Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, πρώτη φορά που γράφω σε αυτήν την ενότητα διότι και πρώτη φορά που χρειάζομαι τα φώτα σας επάνω στο θεμα αυτό. Είχα πάρει απο Κίνα 2 ρολογάκια για να δω πως μου ταιριάζουν στο χέρι Γενικά και τώρα θέλω να αγοράσω κάτι καλύτερο. Εχω βρει αυτό: https://www.skroutz.gr/s/1886728

Και αναρωτιέμαι αν είναι αυθεντικό και όχι κάποια απομίμηση που βλέπω γενικά για αυτο το ρολόι. Τα καταστήματα που το πουλάνε κοντά στα 150€ γράφουν ότι τα εμπορεύματα τους είναι αυθεντικά. Αλλά γιατί να έχουν τόσο μικρή τιμή σε σχέση με την τιμή του καταστήματος του armani που το έχει στα 400€. Έχει κανείς εμπειρία με το συγκεκριμένο ή γενικά κάποια γνώμη να με βοηθήσει;

Επεξ/σία από Onelove
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πρώτη φορά που γράφω σε αυτήν την ενότητα διότι και πρώτη φορά που χρειάζομαι τα φώτα σας επάνω στο θεμα αυτό. Είχα πάρει απο Κίνα 2 ρολογάκια για να δω πως μου ταιριάζουν στο χέρι Γενικά και τώρα θέλω να αγοράσω κάτι καλύτερο. Εχω βρει αυτό: https://www.skroutz.gr/s/1886728

 

Και αναρωτιέμαι αν είναι αυθεντικό και όχι κάποια απομίμηση που βλέπω γενικά για αυτο το ρολόι. Τα καταστήματα που το πουλάνε κοντά στα 150€ γράφουν ότι τα εμπορεύματα τους είναι αυθεντικά. Αλλά γιατί να έχουν τόσο μικρή τιμή σε σχέση με την τιμή του καταστήματος της armani που το έχει στα 400€. Έχει κανείς εμπειρία με το συγκεκριμένο ή γενικά κάποια γνώμη να με βοηθήσει;

Συγνώμη, είμαι από κινητό. Αυτο είναι το σωστό λινκ.

 

https://www.skroutz.gr/s/1886728/Emporio-Armani-Chrono-Rosegold-Case-Black-Dial-AR5905.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, είμαι από κινητό. Αυτο είναι το σωστό λινκ.

 

https://www.skroutz.gr/s/1886728/Emporio-Armani-Chrono-Rosegold-Case-Black-Dial-AR5905.html

Ένα fashion quartz ρολόι της σειράς είναι.

 

Η πραγματική του αξία μπορεί να είναι και κάτω από 10€.

 

Μπορεί να καταλάβει κανείς τί ρολόι φοράει ο Τσίπρας στην Κοπεγχάγη που έχει πάει; :P

 

Μήπως είναι smart watch;

 

33dcjU7.png

Garmin Fenix 5 πρέπει να είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα fashion quartz ρολόι της σειράς είναι.

 

Η πραγματική του αξία μπορεί να είναι και κάτω από 10€.

 

Οπότε η διαφορά ενός αυθεντικού με μια ρεπλικα που μπορεί να είναι;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφεύγουμε κατά την άποψη μου ρολόγια οίκων όπως Guess, Armani που μόνο ρολόγια δεν κατασκεύαζαν.

Μπορεί να έχουν κάνει τον σχεδιασμό αλλά αυτό δεν αποκλείει τους φθηνούς μηχανισμούς αλλά και τις Κινέζικες ψευτοκατασκευές.

Αν επιμένεις επικοινώνησε ή επισκέψιμου τους οίκους αυτούς.

Αλλά και εκεί ίσως να μη βγάλεις άκρη.

Εδώ σε επίσημο κατάστημα  Louis Vuitton στην Ελλάδα πούλαγαν μαϊμούδες τσάντες.

Ίσως μόνο ωρολογοποιός φίλος σου μπορεί να σε πληροφορήσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαϊμού όπως το λέω εγώ μπορεί να διαλύσει εντός ολίγων εβδομάδων αφού τα υλικά είναι πολύ χαμηλής ποιότητας για το κέρδος. Να μπάζει το ρολόι υγρασία κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαϊμού όπως το λέω εγώ μπορεί να διαλύσει εντός ολίγων εβδομάδων αφού τα υλικά είναι πολύ χαμηλής ποιότητας για το κέρδος. Να μπάζει το ρολόι υγρασία κτλ.

Καλύτερα να αγοράσει μαϊμού Armani με 10€, παρά να δώσει 150€ για τη σαβούρα που δεν αξίζει ούτε 15€.

 

Εμφανισιακά (και κατά πάσα πιθανότητα και εσωτερικά) θα είναι το ίδιο.

 

Δεν αγοράζει μαϊμού omega.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Garmin Fenix 5 πρέπει να είναι.

Κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα, απλά δε φαίνονταν καθαρά όλες οι βίδες στο στεφάνι και είχα αμφιβολίες. Και το λουράκι δε φαίνεται να είναι ίδιο... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Κατάλαβα τις απόψεις σας και δεν έχετε άδικο στα λεγόμενα σας. Θα ξανά κοιτάξω τις επιλογές μου και λογικά θα ενημερώσω  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα, απλά δε φαίνονταν καθαρά όλες οι βίδες στο στεφάνι και είχα αμφιβολίες. Και το λουράκι δε φαίνεται να είναι ίδιο... :huh:

 

Ναι, το λουράκι δεν είναι το ίδιο, αλλά λογικά το έχει αλλάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδες να μοιραστω και εγω την εμπειρεια μου με ενα θεμα που ειχα με το ορολοιι...ειχα παρει το casio

Casio AE-2100W-1AVEF   

και στα 2 χρονια αρχισαν να μην φαινονται τα νουμερα καλα ..ειχα ενα παλιοτερο casio και την πρωτη μπαταρια την ειχα αλλαξει στα 8 χρονια παρακαλω και σε αυτο στα 2 χρονια αρχισαν να μην φαινονται τα νουμερα το παω στον ρολογα και μου αλλαζει την μπαταρια ...ολα καλα μετα απο 3 ωρες ξαναχαλαει αρχισαν να μην φαινονται τα ψηφια καλα το ανοιγει και μου λεει κατι βραχυκυκλωνει και αδειαζει την μπαταρια και μου λεει μαλλον η πλακετα εχει προβλημμα και εβαλε και αλλες μπαταριες και μεσα σε μια ωρα τις αδειαζε τελειως τις μπαταριες...μου λεει αν εχω αποδειξη μηπως το στειλει στην casio να μου το επισκευασει η casio αλλα δεν την  ειχα  την αποδειξη και μου λεει συνηθως δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα γιατι ειναι η πλακετα και ετσι αναγκαστηκα  αγορασα καινουργιο ρολοι....πηρα το jaga

FOUR-G BY JAGA Black Rubber Strap(Δώρο ένα επιπλέον λουράκι) 333G Blue

στα 23,50 με δωρο ενα επιπλεον λουρακι ..παρακατω σας στελνω φωτογραφιες το ρολοι αυτο που ειχα και αυτο που πηρα το jaga..ειπα να μην παρω ξανα casio γιατι ολα αυτα τα χρονια ειχα casio και ξενερωσα που στα 2 χρονια χαλασε αυτο που ειχα και ειπα να παρω το jaga...πολυ καλο ρολοι σε πολυ καλη τιμη φιλοι μου ειναι αξιοπιστο ρολοι στην τιμη του σας επισυναπτω φωτογραφιες


σας επισυναπτω και το παλιο casio αυτο που χαλασε ...και μου λεει ο ορολογας αυτα ειναι σκυλια αντεχουν απορω πως χαλασε μου ειπε

post-238316-0-94257100-1511433639_thumb.jpeg

post-238316-0-98971700-1511433680_thumb.jpg

post-238316-0-45909000-1511433726_thumb.jpg

post-238316-0-37339900-1511433749_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...