Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ εχω μια απορια. Πολλες εταιρειες εχουν diver μοντελα ιδιου ή παρόμοιου τυπου. Απο οικονομικα εως αρκετα ακριβα. Citizen divers, seiko divers, longines conquest, tag heuer aquaracer, Rolex , omega ειναι αυτες που μου ερχονται πρόχειρα στο μυαλο.

 

Ξερουμε ποιος απ ολους εβγαλε πρωτος το συγκεκριμενο σχεδιο; Ή εμφανιστηκε ας πουμε απο 1-2 ακριβές εταιρειες και ακολούθησαν οι υπολοιποι;

Τα βλεπω και δε ξερω ποιος αντέγραψε ποιον :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν η πρώτη που έβγαλε diver, αλλά νομίζω είναι safe to say ότι όλη η ιστορία ξεκίνησε από το Rolex submariner.

 

Όταν βγήκε ήταν όντως diver / toolwatch ασχετα που σήμερα το φοράει CEO με κουστούμι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σχεδιο ηταν της ρολεξ,δεν φτιαχτηκε για πωληση στο κοινο,η εταιρεια comex που ειδικεύετε σε βαριες υποθαλασιες εργασιες ζητησε απο την ρολεξ ενα ρολοι αντοχης 300μ χωρις χρονικο περιορισμο παραμονης σε μεγαλο βαθος,κ επισης να μπορει ο δυτης να μετραει ποση ωρα εχει ακομη πριν τελειωσει το οξυγονο


το πρωτο αδιαβροχο ρολοι το εβγαλε η omega

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ κατι τετοιο πηγα να σχολιασω, οτι καποτε ηταν εργαλεια και σημερα τα φορανε με κοστουμια. Και το δικο μου ειναι για θαλασσα αλλα δε σκοπευω να το φορεσω εκει

 

Παντως το rolex ειναι σημα κατατεθεν των diver , και νομιζω αυτο που ερχεται στο μυαλο των περισσοτερων οταν σκεφτονται καποιο καλο ρολοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...