Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα! Μου εχει μπει στο μυαλο εδω και μερες να αγορασω ενα garmin fenix 5x και δεν ξερω αν αξιζει σαν αγορα, αν και υποτιθεται ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του αυτη τη στιγμη. Βεβαια μιλαμε και για 750 ευρω. Εσεις τι λετε? Αυτο τον καιρο το εχω παρει ζεστα και τρεχω καθε 2 μερες γυρω στα 6 χιλιομετρα. Offtopic με τα παραπανω Εχω ηδη ενα guess απο το 2008 και ενα tissot απο το 16 δωρο του πεθερου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δει στο σκρουτζ, απλά αυτά που μου αρέσουν είναι ακριβά. Αν ήταν να το κρατήσω θα τα έδινα, αλλά τώρα το θέλω απλα για λίγους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello beautiful.  :wub:

 

Εξαιρετικες πρωτες εντυπωσεις. Ενιωσα λιγο χαζος μεχρι να καταλαβω πως λειτουργουσε το GMT hand αλλα μετα απο καποιες ωρες το καταλαβα. ( Εβαζα δυο ωρες πισω το gmt hand χωρις να κοιταζω το bezel και μπερδευομουν για ποιο λογο εμενε πισω  :lol: )

 

Αν εχω να πω κατι αρνητικο ειναι το βαρος του. Θα το ηθελα λιιγο πιο ελαφρυ.

 

Κατα τα αλλα, τρομερο ρολοι.

 

 

22092821_10214715839155499_183619847_o.j

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιτα, δεν θα το ελεγα και πολυ ογκωδες. Και εχω συνηθισει να φοραω απο 36mm vintage omega, μεχρι ενα 45ρι mm hilfiger. To Invicta Pro Diver 8926OB, θα ελεγα ηταν πιο χοντρο. Ο μονος λογος που ισως δεν βολεψει καποιον περα απο το μεγεθος εφοσον εχει μικρο καρπο, ειναι το βαρος. Το καταλαβαινεις οτι το φορας αλλα δεν νιωθεις οτι φορας καποια "γκουμουτσα".

 

Θα ελεγα πως αδικειται στις φωτογραφιες. Απο κοντα ειναι πιο μαζεμενο. Απο οτι ειχα διαβασει, σε διαμετρο ειναι ιδιο με το SKX007. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ξαναμιλησει για το θεμα με τις ρεπλικες στις αγγελιες,εφοσων το φορουμ επιτρεπει την πωληση τους οκ,ομως η ψευδη περιγραφη του προιοντος πρεπει να σταματησει,επειδη βλεπω αγγελιες που γραφουν ρολοι ρεπλικα με ελβετικο μηχανισμο κλπ.

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΡΟΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΡΕΠΛΙΚΑ/ΜΑΙΜΟΥ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ  ΤΙΜΗΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ

ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΧΑΜΗΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ξαναμιλησει για το θεμα με τις ρεπλικες στις αγγελιες,εφοσων το φορουμ επιτρεπει την πωληση τους οκ,ομως η ψευδη περιγραφη του προιοντος πρεπει να σταματησει,επειδη βλεπω αγγελιες που γραφουν ρολοι ρεπλικα με ελβετικο μηχανισμο κλπ.

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΡΟΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΡΕΠΛΙΚΑ/ΜΑΙΜΟΥ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ  ΤΙΜΗΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ

ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΧΑΜΗΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ

 

Bασικα εμενα μου κανει εντυπωση απο οταν αρχιζα να χαζευω τις αγγελιες ρολογιων, ποσες ρεπλικες πωλουνται. Περιμενα πολυ πιο μικρο ποσοστο, αλλα τελικα, καθε σελιδα θα εχει και απο ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά θα έπρεπε να απαγορεύονται οι αγγελίες για μαϊμούδες, σχετικά με τις ελβετικές μηχανές ποιος απαγορεύει σε ένα μαϊμουδιάρη να βάλει ελβετική μηχανή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά θα έπρεπε να απαγορεύονται οι αγγελίες για μαϊμούδες, σχετικά με τις ελβετικές μηχανές ποιος απαγορεύει σε ένα μαϊμουδιάρη να βάλει ελβετική μηχανή;

Η τιμη

Η κατωτερη ποιοτητα ενος αυθεντικου ελβετικου της eta, πχ. 2824 που ειναι απλος, ωρα λεπτα δευτερόλεπτα, κανει 150 ευρω. Ενας καλος κινεζικος κλωνος του ιδιου μηχανισμου κανει 40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεταμένα λεφτά όσο δεν πάει οι μαϊμούδες.

Ακόμα χειρότερα τα franken που φτιάχνουν με γνήσια κομμάτια. Και πετάνε 2-3Κ και πάλι μαϊμού έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη

Η κατωτερη ποιοτητα ενος αυθεντικου ελβετικου της eta, πχ. 2824 που ειναι απλος, ωρα λεπτα δευτερόλεπτα, κανει 150 ευρω. Ενας καλος κινεζικος κλωνος του ιδιου μηχανισμου κανει 40

άμα αγοράσει ακριβά θα πουλήσει ακριβότερα αφού πουλά και ετα, άμα θέλει να αγοράσει φθηνά θα βάλει μεταχειρισμένες μηχανές ή φθηνότερες ελβετικές (υπάρχει και ζωή πέρα από την ετα),

Απατεώνας είναι ότι θέλει κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Μου εχει μπει στο μυαλο εδω και μερες να αγορασω ενα garmin fenix 5x και δεν ξερω αν αξιζει σαν αγορα, αν και υποτιθεται ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του αυτη τη στιγμη. Βεβαια μιλαμε και για 750 ευρω. Εσεις τι λετε? Αυτο τον καιρο το εχω παρει ζεστα και τρεχω καθε 2 μερες γυρω στα 6 χιλιομετρα. Offtopic με τα παραπανω Εχω ηδη ενα guess απο το 2008 και ενα tissot απο το 16 δωρο του πεθερου μου.

Προσοχή με τα συγκεκριμένα γκάρμιν γιατί δεν υπάρχουν μπαταρίες στην αγορά. άρα μόλις χαλάσει η δικιά του, γιοκ...

 

Sry για το off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...