Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oyster Perpetual 39 black dial, discontinued πλεον. 

Το τι θα ηθελα ενταξει, θα μπορουσα να γραφω σελιδες ολοκληρες το θεμα ειναι τι μπορουμε.

IMG_5332_60.jpeg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, Egw-eimai-pali είπε

Τρομερή ποιότητα για τα λεφτά του... μόλις έφτασαν 

46B136B9-EF96-4E6A-9C43-DB7F354E286D.jpeg

267BAF64-4EF0-432B-A775-52FEA74388F3.jpeg

Και τυχαία χθες εβλεπα Videos και reviews τους και έλεγαν πως για τα λεφτά τους είναι εξαιρετικά!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2021 στις 1:25 ΜΜ, pdiomidis είπε

Oyster Perpetual 39 black dial, discontinued πλεον. 

Το τι θα ηθελα ενταξει, θα μπορουσα να γραφω σελιδες ολοκληρες το θεμα ειναι τι μπορουμε.

IMG_5332_60.jpeg

Το έχει παραχεσει η R ..προσπαθώ να πάρω το sub 2020 no date χωρίς καπέλο , καμία ελπίδα. Λίστα αναμονής δεν βάζουν εάν δεν είσαι κολλητός του AD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, omitziz είπε

Το έχει παραχεσει η R ..προσπαθώ να πάρω το sub 2020 no date χωρίς καπέλο , καμία ελπίδα. Λίστα αναμονής δεν βάζουν εάν δεν είσαι κολλητός του AD

 

🤑😝🤪

image.png.0bd64f1194754f1d31f1ceea115454fa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

 

🤑😝🤪

image.png.0bd64f1194754f1d31f1ceea115454fa.png

Ναι δεν υπάρχει λίστα εδώ ούτε με ανοιχτή τιμή για 10 χρόνια .. μόνο όταν ηρεμήσει από scalpers AD η αγορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, omitziz είπε

Ναι δεν υπάρχει λίστα εδώ ούτε με ανοιχτή τιμή για 10 χρόνια .. μόνο όταν ηρεμήσει από scalpers AD η αγορά 

Και πριν 2-3 χρόνια, αγόραζες στην Αθήνα με 20% έκπτωση απο την τιμή καταλόγου. Παίζει αρκετό marketing απο πίσω για να καταφέρουν αυτή την αύξηση τώρα. 

Εγώ προσωπικά ως χρυσή τομή κόστους και του τι παίρνεις, αυτή τη στιγμή θα σου πρότεινα Omega, που η έκπτωση στην Αθήνα και τους AD που τα έχουν, φτάνει το 30%. Έκπτωση από τις μεγαλύτερες παγκοσμίως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Και πριν 2-3 χρόνια, αγόραζες στην Αθήνα με 20% έκπτωση απο την τιμή καταλόγου. Παίζει αρκετό marketing απο πίσω για να καταφέρουν αυτή την αύξηση τώρα. 

Εγώ προσωπικά ως χρυσή τομή κόστους και του τι παίρνεις, αυτή τη στιγμή θα σου πρότεινα Omega, που η έκπτωση στην Αθήνα και τους AD που τα έχουν, φτάνει το 30%. Έκπτωση από τις μεγαλύτερες παγκοσμίως

Όχι δεν θέλω Omega αυτή την στιγμή .. το συγκεκριμένο sub ήθελα αλλά θα κάνω υπομονή. Θα σκάσει η φούσκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.beaverbrooks.co.uk/0113525/TAG-Heuer-Carrera-Automatic-Chronograph-Mens-Watch/p

Να δω αν θα μου το παρει ο αντρας αυτη τη φορα... 😂 Μου χρωσταει  ηδη ενα Rolex lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, omitziz είπε

Το έχει παραχεσει η R ..προσπαθώ να πάρω το sub 2020 no date χωρίς καπέλο , καμία ελπίδα. Λίστα αναμονής δεν βάζουν εάν δεν είσαι κολλητός του AD

Ναι ισχυει, εγω 2 χρονια ψαχνω αυτο το ρολοι. Καλα για sub οπου ειχα ρωτησει μου ελεγαν στα καταστηματα "καλυτερα να μην μας ρωτησετε για sub". Ενταξει παιχνιδια προσφορας και ζητησης ξεκαθαρα. Δεν ειναι οτι πραγματικα αξιζει 12κ, ελα ομως που καποιοι τα δινουν. Γενικα εγω και το OP που πηρα το πηρα επειδη μου αρεσε παρα πολυ δεν με νοιαζει αν πεσει η τιμη του ανεβει η οτιδηποτε, απο την στιγμη που ειναι ωραιο στο χερι μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pdiomidis είπε

Ναι ισχυει, εγω 2 χρονια ψαχνω αυτο το ρολοι. Καλα για sub οπου ειχα ρωτησει μου ελεγαν στα καταστηματα "καλυτερα να μην μας ρωτησετε για sub". Ενταξει παιχνιδια προσφορας και ζητησης ξεκαθαρα. Δεν ειναι οτι πραγματικα αξιζει 12κ, ελα ομως που καποιοι τα δινουν. Γενικα εγω και το OP που πηρα το πηρα επειδη μου αρεσε παρα πολυ δεν με νοιαζει αν πεσει η τιμη του ανεβει η οτιδηποτε, απο την στιγμη που ειναι ωραιο στο χερι μου.

Δεν είναι προσφορά ζήτηση , αλλα μαγαζιά scalpers με την πλάτη της R , διότι κανονικά απαγορεύεται να πουλάνε πάνω απο msrp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, omitziz είπε

Το έχει παραχεσει η R ..προσπαθώ να πάρω το sub 2020 no date χωρίς καπέλο , καμία ελπίδα. Λίστα αναμονής δεν βάζουν εάν δεν είσαι κολλητός του AD

Δεν υπαρχει περίπτωση να βρεις sub 

Μονο σε gray dealer και με μεγάλο καπέλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Και τυχαία χθες εβλεπα Videos και reviews τους και έλεγαν πως για τα λεφτά τους είναι εξαιρετικά!!!

Χωρίς υπερβολή η ποιότητα τους είναι τρομερή σύμφωνα με αυτά που κυκλοφορούν και της τιμές τώρα τελευταία... Σίγουρα δεν είναι σαν omega seamaster 300 m professional σαν του φίλου παραπάνω... έχω επίσης  ένα bulgari ergon 40 και ένα Hamilton  intramatic 42 σαν καλά ρολόγια. Γενικά βλέπω ότι τα Swiss made τελευταία έχουν πάρει αξία 

Πριν 2 χρόνια και τα 2 πωλούνταν 2 χέρι στα μισά τους περίπου τώρα είναι περίπου   στην αρχική τους τιμή 2 χέρι, κάτι παίζει αλλά τη ;;;;;.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Egw-eimai-pali είπε

Πριν 2 χρόνια και τα 2 πωλούνταν 2 χέρι στα μισά τους περίπου τώρα είναι περίπου   στην αρχική τους τιμή 2 χέρι, κάτι παίζει αλλά τη ;;;;;.... 

Αυτό που παίζει είναι πως την τελευταία πενταετία σταθερά η Κινέζικη αστική τάξη μπαίνει γερά σε προϊόντα πολυτελείας όλων των βαθμίδων. Και μιλάμε για ένα αγοραστικό κοινό 115 εκατομμυρίων πελατών σε αυτή την βαθμίδα. Το σύνολο της παραγωγής παγκοσμίως παλατζάρει προς τα εκεί, και εταιρίες που δεν ανεβάζουν την παραγωγή τους - είτε επίτηδες είτε λόγω προβλημάτων - παρουσιάζουν έλλειψη διαθεσιμότητας σε μοντέλα τους.

Στην περίπτωση της Rolex (800 χιλιάδες ρολόγια ετησίως), η έλλειψη είναι τεχνητή, για προφανείς λόγους.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, margaritagr είπε

Δεν υπαρχει περίπτωση να βρεις sub 

Μονο σε gray dealer και με μεγάλο καπέλο 

Το κατάλαβα μετά από ψάξιμο .. διπλή τιμή δεν δίνω για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...