Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολύ καλή η συσκευή πάντως έχει πολυ καλή ποιότητα και αξίζει τα χρήματα των 100 ευρώ.Εγώ ενσωματώνω υπότιτλους με το winavi το 9 και φένονται κανόνικα το winavi έχει το μειονέκτημα ότι αργεί. Με το aviaddsub δεν εμφανίζονται ελλήνικοί υπότιτλοι!!!!ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για ενσωμε΄τωση υποτίτλων σε mkv ανάλυση blue ray 720 και 1080 για αναπαραγώγή στo western digital tv!!

Επεξ/σία από simplemind79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε αφου λενε οτι εχεi σοβαρο προβλημα με τα flashing subs δεν θα το συνιστουσα διοτι δεν θα ευχαριστηθουμε εργο καθολου.Αρα μαλλον κραταμε το παλιο firmware και περιμενουμε για συντομη εκδοση καινουργιου που να εχει διορθωσει το προβλημα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα να βαλουμε το νεο firmware ή οχι ρε παιδια; μπερδευτηκα με αυτά που διαβασα λεω το WD 1.02.07

 

μη το βάλεις!!!! Με το 1.02.07 η απεικόνιση των υποτίτλων srt ζήτημα είναι να κρατάει 1 δευτερόλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη το βάλεις!!!! Με το 1.02.07 η απεικόνιση των υποτίτλων srt ζήτημα είναι να κρατάει 1 δευτερόλεπτο.

 

δυστυχώς κ συνεχίζουν να καθυστερούν κ κρατάνε πολύ λίγο...!

 

πως μπορούμε να γυρίσουμε στο 1.01?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλή η συσκευή πάντως έχει πολυ καλή ποιότητα και αξίζει τα χρήματα των 100 ευρώ.Εγώ ενσωματώνω υπότιτλους με το winavi το 9 και φένονται κανόνικα το winavi έχει το μειονέκτημα ότι αργεί. Με το aviaddsub δεν εμφανίζονται ελλήνικοί υπότιτλοι!!!!ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για ενσωμε΄τωση υποτίτλων σε mkv ανάλυση blue ray 720 και 1080 για αναπαραγώγή στo western digital tv!!

 

Για ενσωμάτωση υπότιτλων σε MKV Κατεύασε αυτό κάνει και αυτή την δουλεια πολύ γρήγορα

 

http://rapidshare.com/files/171566231/mkvtoolnix.2.4.1.setup.and.guide.greek.audio-odytsak.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς κ συνεχίζουν να καθυστερούν κ κρατάνε πολύ λίγο...!

 

πως μπορούμε να γυρίσουμε στο 1.01?

 

Downgrade γινεται ευκολα.

Ανοιγετε το αρχειο wdtv.ver με το notepad και αλλαζετε το 1.02.07 σε μια μεγαλυτερη τιμη απο 1.02.07 π.χ. 1.02.08

Επειτα κανετε κανονικα την "αναβαθμιση" οπως συνηθως ( τα 2 αρχεια .bin και .ver χυμα στο δισκο/stick, οχι μεσα σε φακελο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα αρχείο mkv το οποίο έχει softcoded αγγλικούς υπότιτλους.Έχω περάσει στο φλασάκι ελληνικούς αλλά όταν παίζει η ταινία οι μεν αγγλικοί κρατάνε απειροελάχιστα ενώ όταν επιλέγω τους ελληνικούς δεν τους δείχνει.Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για υποτιτλισμό idx/sub με το AVIAddXsubs:

 

Στις δικές μου δοκιμές σε αρχεία standard ανάλυσης avi και σε mkv 720p, οι ίδιες ρυθμίσεις ισχύουν (WDTV 1.2.7):

 

VP=540

CP=360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα οι αγγλικοι δεν ειναι embedded και οι ελλληνικοι σε srt, οποτε ανοιξε το αρχειο με το mkvmerge και βγαλε τους αγγλικους και οι ενσωματωνεις τους ελληνικους ή τους αφηνεις οπως ειναι. (καλυτερα το 1ο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...