Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ανθρωπος λεει οτι τον ενδιαφερει το pve για ποιο λογο ειπαμε καθεσαι και αναφερεις για pvp???

 

Γελανε και οι πετρες με το παραπανω παντως. Αν θες αγαπητε τοσο πολυ Pvp δοκιμασε fighting games να βγαλεις το αχτι σου ελεος να γραφεις οτι δεν αξιζει ουτε 1 ευρω το Diablo ή το Wow.....Ξερεις δηλαδη εσυ πολλα παιχνιδια που να εχουν τετοια υποστηριξη απο πισω τους και απο πλευρας server και απο πλευρας Support και παει λεγοντας....

 

Τελος παντων τα καλυτερα pve παιχνιδια αυτη τη στιγμη ειναι τα

 

World of Warcraft

Final Fantasy 14

Rift 

Wildstar

Guild Wars 2

 

και δεν ξερω αν αξιζουν τα Elder Scrolls online, Star wars και Lord of the rings και Neverwinter πλεον.

 

Ο τίτλος λέει "MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)"

Το post του OP:

 

 

 

Καλημέρα σας!

Λοιπόν,σκέφτομαι να αρχίσω κανένα mmorpg..Αλλά πιο;Το wow το βαρέθηκα,το l2 το έκαψα...

Το aoc λέει τίποτες;Άκουσα ότι θα κλείσουν οι servers και οτι το παιχνίδι δεν έχει κόσμο.

Πιο θα μου προτείνατε; :-)

 

υ.γ.Γενικότερα παιχνίδια στυλ wow τα ψιλοβαριέμαι.............

 

Όλα τα MMORPG έχουν pve. Αντίθετα, άλλα έχουν και pve και pvp που τα κάνουν ενδιαφέρον. Αλλιώς θα τα αποκαλούσαμε rpg.

 

Ο φίλος αναφέρει wow και l2, δεν είναι το βασικό τους κομμάτι το pvp ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά στην εποχή του ίσως να ήταν ωραίο , απλά τώρα αυτά τα games είναι ξεπερασμένα (καταλαβαίνω βέβαια γιατι παίζει κάποιος που είχε παίξει παλιά ε), παρόλα αυτά μιας κ το εννοώ πως δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά , θα του έδινα μια ευκαιρία , αν όμως δεν είχε καθόλου όλα τα αρνητικά που αναφέραμε ποιο πάνω

πάντως προσωπικά τα mmo αρχίζουν κ με αφήνουν αδιάφορο , δηλαδή την συγκίνηση που προσέφεραν mmo όπως lineage 2 και wow (vanilla) , το καθένα στον τομέα του και για διαφορετικούς λόγους δεν την έχω βρει πουθενά. Πχ προσφάτως αγόρασα για early access στο tree of savior , είχα τρελό hype για το συγκεκριμένο , μου θύμιζε κάτι απο τα παλιά mmo, παίζω παίζω καίγομαι , φτάνει ένα σημείο που είπα ε άντε και ... και έφαγε delete. Τζάμπα 30? euro πόσα έσκασα και έχω μέσα coins για 4? ή και παραπάνω μήνες premium. Απλά κάθεται και δεν με κόβω να ξαναπαίξω καν . 

Αν το pc μου τράβαγε θα έπαιζα BDO αν και γιαυτό επίσης δεν ακούω τα καλύτερα

χμμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος λέει "MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)"

Το post του OP:

 

 

 

 

Όλα τα MMORPG έχουν pve. Αντίθετα, άλλα έχουν και pve και pvp που τα κάνουν ενδιαφέρον. Αλλιώς θα τα αποκαλούσαμε rpg.

 

Ο φίλος αναφέρει wow και l2, δεν είναι το βασικό τους κομμάτι το pvp ?

Το σχολιο του συμφορουμιτη που αναφερεις ειναι πριν 8 χρονια ρε συ......

Στο σχολιο της προηγουμενης σελιδας,δηλαδη αυτο

Γεια σας παιδια! Μετα απο χρονια αποφασισα να παιξω καποιο ΜΜΟ για να περναει η ωρα...Ειμαι περισσοτερο PVE/solo gaming παιχτης και ειμαι αναμεσα στο Rift - Archeage - Blade & Soul... Ποιο μου προτεινεται γιατι ειμαι σε διλλημα αλλα εχω χασει και επεισοδια ...ευχαριστω!

πηγαιναν οι οποιες προτασεις εγιναν. Εκτως αν μιλουσες γενικα και εγινε μπερδεμα με τα υπολοιπα posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολιο του συμφορουμιτη που αναφερεις ειναι πριν 8 χρονια ρε συ......

Στο σχολιο της προηγουμενης σελιδας,δηλαδη αυτο

πηγαιναν οι οποιες προτασεις εγιναν. Εκτως αν μιλουσες γενικα και εγινε μπερδεμα με τα υπολοιπα posts.

 

Γενικά μιλούσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά στην εποχή του ίσως να ήταν ωραίο , απλά τώρα αυτά τα games είναι ξεπερασμένα (καταλαβαίνω βέβαια γιατι παίζει κάποιος που είχε παίξει παλιά ε), παρόλα αυτά μιας κ το εννοώ πως δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά , θα του έδινα μια ευκαιρία , αν όμως δεν είχε καθόλου όλα τα αρνητικά που αναφέραμε ποιο πάνω

 

πάντως προσωπικά τα mmo αρχίζουν κ με αφήνουν αδιάφορο , δηλαδή την συγκίνηση που προσέφεραν mmo όπως lineage 2 και wow (vanilla) , το καθένα στον τομέα του και για διαφορετικούς λόγους δεν την έχω βρει πουθενά. Πχ προσφάτως αγόρασα για early access στο tree of savior , είχα τρελό hype για το συγκεκριμένο , μου θύμιζε κάτι απο τα παλιά mmo, παίζω παίζω καίγομαι , φτάνει ένα σημείο που είπα ε άντε και ... και έφαγε delete. Τζάμπα 30? euro πόσα έσκασα και έχω μέσα coins για 4? ή και παραπάνω μήνες premium. Απλά κάθεται και δεν με κόβω να ξαναπαίξω καν . 

 

Αν το pc μου τράβαγε θα έπαιζα BDO αν και γιαυτό επίσης δεν ακούω τα καλύτερα

 

χμμ

Ο λογος που τα mmo εχουν φαει ακυρο απο τις εποχες μεχρι και 2007 περιπου ειναι γιατι απο την προηγουμενη γενια κονσολων και ειδικα στην σημερινη,η βιβλιοθηκη του pc ειναι πιο γεματη απο ποτε. Κοινως υπαρχουν πολλες εναλλακτικες και ο κοσμος δεν μπορει πια να καιγεται οπως παλια και να εχει και την δεσμευτη με την πληρωμη ανα χρονο(γιατι τα περισσοτερα mmo ειναι χωρις συνδρομη).

 

Να αναφερω δε οτι σε αυτο επαιξε μεγαλο ρολο και η κατηγορια των Fps multiplayer παιχνιδιων που γνωρισαν τρελες πωλησεις και αρα πηραν και μεγαλη μεριδα κοσμου.

 

Τελος σε ολα αυτα να βαλουμε και το mobile gaming που και αυτο εχει μεγαλο κομματι της πιτας.

 

Τα mmo πλεον υπαρχουν περισσοτερο για την νοσταλγια και τπτ αλλο,δηλαδη να μπαινεις μια στο τοσο να θυμασαι τις παλιες εποχες και μετα παλι Uninstall ενα πραγμα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συνέχεια λέμε ότι παλιά ήταν καλύτερα. Θες παιχνίδια ? ταινίες ? μουσική ? γενικά η εποχή τότε ? 

 

Φταίει ότι μεγαλώνουμε και τα βλέπουμε αλλιώς ? ή όντως επειδή τότε κυκλοφορούσαν με το σταγονόμετρο ? ή έριχναν περισσότερη δουλειά πάνω σε οτιδήποτε που έφτιαχναν ? Νομίζω λίγο απ' όλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MMORPG με το καλύτερο PvP/PK system by far, είναι το Knight Online. Αλλά είναι παλιό και δεν έχουν γίνει σοβαρά updates σε γραφικά κτλπ.

PK αν δεν εχει perma death ειναι φλωρια :P

 

 

Γεια σας παιδια! Μετα απο χρονια αποφασισα να παιξω καποιο ΜΜΟ για να περναει η ωρα...Ειμαι περισσοτερο PVE/solo gaming παιχτης και ειμαι αναμεσα στο Rift - Archeage - Blade & Soul... Ποιο μου προτεινεται γιατι ειμαι σε διλλημα αλλα εχω χασει και επεισοδια ...ευχαριστω!

 

δες το PoE,,,, μπορει να μην ειναι 100% MMO αλλα ακολουθει την μεσαια οδο του online arpg.

 

leagues, races, competitive, pk perma deaths στο hc, φοβερο pve και εννοειτε solo viable, χιλιαδες builds,,,,,οπως και αυτα που σου προσφερει και μπορεις να ασχοληθεις ειναι σε μεγεθος μεγαλυτερο ισως απο το WoW!!! Ριχτου μια ματια αξιζει με τα παραπανω καθως ειναι F2P, (καμια φουστια πισω απο την εταιρια) full support, με ανυπαρκτα bots και καθολου cheats....εννοειτε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το PoE,,,, μπορει να μην ειναι 100% MMO αλλα ακολουθει την μεσαια οδο του online arpg.

leagues, races, competitive, pk perma deaths στο hc, φοβερο pve και εννοειτε solo viable, χιλιαδες builds,,,,,οπως και αυτα που σου προσφερει και μπορεις να ασχοληθεις ειναι σε μεγεθος μεγαλυτερο ισως απο το WoW!!! Ριχτου μια ματια αξιζει με τα παραπανω καθως ειναι F2P, (καμια φουστια πισω απο την εταιρια) full support, με ανυπαρκτα bots και καθολου cheats....εννοειτε! :)

Για το Path of exile μιλας???Αν ναι τι σχεση εχει με τα mmo που ρωταει ο αλλος????Για το μεγεθος πραγματικα ασχολιαστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Path of exile μιλας???Αν ναι τι σχεση εχει με τα mmo που ρωταει ο αλλος????Για το μεγεθος πραγματικα ασχολιαστο

λολ ναι......αμφιβαλλω αν εχεις λιωσει πραγματικα στο PoE για να ξερεις τι μεγεθος και πραγματα εχει να κανεις...... περαν των νορμαλ που κανεις σε καθε arpg.

 

Γι αυτο ειπα και πριν ΑΝ το προσεξες...οτι δεν ειναι 100% mmo , αλλα εχει κατι το ενδιαμεσο που μπορει να τον ενδιαφερει. Και ξαναλεω εχει παρα μα παρα πολλα πραγματα να ασχοληθεις περαν του απλου leveling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα MMORPG έχουν pve. Αντίθετα, άλλα έχουν και pve και pvp που τα κάνουν ενδιαφέρον. Αλλιώς θα τα αποκαλούσαμε rpg.

 

Ο φίλος αναφέρει wow και l2, δεν είναι το βασικό τους κομμάτι το pvp ?

 

Επιτέλους.

 

//Ο τίτλος στο θέμα, αν θυμάμαι σωστά, πρέπει να είχε μπει από συντονιστή. 8 χρόνια... 

 

giphy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ ναι......αμφιβαλλω αν εχεις λιωσει πραγματικα στο PoE για να ξερεις τι μεγεθος και πραγματα εχει να κανεις...... περαν των νορμαλ που κανεις σε καθε arpg.

 

Γι αυτο ειπα και πριν ΑΝ το προσεξες...οτι δεν ειναι 100% mmo , αλλα εχει κατι το ενδιαμεσο που μπορει να τον ενδιαφερει. Και ξαναλεω εχει παρα μα παρα πολλα πραγματα να ασχοληθεις περαν του απλου leveling

Ναι ενταξυ ολα αυτα αλλα για να μην ξεφευγουμε παλι απο το θεμα ο ανρθωπος ηταν συγκεκριμενος σε αυτα που κοιταζε/θελει μην προτεινουμε ασχετα πραγματα.Καλο το PoE αλλα ειναι κατηγοριας Diablo/Torchlight καμια σχεση με mmo και αρα κακως και που εγινε προταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα κατεληξα στο Guild Wars 2 , μετα απο δοκιμες που εκανα με Rift, Archeage, Blade & Soul..To PoE το εχω κατεβασμενο στο pc , καλο ειναι αλλα μεχρι εκει..Ενα παιχνιδι που μου εκανε εντυπωση ειναι το SMITE.. To GW2 νομιζω ειναι το πιο "ολοκληρωμενο" mmo αυτη  την στιγμη Ευχαριστω για τις προτασεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πείτε μου λίγο , ποιο mmo αυτή τη στιγμή έχει το μεγαλύτερο fun απο θέμα community και κόσμου ? αν ήθελα ας πούμε να διασκεδάσω τι θα μου προτείνατε ? έχω παίξει σχεδόν τα πάντα στο παρελθόν αλλα δεν ξέρω αυτή τη στιγμή τι τραβάει , δεν μπορώ να παίζω σε νεκρούς server ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα κατεληξα στο Guild Wars 2 , μετα απο δοκιμες που εκανα με Rift, Archeage, Blade & Soul..To PoE το εχω κατεβασμενο στο pc , καλο ειναι αλλα μεχρι εκει..Ενα παιχνιδι που μου εκανε εντυπωση ειναι το SMITE.. To GW2 νομιζω ειναι το πιο "ολοκληρωμενο" mmo αυτη  την στιγμη Ευχαριστω για τις προτασεις σας!

Δες και το lord of the rings online.Eιναι top για pve. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα κατεληξα στο Guild Wars 2 , μετα απο δοκιμες που εκανα με Rift, Archeage, Blade & Soul..To PoE το εχω κατεβασμενο στο pc , καλο ειναι αλλα μεχρι εκει..Ενα παιχνιδι που μου εκανε εντυπωση ειναι το SMITE.. To GW2 νομιζω ειναι το πιο "ολοκληρωμενο" mmo αυτη  την στιγμη Ευχαριστω για τις προτασεις σας!

Εμ γιαυτο ''εκραζα'' πιο πισω την εν λογω προταση του παιχνιδιου αυτου.Εννοειται οτι κακο παιχνιδι δεν ειναι αλλα ειναι ασχετο με του θεματος.

 

Οσον αφορα το Smite αυτο παει σε τελειως αλλη κατηγορια των moba παιχνιδιων οπως Lol,dota 2 και δεν εχει καμια σχεση με τα παραπανω που αναφερεις(Mmo παιχνιδια).

 

Για το Guild wars 2 μονο να σου αναφερω οτι εχει βγει περυσι και expansion(αν τελικα σου αρεσει)που πρεπει να αγορασεις για να παιξεις,το https://www.skroutz.gr/s/7426247/Guild-Wars-2-Heart-of-Thorns-PC.html

Παιδιά πείτε μου λίγο , ποιο mmo αυτή τη στιγμή έχει το μεγαλύτερο fun απο θέμα community και κόσμου ? αν ήθελα ας πούμε να διασκεδάσω τι θα μου προτείνατε ? έχω παίξει σχεδόν τα πάντα στο παρελθόν αλλα δεν ξέρω αυτή τη στιγμή τι τραβάει , δεν μπορώ να παίζω σε νεκρούς server ..

Αρα αυτο που ζητας περισσοτερο ειναι πιο mmo ειναι ενεργο απο κοσμο και ποιο οχι. Απο pve(που με ενδιαφερουν εμενα περισσοτερο)νομιζω οτι αυτα που ανεφερα πιο πισω ειναι τα πιο γνωστα/καλα.

 

Απο πλευρας Pvp που γενικα δεν με ενδιαφερουν εμενα προσωπικα(και αρα δεν εχω μεγαλη προσωπικη γνωμη σε αυτο)ακουω για Black Desert,Archage,Blade and Soul(και απο πιο παλια παιχνιδια δεν ξερω αν το Tera εχει ακομα κοσμο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...