριο, ανάβουν όλα τα λαμπάκια σε αυτό όπως όταν φορτίζει και δεν λειτουργεί (το χειριστήριο). Για να λειτουργήσει πρέπει να βάλω το καλώδιο και να το συνδέσω στην κονσόλα. Τι πρέπει να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα; Ευχαριστώ.

ναι πρεπει να το ενωσεις με καλωδιο για να το "δει".

λογικα δεν θα εχει γεματη μπαταρια η εχει χρησιμοποιηθει σε αλλη κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως αλλαζω απο ps3 cfw 4.66 σε ofw 3.55 !!!??

 

Παιδιααα βοηθεια εχω ενα ps3 cfw 4.66 και θελω να το αλλαξω σε ofw 3.55 απο οτι εχβ διαβασει πρεπει να το επαναφερω σε cfw 3.55 αλλα δεν ξερω πως !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια εχω ps3 cfw 4.66 multiman και θελω να το γυρισω σε ofw 3.55 και πανω χωρις να το ξανατσιπαρω στο μελλον να ειναι μονιμο ofw παρακαλω πειτε μου γτ εχω θεμα !!

Ευχαριαστο,Γιαννης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια εχω ps3 cfw 4.66 multiman και θελω να το γυρισω σε ofw 3.55 και πανω χωρις να το ξανατσιπαρω στο μελλον να ειναι μονιμο ofw παρακαλω πειτε μου γτ εχω θεμα !!

Ευχαριαστο,Γιαννης.

Πανευκολο.

Πρωτη σελιδα περιπτωση 3. Περνας OFW 3.55 με Dehasing της κονσολας.

Ενω εισαι σε 3.55 ofw, περνας το τελευταιο ofw online η απο στικακι.

 

Κατι πολυ βασικο ομως ασχετα με αυτα. Καλο ειναι να κανεις full format και initialize της κονσολας απο την αρχη για να φυγουν οτιδηποτε απομειναρια των cfw καθως και των homebrews.

επισης καλο ειναι να ελεγξεις μετα το Initialize με λογαριασμο που δεν ειναι ο ενεργος σου (να μην το χρησιμοποιεις για Plus η στο PS4-PSV) μη τυχον και η κονσολα ειναι μπαναρισμενη. Αν βαλεις ενεργο λογαριασμο σε μπαναρισμενη κονσολα τοτε ο λογαριασμος σου ειναι πιθανο να φαει μπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου αλλα δεν πολυ κτλβ τι ενοεις δεν το τσιπαρα εγω ξες το πηρα ετοιμο και ειπα να το γυρισω σε κανονικο ξανα

εαν μπορεις και εχεις βρει  καποιο βιντεακι ακι τα links για QA και  Habib 999 Downgrader γτ φιλε μου δεν εχω ιδεα απο που να τα κατεβασω με ασφαλεια οπως επισης και το QA combo

Επεξ/σία από john2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου αλλα δεν πολυ κτλβ τι ενοεις δεν το τσιπαρα εγω ξες το πηρα ετοιμο και ειπα να το γυρισω σε κανονικο ξανα

εαν μπορεις και εχεις βρει καποιο βιντεακι ακι τα links για QA και Habib 999 Downgrader γτ φιλε μου δεν εχω ιδεα απο που να τα κατεβασω με ασφαλεια οπως επισης και το QA combo

Τι θέμα έχεις και θες να το κάνεις ofw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιααα βοηθεια εχω ενα ps3 cfw 4.66 και θελω να το αλλαξω σε ofw 3.55 απο οτι εχβ διαβασει πρεπει να το επαναφερω σε cfw 3.55 αλλα δεν ξερω πως !!

Γιατί να το κάνεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...