Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ένα MMO(mmorpg θα προτιμούσα) για να αρχίσω να παίζω κάθε μεσημέρι που δεν έχω τι να κάνω και βαριέμαι ελεεινά!

 

Οποιος ξέρει κάποιος p2p η fp2 που να αξίζει ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ από θέμα gameplay και κύριος κόσμου (έψαξα μερικά και ήταν άδεια) θα παρακαλούσα να το προτείνει.

 

Έχω σχεδόν ένα χρόνο να παίξω MMO αλλα τώρα μου χρειάζεται για τα μεσημέρια και δεν βρίσκω. Wow δεν ξαναπαίζω γιατί εκτος ότι το έχω βαρεθεί πρόσεξα πως από τότε που δεν έπαιζα μου έκλεψαν το account και έφαγε lock από την blizzard οποτε δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ. PLEASE help. :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lineage 2?οχι τον official αλλα private servers ;)

 

το πρώτο mmo που έλιωσα (4,5 χρόνια) αλλά με χάλασε μετά το interlude και επίσης δεν μπορώ να παίξω πλέον , είναι όλα από 10-14 χρονών και νιώθω γέρος ανάμεσα τους! χΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dungeons & Dragons Online είναι καλό, αν και (να πώ την αμαρτία μου) κάπου στα μισά τό'χα παρατήσει - με ξένισε λίγο το όλο farming που χρειάζεται το favour > turbine points > adventure packs.

Το Age of Conan έγινε πρόσφατα F2P με παρόμοιο μοντέλο με του DDO αν και δεν τό'χω δοκιμάσει οπότε ρώτα καλύτερα στο κατάλληλο topic για τα περαιτέρω. tongue.gif

 

Σε πιο γενικές γραμμές, δές την κατηγορία Free 2 Play στο Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ένα MMO(mmorpg θα προτιμούσα) για να αρχίσω να παίζω κάθε μεσημέρι που δεν έχω τι να κάνω και βαριέμαι ελεεινά!

 

Οποιος ξέρει κάποιος p2p η fp2 που να αξίζει ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ από θέμα gameplay και κύριος κόσμου (έψαξα μερικά και ήταν άδεια) θα παρακαλούσα να το προτείνει.

 

Έχω σχεδόν ένα χρόνο να παίξω MMO αλλα τώρα μου χρειάζεται για τα μεσημέρια και δεν βρίσκω. Wow δεν ξαναπαίζω γιατί εκτος ότι το έχω βαρεθεί πρόσεξα πως από τότε που δεν έπαιζα μου έκλεψαν το account και έφαγε lock από την blizzard οποτε δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ. PLEASE help. :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

 

 

Μπορείς να κοιτάξεις το Rift. Έχει πολύ καλό ελληνικό community, αρκετά ελληνικά guilds και είναι το μοναδικό ΜΜΟ που βγήκε φέτος και αξίζει το χρόνο σου.

 

Στον BloodΙron kai Whitefall είναι οι Έλληνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και το Age of Conan, έχει option για free to play (με λιγότερες δυνατότητες, αρκετές όμως για να το τεστάρεις αν σου αρέσει, φτάνοντας ώς το maximum level), κρατώντας και το pay to play. Μπορείς να το δοκιμάσεις κι αν σου αρέσει το συνεχίζεις. --Αλλά θέλει δυνατό pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το age of conan το είχα αγοράσει όταν είχε βγει τις πρώτες ημερες. Σκέφτομαι για rift αλλα δεν είμαι σίγουρος , βλέπετε την είχα πατήσει αγοράζοντας και το age of conan (τότε δεν είχα καλο pc και μου έσπασε τα νεύρα) αλλα και με το ΑΙΩΝ που μπήκα και ήταν άδειο και γενικά έχω ένα κώλυμα να βρω έλληνες για να παίξω MMO. Το rift με ψήνει αλλα φοβάμαι μην μπω και ξενερώσω γιατί αν και μου φάνηκε ok στην trial που το δοκίμασα δεν μου έβγαλε αυτή την πώρωση που είχα με το l2 (μικρός) η με το wow (πριν 3-4 χρονια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το age of conan το είχα αγοράσει όταν είχε βγει τις πρώτες ημερες. Σκέφτομαι για rift αλλα δεν είμαι σίγουρος , βλέπετε την είχα πατήσει αγοράζοντας και το age of conan (τότε δεν είχα καλο pc και μου έσπασε τα νεύρα) αλλα και με το ΑΙΩΝ που μπήκα και ήταν άδειο και γενικά έχω ένα κώλυμα να βρω έλληνες για να παίξω MMO. Το rift με ψήνει αλλα φοβάμαι μην μπω και ξενερώσω γιατί αν και μου φάνηκε ok στην trial που το δοκίμασα δεν μου έβγαλε αυτή την πώρωση που είχα με το l2 (μικρός) η με το wow (πριν 3-4 χρονια).

 

Οι πιθανότητες είναι να μήν βρείς ξανά την "πώρωση" όπως λες. Ο λόγος αυτού είναι οτι το είδος έχει παραμείνει στάσιμο με πολύ λίγες αλλαγές. Αν έχεις παίξει ένα, είναι σαν να τα έχεις παίξει όλα. Ένα ΜΜΟ το ανεβάζει και το κατεβάζει το community του. Αυτό είναι που σε κρατάει ή σε διώχνει απο ένα ΜΜΟ. Το rift τυχαίνει να έχει ένα καλό community, το οποίο έχει ωριμάσει μετά τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του παιχνιδιού. Έχω σταματήσει να παίζω εδώ και 2-3 μήνες, και όμως ακόμα παρακοουθώ guild και game forums, περιμένοντας τη στιγμή να κάνω reactivate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιθανότητες είναι να μήν βρείς ξανά την "πώρωση" όπως λες. Ο λόγος αυτού είναι οτι το είδος έχει παραμείνει στάσιμο με πολύ λίγες αλλαγές. Αν έχεις παίξει ένα, είναι σαν να τα έχεις παίξει όλα. Ένα ΜΜΟ το ανεβάζει και το κατεβάζει το community του. Αυτό είναι που σε κρατάει ή σε διώχνει απο ένα ΜΜΟ. Το rift τυχαίνει να έχει ένα καλό community, το οποίο έχει ωριμάσει μετά τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του παιχνιδιού. Έχω σταματήσει να παίζω εδώ και 2-3 μήνες, και όμως ακόμα παρακοουθώ guild και game forums, περιμένοντας τη στιγμή να κάνω reactivate.

 

Για να είμαι ειλικρινής έχω παίξει μέχρι level 10.

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που ίσχυε και στα υπόλοιπα MMO (στα πρώτα level ήταν βαρετά) και αυτό είναι που με κάνει να έχω αμφιβολίες. Με μπερδεύει και αυτό που δεν έχει talent tree αλλα έχει 2-3 και βάζεις ξεχωριστά. Ίσως παίξω .... θα δούμε :mellow: :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AION

Η ncsoft μετά το lineage 2 έβγαλε το aion, ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι και με τέλεια γραφικά.

Το παιχνίδι μαζί με μια δίμηνη κάρτα, γύρο στα 50€.

http://na.aiononline.com/

 

Cabal online

Είναι δωρεάν και αρκετά ευχάριστο.

http://www.cabalonline.com/index.asp

 

4story

Είναι δωρεάν και μεταγλωττισμένο στα ελληνικά.

http://www.4story.gr/

 

Metin 2

Είναι δωρεάν και μεταγλωττισμένο στα ελληνικά. Χάλια γραφικά!

http://www.metin2.gr/

 

Silkroad

Είναι δωρεάν και πολύ ωραίο παιχνίδι.

http://silkroadcp.joymax.com/userenv.htm

 

Σου συνιστώ ένα άλλο είδος παιχνιδιού που είναι χαλαρό και ευχάριστο.

 

Minecraft

Κάνει μόνο 15€ και παίζετε ακόμα και online.

Μην το απορριψεις με την πρώτη ματιά, δες μερικά βίντεο στο youtube και θα καταλαβεις τι ωραίο που είναι.

http://www.minecraft.net/

 

 

 

 

___) )

_____ /

/ | --._) /

__|uu | | _

/ | | __ /_)

(_)______|_|(____)(_____)

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Minecraft

Κάνει μόνο 15€ και παίζετε ακόμα και online.

Μην το απορριψεις με την πρώτη ματιά, δες μερικά βίντεο στο youtube και θα καταλαβεις τι ωραίο που είναι.

http://www.minecraft.net/

 

+1

 

Δε το βαριέσαι καθόλου εύκολα, ειδικά αν παίζεις με κάποιον φίλο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...