Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες να το κανεις μονο για να παιξεις νεους τιτλους δεν ειναι αναγκη να εχεις το τελευταιο cfw, εγω πχ τα παιζω με 4.76 και απλα τα πατσαρει ο webman (και με multiman γινετε) . Εκτος αν θελεις να μπαινεις online εκει καλο θα ηταν να εισαι στο τελευταιο.

Θελω να παιζω μονο οφφλινε τους νεους αυτους τιτλους. Βεβαια θα με ενδιεφερε πολυ να μπορω ΜΟΝΟ να μπαινω ονλινε ετσι ωστε να μπορω να κανω τα dlc updates των ροστερ πχ ΜΟΝΟ και τιποτ αλλο. Εν πασει περιπτωσει,εχω ηδη λαβει οδηγιες inbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αποφάσισα να βάλω CFW στο PS3 μου, για να μπορέσω να ξαναπαίξω MGO2 σε private server. Anyways, είδα ότι η έκδοση που έχω (Fat CECHL04-NOR) μπορεί να κατέβει σε OFW 3.55 (νομίζω τώρα έχω 4.80 αν θυμάμαι καλά) με φλασάρισμα που εγώ δεν παίρνω την ευθύνη να το κάνω μιας και δεν έχω καθόλου εμπειρία ούτε γνώσεις σε hardware. Βρίσκομαι Ηράκλειο Κρήτης και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος εδώ που να μπορεί σίγουρα να το κάνει, και να με ενημερώσει για τιμές αν γίνετε ;)

 

Αυτά :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αποφάσισα να βάλω CFW στο PS3 μου, για να μπορέσω να ξαναπαίξω MGO2 σε private server. Anyways, είδα ότι η έκδοση που έχω (Fat CECHL04-NOR) μπορεί να κατέβει σε OFW 3.55 (νομίζω τώρα έχω 4.80 αν θυμάμαι καλά) με φλασάρισμα που εγώ δεν παίρνω την ευθύνη να το κάνω μιας και δεν έχω καθόλου εμπειρία ούτε γνώσεις σε hardware. Βρίσκομαι Ηράκλειο Κρήτης και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος εδώ που να μπορεί σίγουρα να το κάνει, και να με ενημερώσει για τιμές αν γίνετε ;)

 

Αυτά :D :D

στειλε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω ένα ps4 και μου κάνει κάτι τρελό με το πλήκτρο Χ όταν είμαι στο μενού του ps4 δίνει εντολές πατάω και τρέχω ένα παιχνίδι και μόλις μπει στο παιχνίδι και λέει πάτα Χ δεν κάνει τίποτα τι μπορεί να είναι και κάτι ακόμα άμα κάνω φορματ το Pro 2017 που έχω αγοράσει από το psn θα διαγραφεί αν ναι πως το ξανά βάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο καιρο αποφασισα να ασχοληθω με το ps3 και παρατηρησα οτι το χειριστηριο δεν δουλευε καλα και μπερδευε εντολες με αλλα κουμπια.

Εν τελει αποφασισα να το ανοιξω, το καθαρισα και κολλησα μερικες ταινιες που εχει μεσα με ζελοτειπ ωστε να μην κουνιουνται και φευγουν, επισης παρατηρησα οτι ενα κοκκινο καλωδιακι απο τον αριστερο μεταλλικο κυκλο που εχει μεσα ειναι ψιλοφαγωμενο αλλα δεν επηρεαζει διοτι καθως ηταν ανοιχτο το χειριστηριο και παταγα το ps ανοιγε το ps3..

Mετα απο παιδεμα πολλων ωρων καταφερα να το κλεισω και να λειτουργουν για πρωτη φορα ολα τα κουμπια σωστα( να πατιουνται εννοω, μεσα στο παιχνιδι δεν ηξερα αν εχουν φτιαξει) και οταν το συνδεσα με το ps3 δεν δουλευε! To ps button δε κανει τιποτα, το εβαλα με το usb και πατησα αλλα τιποτα, εκανα reset το ps3 αλλα ουτε και αυτο λειτουργησε.

Το μονο που κανει με το καλωδιο ειναι να αναβοσβηνουν τα 4 (1,2,3,4) λαμπακια και μολις βγαζω το καλωδιο σβηνουν ολα.

Τα αφησα για κανενα μισαωρο ετσι αλλα τιποτα.

Τι μπορει να εγινε;

Xαλασε κατι στο ανοιγμα ή δεν εχει κλεισει καλα;

Eυχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο καιρο αποφασισα να ασχοληθω με το ps3 και παρατηρησα οτι το χειριστηριο δεν δουλευε καλα και μπερδευε εντολες με αλλα κουμπια.

Εν τελει αποφασισα να το ανοιξω, το καθαρισα και κολλησα μερικες ταινιες που εχει μεσα με ζελοτειπ ωστε να μην κουνιουνται και φευγουν, επισης παρατηρησα οτι ενα κοκκινο καλωδιακι απο τον αριστερο μεταλλικο κυκλο που εχει μεσα ειναι ψιλοφαγωμενο αλλα δεν επηρεαζει διοτι καθως ηταν ανοιχτο το χειριστηριο και παταγα το ps ανοιγε το ps3..

Mετα απο παιδεμα πολλων ωρων καταφερα να το κλεισω και να λειτουργουν για πρωτη φορα ολα τα κουμπια σωστα( να πατιουνται εννοω, μεσα στο παιχνιδι δεν ηξερα αν εχουν φτιαξει) και οταν το συνδεσα με το ps3 δεν δουλευε! To ps button δε κανει τιποτα, το εβαλα με το usb και πατησα αλλα τιποτα, εκανα reset το ps3 αλλα ουτε και αυτο λειτουργησε.

Το μονο που κανει με το καλωδιο ειναι να αναβοσβηνουν τα 4 (1,2,3,4) λαμπακια και μολις βγαζω το καλωδιο σβηνουν ολα.

Τα αφησα για κανενα μισαωρο ετσι αλλα τιποτα.

Τι μπορει να εγινε;

Xαλασε κατι στο ανοιγμα ή δεν εχει κλεισει καλα;

Eυχαριστω

ανοιξε το παλι και τσεκαρε αν η καλοδιοτανια ακουμπαει σωστα στην πλακετα.

κανε και ενα reset το χειριστηριο απο την τρυπουλα πισω.

δες και στο τελος στο μενου settings/accessory settings/reassign controlers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξε το παλι και τσεκαρε αν η καλοδιοτανια ακουμπαει σωστα στην πλακετα.

κανε και ενα reset το χειριστηριο απο την τρυπουλα πισω.

δες και στο τελος στο μενου settings/accessory settings/reassign controlers

 

To εκανα και δεν επιανε, τελικα το ανοιξασ και βλεπω οτι το μαυρο και το κοκκινο καλωδιο απο την δεξια σφαιρα εχουν ξεκολλησει.

Το δοκιμασα ανοιχτο ετσι με το καλωδιο usb και αναβουν τα φωτα απο τα 4 λαμπακια και μολις βγαζω το καλωδιο σβηνουν ολα.

Αν τα κολλησω αυτα, θα διορθωθει;

Eυχαριστω για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα και δεν επιανε, τελικα το ανοιξασ και βλεπω οτι το μαυρο και το κοκκινο καλωδιο απο την δεξια σφαιρα εχουν ξεκολλησει.

Το δοκιμασα ανοιχτο ετσι με το καλωδιο usb και αναβουν τα φωτα απο τα 4 λαμπακια και μολις βγαζω το καλωδιο σβηνουν ολα.

Αν τα κολλησω αυτα, θα διορθωθει;

Eυχαριστω για τη βοηθεια

τα καλωδια ειναι για το μοτερ για να εχεις δονηση,δεν εχουν σχεση.

reset απο πισω εκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι εκανα δυο φορες ,δεν αλλαξε τιποτα, αν βγαλω το βυσμα της μπαταριας και το ξαναβαλω ;

 

 

Ενημέρωση:

Tελικα εβγαλα τα ζελοτειπ αν και δεν επιαναν πανω σε επαφες και δουλευει.

Τωρα αν αφησω εξω τη δεξια σφαιρα που εχει κοπει με τα καλωδια θα εχει προβλημα μονο η δονηση;

Αν το κολλησω υπαρχει περιπτωση να δουλεψει ή να το κανω χειροτερα;

Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι εκανα δυο φορες ,δεν αλλαξε τιποτα, αν βγαλω το βυσμα της μπαταριας και το ξαναβαλω ;

 

 

Ενημέρωση:

Tελικα εβγαλα τα ζελοτειπ αν και δεν επιαναν πανω σε επαφες και δουλευει.

Τωρα αν αφησω εξω τη δεξια σφαιρα που εχει κοπει με τα καλωδια θα εχει προβλημα μονο η δονηση;

Αν το κολλησω υπαρχει περιπτωση να δουλεψει ή να το κανω χειροτερα;

Eυχαριστω!

δεν θα εχεις δονηση απλα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...