Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα mikele να το γυρισω μονος μου δεν ξερω και δεν θελω να το δοκιμασω γι αυτο ζητησα βοηθεια και χιλια εχαριστω που βοηθησατε

Αλλα πιο εναι το κακο δεν ξερω πως να τα να το γυρισω σε ofw 3.55 και μετα σε 4.80 δεν ξερω και πιο ειναι και το τελευταιο ofw.Τωρα ο λογος που θελω να το γυρισω σε ofw ειναι γτ θελω να το χαρισω στο ανιψακι μου γτ δεν παιζω πια επισης θελω να εχει και online το ξερω οτι μπανει και σε cfw αλλα δεν θελω να μπλεξω κιαλλο ... τωρα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω απο να κατεβασω το Habib 999 Downgrader οπως και το QA FLAG και πως να το περασω στο πσ3 οπως επισης και το QA combo γι αυτο ζηταω αλλωστε και την βοηθεια σας οπως επισης εαν εχετε και καποιο βιντεο να με βοηθησει γτ πρεπει να δωσω το πσ3 την κυριακη και βιαζομαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι πρεπει να το ενωσεις με καλωδιο για να το "δει".

λογικα δεν θα εχει γεματη μπαταρια η εχει χρησιμοποιηθει σε αλλη κονσολα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, τελικά ήταν θέμα της μπαταρίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα. Έχω ένα ps3 με multiman που έχω να το χρησιμοποιήσω μήνες.Αγορασα τις το tomb rayder και ζητά να αναβαθμιστεί σε 4.80 για να παίξει.Φανταζομαι πως αν το κάνω θα χάσει το cfw.Υ υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα. Έχω ένα ps3 με multiman που έχω να το χρησιμοποιήσω μήνες.Αγορασα τις το tomb rayder και ζητά να αναβαθμιστεί σε 4.80 για να παίξει.Φανταζομαι πως αν το κάνω θα χάσει το cfw.Υ υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος?

πρεπει να αναβαθμισεις χειροκινητα με ενα usb.

αν πας στην 1η σελιδα υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες.

οσο για firmware κατεβαζεις απο την ομαδα της Rebug στην επισημη σελιδα της.

 

Προσοχη να ΜΗΝ εχεις δισκακι μεσα στο drive οταν κανεις την αναβαθμιση!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παιζω μονο οφφλινε τους νεους αυτους τιτλους. Βεβαια θα με ενδιεφερε πολυ να μπορω ΜΟΝΟ να μπαινω ονλινε ετσι ωστε να μπορω να κανω τα dlc updates των ροστερ πχ ΜΟΝΟ και τιποτ αλλο. Εν πασει περιπτωσει,εχω ηδη λαβει οδηγιες inbox

Καλησπέρα παιδια μηπως γινεται να μου δωσετε και εμενα οδηγιες γτ εχω το ιδιο θεμα με τον φιλο? Δηλαδη εγω που εχω cfw 4.75 απλα ανοιγω τα νεα παιχνιδια(π.χ.pro 2017 που εχουν 4.80) με τον webman θα τρεξουν ή θελει και καποια αλλη ρυθμιση.?Ευχαριστω εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια μηπως γινεται να μου δωσετε και εμενα οδηγιες γτ εχω το ιδιο θεμα με τον φιλο? Δηλαδη εγω που εχω cfw 4.75 απλα ανοιγω τα νεα παιχνιδια(π.χ.pro 2017 που εχουν 4.80) με τον webman θα τρεξουν ή θελει και καποια αλλη ρυθμιση.?Ευχαριστω εκ των προτέρων.

δοκιμασε τα εξης..

μπες multiman πηγαινε στο pro 17 πατας τετραγωνο/options και κανεις permissions/αδειες 

το τρεχεις με multiman,αν σου ζητησει 1.xx update αστο προς το παρον(ειναι του παιχνιδιου)πατας κυκλο.

αν σου βγαλει επισης μυνημα για software update σε 4.80 θα πατησεις κυκλο και βλεπεις αν θα παιξει.

(τσεκαρε στα αρχεια του παιχνιδιου,αν εχεις ενα αρχειο PS3UPDAT.PUP το κανεις delete και δεν θα σου ζητησει

αναβαθμιση λογισμικου)

 

καντα αυτα και μας λες τι εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε τα εξης..

μπες multiman πηγαινε στο pro 17 πατας τετραγωνο/options και κανεις permissions/αδειες

το τρεχεις με multiman,αν σου ζητησει 1.xx update αστο προς το παρον(ειναι του παιχνιδιου)πατας κυκλο.

αν σου βγαλει επισης μυνημα για software update σε 4.80 θα πατησεις κυκλο και βλεπεις αν θα παιξει.

(τσεκαρε στα αρχεια του παιχνιδιου,αν εχεις ενα αρχειο PS3UPDAT.PUP το κανεις delete και δεν θα σου ζητησει

αναβαθμιση λογισμικου)

 

καντα αυτα και μας λες τι εγινε.

Φιλε μου εκανα ακριβως οτι μου ειπες και το παιχνιδι δεν ξεκινησε.Μου εμφανιζει μαυρη οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα. Το εκλεισα αναγκαστικα. Καποια αλλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εκανα ακριβως οτι μου ειπες και το παιχνιδι δεν ξεκινησε.Μου εμφανιζει μαυρη οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα. Το εκλεισα αναγκαστικα. Καποια αλλη ιδεα?

τρεχτο παλι με Multiman και κανε το 1.xx update που ειναι 17mb

θα σου παιξει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρεχτο παλι με Multiman και κανε το 1.xx update που ειναι 17mb

θα σου παιξει κανονικα.

Δεν μου βγαζει κατι τετοιο για αναβαθμιση. Η μονη αναβαθμιση που μου βγαζει ειναι να παω στην 4.80. Εσβησα παντως το PS3UPDAT που μου ειπες μηπως φταιει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου βγαζει κατι τετοιο για αναβαθμιση. Η μονη αναβαθμιση που μου βγαζει ειναι να παω στην 4.80. Εσβησα παντως το PS3UPDAT που μου ειπες μηπως φταιει αυτο?

αν δωσεις ιντερνετ ip στην κονσολα σου,οταν το τρεξεις,θα στο βγαλει το 1.xx update

 

για αναβαθμιση σε 4.80 πατας κυκλο/cancel και προχωραει το φορτωμα.

 

αν δεν,πρεπει να αναβαθμισεις σε 4.80 cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, όποιος γνωρίζει αν μπορεί ας με βοηθήσει πως να τσιπάρω το ps3 στην έκδοση 4,8 γιατί οι οδηγοί που υπάρχουν είναι για μικρότερες εκδόσεις. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, όποιος γνωρίζει αν μπορεί ας με βοηθήσει πως να τσιπάρω το ps3 στην έκδοση 4,8 γιατί οι οδηγοί που υπάρχουν είναι για μικρότερες εκδόσεις. Ευχαριστώ. 

δεν εχει σημασια ποιο firmware εχεις τωρα,σημασια εχει το μοντελο σου να δεχεται downgrade

σε 3.55 και φυσικα να εχεις hardware υλικο για να το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτόν εδώ τον οδηγό πάντως που λένε ότι δουλεύει ----->    http://ps4portal.net/ps3-jailbreak-cfw-official/

ψευτικο site εννοειται...

αν δεν ανοιχτει η κονσολα,ΚΑΝΕΝΑ cfw δεν μπαινει σε 3.56 και πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...