Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν δωσεις ιντερνετ ip στην κονσολα σου,οταν το τρεξεις,θα στο βγαλει το 1.xx update

 

για αναβαθμιση σε 4.80 πατας κυκλο/cancel και προχωραει το φορτωμα.

 

αν δεν,πρεπει να αναβαθμισεις σε 4.80 cfw

 

Φιλε μου δεν.. Εχω cfw 4.76 rebug. Απλα κατεβαζω το 4.80 και το περναω πανω του χωρις να χασω τις παλιες μου ρυθμισεις? Η πρεπει να κανω νεες ρυθμισεις? Πιο πολυ με ενδιαφέρει ο ανεμιστήρας να δουλευει σε αυτες τις στροφες που δουλεύει τωρα και δεν μου ανεβαζει θερμοκρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν.. Εχω cfw 4.76 rebug. Απλα κατεβαζω το 4.80 και το περναω πανω του χωρις να χασω τις παλιες μου ρυθμισεις? Η πρεπει να κανω νεες ρυθμισεις? Πιο πολυ με ενδιαφέρει ο ανεμιστήρας να δουλευει σε αυτες τις στροφες που δουλεύει τωρα και δεν μου ανεβαζει θερμοκρασια.

τις ρυθμισεις τις κανεις απο την αρχη.

ανεμιστηρας κλπ γινονται disable οταν κανεις την αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα οκ , σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Αναλαμβάνεις εσύ ή κάποιο άλλο άτομο εδώ μέσα τσιπάρισμα ; 

στειλε πμ αν ενδιαφερεσαι να τα πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχω ένα ps3 cfw και 2 φορές τελευταία, όταν το ανοίγω από το χειριστήριο, αντί για το πράσινο φωτάκι στην κονσόλα αναβοσβήνει ένα πράσινο και κίτρινο και δε ανοίγει. Όταν το κλείσω εντελώς το ps3 από το κουμπί πίσω και το ανοίξω από την κονσόλα και όχι το χειριστήριο, ανοίγει κανονικά. Τι έχει πάθει; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να φπρτισω το χειριστηριο μετα απο καιρο αποχηε λαι δε βλεπω σημαδια ζωης. Υπαρχει κανας τροπος να σοκαρω τη μπαταρια με παραπανω ταση η να κοιταζω να την αντικαταστησω τελειως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχω ένα ps3 cfw και 2 φορές τελευταία, όταν το ανοίγω από το χειριστήριο, αντί για το πράσινο φωτάκι στην κονσόλα αναβοσβήνει ένα πράσινο και κίτρινο και δε ανοίγει. Όταν το κλείσω εντελώς το ps3 από το κουμπί πίσω και το ανοίξω από την κονσόλα και όχι το χειριστήριο, ανοίγει κανονικά. Τι έχει πάθει; Ευχαριστώ

πρασινο και κιτρινο αναβοσβηνει οταν φορτωνει ο webman και ετσι πρεπει.

δεν ειναι βλαβη,δες το πως θα παει στην συνεχεια

 

Παω να φπρτισω το χειριστηριο μετα απο καιρο αποχηε λαι δε βλεπω σημαδια ζωης. Υπαρχει κανας τροπος να σοκαρω τη μπαταρια με παραπανω ταση η να κοιταζω να την αντικαταστησω τελειως

αν με reset δεν δεις ζωη,αλλαξε την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mikele 13 αναβοσβήνει, αλλά δεν ανοίγει η κονσόλα, πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω

δοκιμασε με ενωμενο το καλωδιο φορτισης στο χειριστηριο,αν το κανει παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε με ενωμενο το καλωδιο φορτισης στο χειριστηριο,αν το κανει παλι...

 

Δυστυχώς φίλε μου, το ξανάκανε. Τι πρόβλημα έχει, τι πιστεύεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πρόκειται να αγοράσω ένα ps3 και θα ήθελα να αποθηκεύω παιχνίδια στη μνήμη του. Το μοντέλο είναι cech-2504D και το firmware 4.80. Τι πρέπει να κάνω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πρόκειται να αγοράσω ένα ps3 και θα ήθελα να αποθηκεύω παιχνίδια στη μνήμη του. Το μοντέλο είναι cech-2504D και το firmware 4.80. Τι πρέπει να κάνω?

το μοντελο πρεπει να ειναι 2504Α η Β και το κυριοτερο το date code 

να ειναι μεχρι 0D και μερικα 1Α για να δεχτουν custom firmware.

 

οσο για τα περαιτερω χρειαζεσαι hardware(e3 flasher/teensy)

και φυσικα γνωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...