Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Θέλεις κάτι καθαρά μεσαιωνικό ή και sci-fi ? \

 

Επίσης Ψάχνεις κάτι καθαρά free (όσον αφορά την συνδρομή βέβαια γιατί τα σκάς από αλλού μετά :P ) ή εάν σε καλύπτει θα πλήρωνες και την συνδρομή .;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειμαι περιστασιακος παικτης...

λογω δουλειας μπορει σε ενα μηνα να μπω 2 φορες και τον επομενο να το λιωσω!!! οποτε κατι καθαρα δωρεαν...

να φανταστω οταν λες sci-fi? τυπου starwars ενα πραμα! απλα θα το δοκιμαζα! θα προτειμουσα ομως κατι μεσαιωνικο!!

 

Kingdom Under Fire 2 ειναι στα υποψην μου προς δοκιμη! και φυσικα "Guild Wars 2 + Darkfall" "D&D online και το LoTR online" που προταθηκαν ηδη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής είχα στο μυαλό μου το EVE online σαν sci-fi αλλά έχει συνδρομή . εάν θέλεις free και μπόλικο pvp δοκίμασε Guild wars 2 . τα άλλα Lotro & D&D είναι πιο PvE oriented , με ότι συνεπάγεται αυτό . αλλά να ξέρεις ότι casual παίχτες σε hardcore pvp game τα βρίσκουν σκούρα ειδικά σ΄αυτά που δεν απαιτούν συνδρομή μεν , αλλά στα "παίρνουν" αλλιώς ;) .

 

Δεν ξέρω σε τι φάση θα πετύχεις το GW2 αλλά έχε υπόχιν σου ότι μιλάμε για παλαιό παιχνίδι οπότε θα είναι δύσκολο να συναγωνιστείς τους ήδη υπάρχων παίχτες .

 

Είναι καλό πάντως για free στο προτείνω ανεπυφύλακτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

GW2 = Guild Wars 2, σωστά; :P

Free δεν είναι, απλά δεν έχει συνδρομή και επίσης το GW 2 δεν έχει βγει ακόμα.

Δεν έχουμε δει πόσο καλό θα είναι το PvP του.

 

Guild Wars 1 και expansions on the other hand, έχουν μπούγιο (ή τουλάχιστον όταν έπαιζα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO Guild Wars δεν είναι πραγματικό MMORPG αλλά αποτελεί σίγουρα μια καλή επιλογή για κάποιον που θέλει να περάσει ευχάριστα 2-3 μηνάκια εκτός και αν ασχοληθεί σοβαρά με το PVP μέρος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να παρεις σκυλο παρα να μπλεξεις με mmorpg, αληθεια σου λεω

 

Συμφωνώ. Tα MMORPG σε πορώνουν τελείως και καίγεσαι πολλές ωρες μπροστά στο PC μιας και θέλεις συνεχώς να ανεβαίνεις levels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα κ ενα καιρο ειδα διαφηση του ΜΕΤΙΝ2...

απο περιεργεια ειπα να το δοκιμασω "μιας που ειναι δωρεαν.." απο τοτε καταλαβα οτι αν ειναι να ασχοληθω με καποιο game αυτο θα ηταν ενα mmorg!

αλλα το μετιν2 εχει καμποσο καιρο που το βαρεθηκα.. δεν εμεινε κ τιποτα να κανω!

εχετε κανενα καλο κατα νου?

perfect world - runes of magic τα δοκιμασα... ηταν ανελεητα βαρετα κ τα 2!!

 

κανενα με μαχες συμμαχιων- αρκετο pvp κτλ κτλ ξερει κανεις?

Tales of Pirates μπορει να φαινεται λιγο παιδικο αλλα εχει τελειο pvp και gameplay αλλα πρεπει να προσεχεις μη πορωθεις πολυ και σταματησεις να τρως...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zaq5ZZ_lVgo&feature=related να pvp...

 

και υπαρχει και ενα μερος (demonic world) για guild wars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-οσο αναφορα το GW1 ειναι ενα θεμα η παλαιοτητα του! ποιον να ανταγωνιστεις εκει περα??

 

-τον σκυλο αμαν και πως εκανα να τον πασαρω στους παπουδες!! "χωριο βλεπεις!"

 

-Οντως... ολιγον τι παιδικο ... παρολα αυτα θα το δοκιμασω και θα ευχομαι να μην μου αρεσει!! :-D :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rift μου φαίνεται το πιο ολοκληρωμένο και σοβαρό MMO που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

 

 

Απλά είχε κάποιες καλές και πρωτοποριακές ιδέες μέχρι εκεί . Για μένα το Νο1 MMO all time classic και τα μυαλά στα κάγκελα είναι ήταν και (μάλλον για πολύ καιρό ) θα είναι το DAOC .

 

από εκεί και έπειτα περιμένω να καώ σε 2-3 χρόνια με το warhammer 40k online και ενδιάμεσα να δω λίγο και το old republic .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...