Προς το περιεχόμενο

site για κολόνιες


chad21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα αγορασει απο SEPHORA_BEAUTY SHOP την BURBERY LONDON MEN. Μου τελειωσε κ' ειπα να την παρω πιο φθηνα απο το εξωτερικο.

Την πηρα απο το fragranceX σε gift set με αφρολουτρο, aftershave και 100ml την κολωνια.

 

Η κολωνια παρ' ολα αυτα μου μυριζει λιγο διαφορετικα. Ειναι πολυ πιο βαρια. Το αρωμα της δηλ. δεν ειναι οπως αυτη που ειχα αγορασει απο Ελλαδα.

 

Δεν ξερω τι να υποθεσω.

Απ' οτι ξερω τα αρωματα τους ειναι γνησια. Τωρα γιατι να συμβαινει αυτο στη συγκεκριμενη κολωνια δεν ξερω.

Παντως οτι αρωμα αγορασα απο Αγγλια απο το cheapsmells ηταν 100% γνησιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα αγορασει απο SEPHORA_BEAUTY SHOP την BURBERY LONDON MEN. Μου τελειωσε κ' ειπα να την παρω πιο φθηνα απο το εξωτερικο.

Την πηρα απο το fragranceX σε gift set με αφρολουτρο, aftershave και 100ml την κολωνια.

 

Η κολωνια παρ' ολα αυτα μου μυριζει λιγο διαφορετικα. Ειναι πολυ πιο βαρια. Το αρωμα της δηλ. δεν ειναι οπως αυτη που ειχα αγορασει απο Ελλαδα.

 

Δεν ξερω τι να υποθεσω.

Απ' οτι ξερω τα αρωματα τους ειναι γνησια. Τωρα γιατι να συμβαινει αυτο στη συγκεκριμενη κολωνια δεν ξερω.

Παντως οτι αρωμα αγορασα απο Αγγλια απο το cheapsmells ηταν 100% γνησιο.

 

Moυ εχει τυχει να αγορασω απο αφορολογητα κολωνια και να μυριζει πιο βαρια!

Επισης αυτο συμβαινει και στα δειγματακια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που οφειλεται αυτο λες; Δηλ. παιζει σε καποιες χωρες να βγαζουν αλλες παρτιδες στα αρωματα; Δηλ. τα ευρωπαικα να μυριζουν διαφορετικα απο αυτα των ΗΠΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολιτική των περισσότερων εταιριών να έχουν στα δείγματα που δίνουν ή τα tester μεγαλύτερη περιεκτικότητα αρώματος απ' ότι στα εμπορικά κομμάτια για να προσελκύουν το κοινό.

 

Άλλη μια πιθανότητα είναι η κακή συντήρηση του δείγματος ή του προϊόντος. Πολλές φορές τα σταντ των καταστημάτων έχουν λαμπτήρες για τη καλύτερη προβολή του αρώματος. Η θερμότητα του λαμπτήρα αλλοιώνει το άρωμα ειδικά εάν αυτό έχει αέρα μέσα (tester) και είναι κανένα χρόνο σε αυτή τη θέση.

 

Εάν η διαφορά είναι μεγάλη τότε το πιο πιθανό είναι το προϊόν να είναι αντίγραφο.

 

Για το fragranceX δεν ακούγονται πολύ καλά λόγια στο διαδίκτυο.. Δεν έχω παραγγείλει μέχρι τώρα, αλλά οι τιμές του είναι to good to be true.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ελληνικο και αξιοπιστο

 

Συγνώμη

Ναι στο Ελληνικό αλλά όχι.. οι τιμές του είναι όπως και στα φυσικά καταστήματα, που σου δίνουν και κανένα δείγμα τουλάχιστον δώρο και παραμένει και κανένας υπάλληλος στη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα αγορασει απο SEPHORA_BEAUTY SHOP την BURBERY LONDON MEN. Μου τελειωσε κ' ειπα να την παρω πιο φθηνα απο το εξωτερικο.

Την πηρα απο το fragranceX σε gift set με αφρολουτρο, aftershave και 100ml την κολωνια.

 

Η κολωνια παρ' ολα αυτα μου μυριζει λιγο διαφορετικα. Ειναι πολυ πιο βαρια. Το αρωμα της δηλ. δεν ειναι οπως αυτη που ειχα αγορασει απο Ελλαδα.

 

Δεν ξερω τι να υποθεσω.

Απ' οτι ξερω τα αρωματα τους ειναι γνησια. Τωρα γιατι να συμβαινει αυτο στη συγκεκριμενη κολωνια δεν ξερω.

Παντως οτι αρωμα αγορασα απο Αγγλια απο το cheapsmells ηταν 100% γνησιο.

 

μηπως πηρες αλλου τυπου London?Γιατι καθε χρονο βγαζει συλλεκτικα κομματια για τις γιορτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι την ιδια πηρα. Το εχω το κουτι + το μπουκαλι που τελειωσε. Ειναι ολοιδια. Γι' αυτο και μπηκα στην διαδικασια να ξανα παραγγειλω την ιδια (αυτη τη φορα απο fragranceX) λογο κοστους. Και τελικα δεν ειναι το ιδιο αρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη

Ναι στο Ελληνικό αλλά όχι.. οι τιμές του είναι όπως και στα φυσικά καταστήματα, που σου δίνουν και κανένα δείγμα τουλάχιστον δώρο και παραμένει και κανένας υπάλληλος στη δουλειά του.

 

Δεν ανεφερα κατι για τις τιμες μονο για το αν ειναι αξιπιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανεφερα κατι για τις τιμες μονο για το αν ειναι αξιπιστο

 

Δεν έκανα κριτική σε αυτό που είπες, απλά σχολίασα αυτό που είδα στο ιντερνετικό κατάστημα.

Άσχετο πάντως αλλά μακάρι να υπήρχε κατάστημα με χαμηλές τιμές όπως αυτό του cheapsmells και να είναι και ελληνικό.

 

Στο τελευταίο μάλιστα πρόσφατα έκανα παραγγελία και την αναμένω (ελπίζω πριν την πρωτοχρονιά). Επιφυλάσσομαι να ποστάρω και τη δική μου εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές παρέλαβα την παραγγελία μου. Αναπάντεχα γιατί ήταν μόνο 12 ημέρες μετά την πραγματοποίησή της.

Αυθεντικά προϊόντα,

Καλή συσκευασία,

Καλή τιμή.

 

Τα εύσημα και από εμένα στο cheapsmells.

Θα το ξαναπροτιμήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα αγορασει απο SEPHORA_BEAUTY SHOP την BURBERY LONDON MEN. Μου τελειωσε κ' ειπα να την παρω πιο φθηνα απο το εξωτερικο.

Την πηρα απο το fragranceX σε gift set με αφρολουτρο, aftershave και 100ml την κολωνια.

 

Η κολωνια παρ' ολα αυτα μου μυριζει λιγο διαφορετικα. Ειναι πολυ πιο βαρια. Το αρωμα της δηλ. δεν ειναι οπως αυτη που ειχα αγορασει απο Ελλαδα.

 

Δεν ξερω τι να υποθεσω.

Απ' οτι ξερω τα αρωματα τους ειναι γνησια. Τωρα γιατι να συμβαινει αυτο στη συγκεκριμενη κολωνια δεν ξερω.

Παντως οτι αρωμα αγορασα απο Αγγλια απο το cheapsmells ηταν 100% γνησιο.

 

κι εγώ πάντως δεν έχω καλή εμπειρία από fragrancex..κάτα πάσα πιθανότητα πρέπει να είναι fake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...