Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο που να αγοράσει κ ποσες; η ετα δεν πουλαει σε εκτος swatch group

η ετα κάποτε πουλούσε παντού, αυτές που πωλήθηκαν δεν εξαϋλώθηκαν μαγικά όταν σταμάτησε τις πωλήσεις ούτε εξαφανίστηκαν οι μεταχειρισμένες ούτε οι άλλες ελβετικές μηχανές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γίνει παρα πολλα τεστ κ συγκρισεις απο επαγγελματιες ρολογαδες, ενα ενα κομμάτι των μηχανισμών κατω απο μικροσκόπιο, ειναι η μερα με την νυχτα, κακης ποιότητας μεταλα, γρανάζια που ειναι σαν να τα εφτιαξα εγω με τον γκασμα, τα ρουμπίνια ειναι πλαστικά, σκουρια σε σημεια, διαρροη λαδιου παντου κ γενικα κάκιστη ποιοτητα

Εχω δει μπροστά μου κ καλα καλης ποιότητας ρεπλικα breitling χρονογραφο με κινεζικο valjoux 7750 που πατησε το κουμπι να λειτουργήσει ο χρονογράφος κ οταν το αφησε πεταχτηκε το κουμπι μαζι με το ελατήριο 2 μετρα μακριά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Μου εχει μπει στο μυαλο εδω και μερες να αγορασω ενα garmin fenix 5x και δεν ξερω αν αξιζει σαν αγορα, αν και υποτιθεται ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του αυτη τη στιγμη. Βεβαια μιλαμε και για 750 ευρω. Εσεις τι λετε? Αυτο τον καιρο το εχω παρει ζεστα και τρεχω καθε 2 μερες γυρω στα 6 χιλιομετρα. Offtopic με τα παραπανω Εχω ηδη ενα guess απο το 2008 και ενα tissot απο το 16 δωρο του πεθερου μου.

Αν έχεις σκοπό να ασχοληθείς σοβαρά και με σύστημα με το τρέξιμο, σίγουρα θα σου χρειαστεί ένα ρολόι. Τα Fenix ειναι τριαθλητικά και με δυνατότητες άχρηστες στον αρχάριο δρομέα. Πιο καλά θα σου ταίριαζε ένα 235 και με τα ρέστα να πάρεις άλλα πράγματα για το τρέξιμο, πχ παπούτσια, να βρεις έναν προπονητή, κτλ

Προσοχή με τα συγκεκριμένα γκάρμιν γιατί δεν υπάρχουν μπαταρίες στην αγορά. άρα μόλις χαλάσει η δικιά του, γιοκ...

 

Sry για το off topic.

Aν χαλάσει η δική του, πράγμα απίθανο, πηγαίνει σε επίσημο service, έτσι και αλλιώς, οπότε δεν τίθεται θέμα διαθεσιμότητας της μπαταρίας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σκοπό να ασχοληθείς σοβαρά και με σύστημα με το τρέξιμο, σίγουρα θα σου χρειαστεί ένα ρολόι. Τα Fenix ειναι τριαθλητικά και με δυνατότητες άχρηστες στον αρχάριο δρομέα. Πιο καλά θα σου ταίριαζε ένα 235 και με τα ρέστα να πάρεις άλλα πράγματα για το τρέξιμο, πχ παπούτσια, να βρεις έναν προπονητή, κτλ

Aν χαλάσει η δική του, πράγμα απίθανο, πηγαίνει σε επίσημο service, έτσι και αλλιώς, οπότε δεν τίθεται θέμα διαθεσιμότητας της μπαταρίας.

Όσο είναι σε εγγύηση ναι... αν λήξει η εγγύησή του δε σε καλύπτει κανείς.

 

Τέλος πάντων, απλά λέω τι έχω δει λόγω του ότι δουλεύεω σε μεγάλο τμήμα σέρβις γνωστής εταιρίας.

Απλά λέω προσοχή.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από amazon.com...

Μαζί με μεταφορικά και φόρους.... μισή τιμή από ότι στο skroutz...

Το γλυκοκοίταζα μήνες .... Casio Men's 'PRO TREK' PRG-600Y-1CR

Παραγγελία 28 Σεπτεμβρίου.... 4 Οκτωβρίου στα χέρια μου...

Με απλή αποστολή.... λες και ήταν δίπλα μου....

 

 

 

post-53323-0-79020100-1507185252_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να σου έρθει.

Λογικά έρχεται με Aramex  (Γενική Ταχυδρομική αναλαμβάνει στην Ελλάδα).

Τι εννοείς απλή αποστολή;

Θα πρέπει να σου έχουν δώσει tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω κατεληξα στο Seiko τελικα απο amazon.com και αναμενω!

 

https://www.amazon.com/Seiko-SSB031-Chronograph-Stainless-Steel/dp/B007554XQU/ref=sr_1_1?s=apparel&ie=UTF8&qid=1507189835&sr=1-1&nodeID=7141123011&psd=1&keywords=SSB031

 

Ευχαριστω πολύ για τη βοηθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να σου έρθει.

Λογικά έρχεται με Aramex  (Γενική Ταχυδρομική αναλαμβάνει στην Ελλάδα).

Τι εννοείς απλή αποστολή;

Θα πρέπει να σου έχουν δώσει tracking number.

 

Μου ήρθε χτες....

Εννοώ με AmazonGlobal Expedited Shipping και όχι την AmazonGlobal Priority Shipping...

Ήρθε με Aramex..... απίστευτη γρήγορη μεταφορά.... 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, επειδή δεν το βρίσκω τώρα, ψάχνω το παλικάρι που έγραφε για κάτι απο Κίνα

"Αν είναι brand πάνω θα πωλούνταν 1000% τιμή".

 

Γενικά κάτι σε στυλ Seiko no5/Rolex Submariner/Invicta προφανώς φθηνά να μην σε νοιάζει η κακομεταχείρηση, αλλά να δουλεύουν κίολας ;)

 

snzh55k1_4_1_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...