Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατέβασε από το site πάλι το 1.01.02 και ανοίξε με ένα Notepad το αρχείο wdtv.ver.Αυτό που θα δεις θα είναι κάπως έτσι

>VERSION='1.01.02' LOCATION='wdtv.bin' 

Άλλαξε την τιμή του version σε μια μεγαλύτερη απο αυτή που έχεις τώρα εγκατεστημένη στον WD TV σου και μετά ακολούθησε την διαδικασία του update κανονικά.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

να ρωτήσω κάτι, αν θέλουμε να έχουμε ενα σκληρό δίσκο εξωτερικό συνδεδεμένο ταυτόχρονα και σε υπολογιστή (για να μεταφέρουμε αρχεία) και στο western digital πως θα τα συνδέσουμε όλα μαζί αφού απ'ότι κατάλαβα δεν υποστηρίζει usb hub το μηχάνημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι, αν θέλουμε να έχουμε ενα σκληρό δίσκο εξωτερικό συνδεδεμένο ταυτόχρονα και σε υπολογιστή (για να μεταφέρουμε αρχεία) και στο western digital πως θα τα συνδέσουμε όλα μαζί αφού απ'ότι κατάλαβα δεν υποστηρίζει usb hub το μηχάνημα

 

Δε γινεται αυτο το WD γιατι δεν ειναι δικτυακο και δε βλεπει το pc... Ουτε το pc βλεπει το WD...

 

Hub μονο powered οχι απλο υποστηριζεται αλλα αυτο δεν εχει σχεση με αυτο που θες να κανεις... Ειναι για να βαλεις πολλους εξωτερικους δισκους ταυτοχρονα στο WD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Usb hub το μηχάνημα εσύ που κατάλαβες ότι δεν υποστηρίζει usb hub?

 

Στο πίσω μέρος υπάρχει η πρώτη USB 2.0 θύρα (USB Host) στην οποία μπορείτε να συνδέσετε έναν εξωτερικό δίσκο (2.5’ η 3.5’), ένα φορητό media player (ipod), ένα usb stick ή ακόμα και μία ψηφιακή φωτογραφική μηχανή. Δίπλα ακριβώς βρίσκεται η θύρα HDMI 1.3 ενώ ακoλουθεί οπτική έξοδος για σύνδεση με ενισχυτή καθώς και οι τρείς είσοδοι για σύνδεση μέσω composite. H δεύτερη usb θύρα βρίσκεται στα πλάγια της συσκευής μαζί με τον διακόπτη επανεκκίνησης ενώ πρέπει να αναφερθεί ότι δεν υποστηρίζεται η ύπαρξη USB hub για περαιτέρω σύνδεση άνω των 2 usb συσκευών. Ο σκληρός δίσκος που θα συνδέσετε πάνω στη συσκευή θα πρέπει να έχει γίνει format με το σύστημα αρχείων FAT32, NTFS η HFS+ (χωρίς journaling) για κατόχους Macintosh.

 

Δε γινεται αυτο το WD γιατι δεν ειναι δικτυακο και δε βλεπει το pc... Ουτε το pc βλεπει το WD...

 

Hub μονο powered οχι απλο υποστηριζεται αλλα αυτο δεν εχει σχεση με αυτο που θες να κανεις... Ειναι για να βαλεις πολλους εξωτερικους δισκους ταυτοχρονα στο WD...

 

 

Δεν θέλω να βλέπει τον Η/Υ, θέλω να βλέπουν και οι 2 συσκευές ταυτόχρονα τον σκληρό δίσκο για να μην βάζω/βγάζω καλώδια συνέχεια. Γίνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανηματάκι είναι πολύ γλυκούλι και μικρούλι ! Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το optical καλώδιο. Η υποδοχή στο WD είναι κάπως περίεργη, με αυτό το πορτάκι και δεν κουμπώνει σε βάθος, σκαλώνει... Έχει κανείς αντίληψη περί τούτου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το καλωδιο που εχεις δεν ειναι τοσο καλο; Επειδη εχω κουμπωσει ενα καλωδιο και δεν υπαρχει κανενα θεμα με την υποδοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το καλωδιο που εχεις δεν ειναι τοσο καλο; Επειδη εχω κουμπωσει ενα καλωδιο και δεν υπαρχει κανενα θεμα με την υποδοχη

 

Μμμμμ.... απλώς δεν κουμπώνει σταθερά... (να κάνει κλικ).

Θα δούμε... (και οι τελειομανείς!)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα προβληματάκι και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Η συσκευή έχει Firmware 1.01.02 και είναι συνδεδεμένη σε HD τηλεόραση με HDMI. Το πρόβλημα είναι ότι όταν ο ήχος της ταινίας είναι Audio Channel 1 (Digital) (σε .mkv κυρίως ταινίες) δεν ακούγετε. Όταν δεν είναι Digital, ακούγεται κανονικά. Στα settings ο ήχος είναι στο Stereo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το μηχανημα παω να το βαλω στην tv μου που ειναι η samsung le22s81b την συνδεω με hdmi αλλα μου βγαζει μια να ελεξω το καλωδιο κ μια οτι δεν εχει σημα κ μια οτι δεν υποστηριζεται καμμια ιδεα? ( το ιδιο το καλωδιο το δοκιμασα και σε μια αλλη τηλεοραση κ επεξαι κανονικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το μηχανημα παω να το βαλω στην tv μου που ειναι η samsung le22s81b την συνδεω με hdmi αλλα μου βγαζει μια να ελεξω το καλωδιο κ μια οτι δεν εχει σημα κ μια οτι δεν υποστηριζεται καμμια ιδεα? ( το ιδιο το καλωδιο το δοκιμασα και σε μια αλλη τηλεοραση κ επεξαι κανονικα)

 

Η Samsung σου ειναι HD Ready και ΟΧΙ fullHD που ελληνικά σημαίνει ότι ΔΕΝ υποστηρίζει μεγάλες αναλύσεις του τύπου 1080p - /24 κτλ..

 

Κατέβασε την ανάλυση του WDTV (χρησιμοποιησε το απλό καλώδιο AV για να βλέπεις το μενού του) σε 720p και θα δείς "φώς".

 

Φιλικά

Αρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...