Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elorant είπε

Άμα σου αρέσει πάρτο. Καλό προφανώς και δεν είναι, αν ήταν θα στοίχιζε δυο χιλιάρικα. Αλλά τι σημασία έχει, σάμπως θα χρονομετρήσεις αγώνισμα στους Ολυμπιακούς;

ναι βέβαια εδώ που τα λέμε ένα quartz είναι εύκολα πολύ ανώτερο σε ακρίβεια από ένα αυτόματο όσα χιλιάρικα και αν κάνει 

2 λεπτά πριν, katsapoli είπε

Χαχαχαχαχαχχχααχ ναι εντωμεταξύ λεγετε invicta 8932 pro drive και λεει μεχρι 200μετρα και ουτε βουτιά δεν έκανα κανα 3μηνο απο amazon το εχω

είχες σίγουρα βιδωμένη κορώνα; 

 

πάντως αν θες να το σώσεις θα έπρεπε ήδη να το πας κάπου, δεν θέλει και πολύ να σκουριάσουν πράγματα μέσα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι δεν το πειραξα απλα κολύμπησα και μεχρι τωρα δεν την πηραξα την κορονα δουλευει κανονικα απλα εχει νερο πρωτη φορα το εβαλα σε νερο  δεν το ειχα ξανα βάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, katsapoli είπε

Βιδωμενη τι εννοείς τι σηκωνω το ρυθμιζεις και μετα την πατας μέσα θα το τσεκάρω μετα  να δω αμα ειναι καλα πατημένη μεσα

Πρώτα την πιέζεις προς τα μέσα και μετά βιδώνεις. Μάλλον δεν έκανες το δεύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

ε για αυτό έμπασε νερά, πήγαινε το σε κάνα ωρολογοποιό να στο σώσει είναι κρίμα 

Δεν πιστεύω να βιδώνει η κορώνα.σε πολλά δεν βιδωνει π.χ στο tag heuer link της γυναίκας μου.της εχω δυο tag στο aquaracer βιδωνει Αλλά στο link που είναι 500 ευρώ ακριβοτερο δεν βιδωνει.τωρα στο ερώτημα καλύτερα είναι να παρει αλλο .50 με 60 ευρώ έχει το ρολόι έτσι δεν είναι; δεν συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mp123 είπε

Δεν πιστεύω να βιδώνει η κορώνα.σε πολλά δεν βιδωνει π.χ στο tag heuer link της γυναίκας μου.της εχω δυο tag στο aquaracer βιδωνει Αλλά στο link που είναι 500 ευρώ ακριβοτερο δεν βιδωνει.τωρα στο ερώτημα καλύτερα είναι να παρει αλλο .50 με 60 ευρώ έχει το ρολόι έτσι δεν είναι; δεν συμφέρει.

Το αν βιδώνει η κορώνα ή όχι  δεν έχει να κάνει με την τιμή του ρολογιού αλλά με την υδατοστεγανοτητα του εκάστοτε μοντέλου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, wired_1 είπε

Το αν βιδώνει η κορώνα ή όχι  δεν έχει να κάνει με την τιμή του ρολογιού αλλά με την υδατοστεγανοτητα του εκάστοτε μοντέλου.  

60 ευρω κανει και γραφει οτι παει 200 μετρα κατω απο το νερο.τι να λέμε τώρα.καλυτερα ένα swatch πάρα αυτό τζάμπα λεφτά.εγω για φτηνό ρολόι κάτω των 100 μόνο swatch θα έπαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mp123 είπε

60 ευρω κανει και γραφει οτι παει 200 μετρα κατω απο το νερο.τι να λέμε τώρα.καλυτερα ένα swatch πάρα αυτό τζάμπα λεφτά.εγω για φτηνό ρολόι κάτω των 100 μόνο swatch θα έπαιρνα.

CASIO  MDV106-1A. 80€.    

Και πολλά αλλά Casio παραπλήσιας τιμής που πατώνουν στα 200m 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, wired_1 είπε

 CASIO  MDV106-1A. 80€.    

Και πολλά αλλά Casio παραπλήσιας τιμής που πατώνουν στα 200m 

Φίλε οκ .δεν είχα σκεφτεί τα casio.νομιζα πως παίζουν πάνω από 300 ευρώ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια χαρά είναι το invicta , εχω το αντίστοιχο από αμαζον σε μπλε και έχει βιδωτη κορόνα για να ασφαλίσει. Επίσης εμένα φοράει τον NH 35A μηχανισμό ο οποίος είναι αρκετά αξιόπιστος σε αντοχή απο τι διαβάζω, πάντα για τα χρήματα αυτά. Το φοράω για πρόχειρο-καθημερινο και είναι μια χαρά, σε θάλασσες, πισίνες καθημερινό καταχτυπι δεν έχει κάνει κιχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως έχω δύο τέτοια ή παρόμοια Invicta και δεν μου έχουν μπάσει νερό με τίποτα. Με την εγγύηση δεν αξίζει να ασχοληθείς γιατί τα ταχυδρομικά θα σου στοιχίσουν περισσότερο.

Πήγαινε το σε έναν ορολογοποιό που εμπιστεύεσαι να στο καθαρίσει και να στο ελέγξει. Η κορόνα είναι βιδωτή σε αυτά. Πρέπει μάλιστα να είναι με τον Ιαπωνικό μηχανισμό NH35A και όχι με τον Μαλαισίας το συγκεκριμένο. Βλέπω όμως ότι είναι τελικά το Quartz το 8932

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...