Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κανω μια ερωτηση που μπορει να ειναι και γελοια αλλα με κουρασε λιγο σημερα...Γιατι δεν παιζει ολα τα avi??Μερικα δεν μου τα ανοιγει...Καμμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το μετάνιωσα που το πηρα.

επρεπε να παρω το xstreamer.

ενα πρόγραμμα καλο να τους ενσωματώνω τοτε?

Έπρεπε να αγοράσεις το νέο wd tv live πολύ ανώτερο από το πρώτης γενιάς περσινό μοντέλο wd hd tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση που μπορει να ειναι και γελοια αλλα με κουρασε λιγο σημερα...Γιατι δεν παιζει ολα τα avi??Μερικα δεν μου τα ανοιγει...Καμμια ιδεα?

 

Τι εγινε ρε παιδια μονο εγω εχω τετοιου ειδους προβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.Εχω αγορασει το WDHD TV και εχω βαλει την αναβαθμιση 1,02,11.Σε πολλες ταινιες που ειναι HD (matroska) εκει που παιζει κανονικα η ταινια,σταματαει ο ηχος,και απο DOLBY DIGITAL στον ενυσχητη γραφει DOLBY PROLOGIC,η εικονα παιζει σε γρηγορο SLOW MOTION και μετα απο λιγο επανερχεται κανονικα.Σε παλιες ταινιες που εχουν μετατραπει σε HD 1080 οπως ,π.χ.COMMANDO.INDIANA JONES κ.α. παιζει τελεια χωρις κανενα προβλημα.Εαν καποιος γνωριζει κατι ασ με ενημερωσει.Ευχαριστω εκ των πρωτερων....Γιωργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μερικές νεες ταινίες είναι πολύ βαριές(Λόγο συμπίεσης) γι' αυτό το μηχάνημα είναι λογικό να σου κάνει αυτά τα κολλήματα.

Εγω π.χ. που είχα και αυτό αλλά και το νεότερο wd tv live σε μερικές ταινίες το παλιό wd hd tv μου έκανε τα κολλήματα που κάνει και σε εσενα κάτι που στο νέο wd tv live ή στο wd tv generation 2 δεν εχω δει ποτέ μου γιατί πολύ απλά έχουν κατά πολύ δυνατότερο chipset του προκατόχου τους wd hd tv.

 

Δοκίμασε βέβαια και κάνα νεότερο firmware μπορεί να μην σου κάνει τόσο συχνά τα προβλήματα ή μια ποιο σίγουρη λυση είναι να βρεις την ίδια ταινία σε χαμηλότερο bitrate κοινώς ποιο ελαφριά ή αγόρασε το νεότερο wd tv live ή wd tv generation 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για το ελαφρώς άσχετο post, αλλά θέλω να ρωτήσω αν κάποιοι το χρησιμοποιείτε και ως mp3 player, και αν έχει κάποιες ιδιοτροπίες (με playlists κλπ )

Ρωτάω, γιατί ψάχνω για μονάδα car pc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
το μετάνιωσα που το πηρα.

επρεπε να παρω το xstreamer.

ενα πρόγραμμα καλο να τους ενσωματώνω τοτε?

 

Βάλε την έκδοση Firmware 1.01.02 Σε μένα είναι η μόνη που παίζει σωστά τα αρχεία και τους υποτίτλους! (Έχω μηχάνημα 1ης Γενιάς) Επέλεξε από τις ρυθμίσεις Ελληνικά 1253 και είσαι εντάξει!

Το Firmware θα το βρεις εδώ: http://wdtv.wetpaint.com/page/Firmware?t=anon

Έχει και άλλες εκδόσεις εκεί μπορείς να δοκιμάσεις αλλά για να μην παιδεύεσαι βάλε την 1.01.02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Βάλε την έκδοση Firmware 1.01.02 Σε μένα είναι η μόνη που παίζει σωστά τα αρχεία και τους υποτίτλους! (Έχω μηχάνημα 1ης Γενιάς) Επέλεξε από τις ρυθμίσεις Ελληνικά 1253 και είσαι εντάξει!

Το Firmware θα το βρεις εδώ: http://wdtv.wetpaint.com/page/Firmware?t=anon

Έχει και άλλες εκδόσεις εκεί μπορείς να δοκιμάσεις αλλά για να μην παιδεύεσαι βάλε την 1.01.02

 

Βρε παιδιά εγώ στο Settings bar δεν έχω firmware upgrade icon!

Από πού θα βάλω το Firmware 1.01.02?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!

 

Εχω το εν λογω μηχανακι κανα χρονο και εδω και μερικες βδομαδες μου κανει το εξης κουλο: Οταν βλεπω ταινια με digital ηχο (το wd ειναι συνδεδεμενο με τον ενισχυτη μεσω οπτικης θυρας) μετα απο κανενα 10λεπτο περιπου, σταματα να παιζει ο ηχος. Στον ενισχυτη sony μου δειχνει ενδειξη Unlock (δεν εχω ιδεα τι εννοει) και αν πειραξω το βυσμα απο το καλωδιο που βγαινει απο την οπτικη θυρα μπορει να ακουστει κατι αλλα ειναι καποια περιφερειακα καναλια χωρις το κεντρικο της φωνης κλπ. δηλαδη σα να χανει απο τα 5.1 καναλια καποια απο αυτα...

...πως μπορω να εξακριβωσω αν ειναι προβλημα του wd, του ενισχυτη ή του καλωδιου? εννοειται οτι αν συνδεσω με composite στην tv ολα μια χαρα.

 

Επισης, θυμαμαι καποια στιγμη ενα post απο τον ιδιο τον Hal εδω που ελεγε (απο σιγουρη πηγη) οτι θα βγει firmware που θα κανει παπαδες μεταξυ αλλων και downmix... δεν ηταν σιγουρα πρωταπριλια οταν το εγραψε, αληθεια τι απεγινε με αυτο? Αν υπηρξε εξελιξη ή διαψευση και δεν το προσεξα σορυ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά εγώ στο Settings bar δεν έχω firmware upgrade icon!

Από πού θα βάλω το Firmware 1.01.02?

 

Στα settings πρεπει να εχει εικονιδιο system σωστα?

απο εκει μεσα (system) βρισκεις την επιλογη update device

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μου πει καποιος τι διαφορες εχουν ??τα παρακατω ολοιδια

Western Digital HD Media Player και εχουν διαφορετικες τιμες... tnx a lot

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=88841

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10040391

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια!Εχω μερικες ταινιες που ειναι με dts και δεν εχω ηχω στην tv.Μπορειτε να μου πειτε τι κανω λαθος?Να σημειώσω οτι με αλλους ηχους σε ταινιες δεν εχω προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια!Εχω μερικες ταινιες που ειναι με dts και δεν εχω ηχω στην tv.Μπορειτε να μου πειτε τι κανω λαθος?Να σημειώσω οτι με αλλους ηχους σε ταινιες δεν εχω προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...