Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλίκαρος, δεν ήξερα ότι γίνεται διάφραγμα με τοπική.

Παλεύονταν η κατάσταση; Εγώ που έκανα μόνο κόγχες και ξαναβγήκε το θέμα πολύ σύντομα μάλλον θέλει και διάφραγμα να κάνω. Είπε μόνο με γενική γίνεται 😮 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, vonmike είπε

Καλησπερα παιδια λοιπον τελικα εκανα εχγειρηση στο διαφραγμα (ΓΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ) και κογχες με ΤΟΠΙΚΗ !  Ολα καλα εχουν περασει 3 εβδομαδες  δεν  αναπνεω 100% ακομα αλα ανοιγει καθε μερα και καλυτερα!

Περαστικά... Έκανες διάφραγμα με τοπικη;;;; 

Δεν κατάλαβες τίποτα δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους

την Παρασκευή έχω προγραμματισει να κάνω χειρουργείο για διάφραγμα και κόγχες στο ελπις με τον γιατρό Χριστόπουλο έχει κάποιος προηγούμενη εμπειρία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα... θα μπω χειρουργείο για διάφραγμα κόγχες κ αμυγδαλές συν να διορθωθεί το αισθητικό κομμάτι.. θέλω τη βοήθεια σας κ τις συμβουλές σας όσων αφορά το θέμα αμυγδάλων.. οποία συμβουλή καλοδεχούμενη...αν υπάρχει κάτι να προσέξω κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bleeding rose είπε

Χαιρετώ την παρέα... θα μπω χειρουργείο για διάφραγμα κόγχες κ αμυγδαλές συν να διορθωθεί το αισθητικό κομμάτι.. θέλω τη βοήθεια σας κ τις συμβουλές σας όσων αφορά το θέμα αμυγδάλων.. οποία συμβουλή καλοδεχούμενη...αν υπάρχει κάτι να προσέξω κλπ 

Είχα κάνει πριν 10 χρόνια αμυγδαλές... Τίποτα το ιδιαίτερο.. Έκανε πόνο μετά από 5-8 ημέρες αρκετό όμως... Για τα υπόλοιπα θα σου πουν τα παιδιά δεν έκανα ακόμα διάφραγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2018 στις 12:53 ΠΜ, vonmike είπε

Καλησπερα παιδια λοιπον τελικα εκανα εχγειρηση στο διαφραγμα (ΓΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ) και κογχες με ΤΟΠΙΚΗ !  Ολα καλα εχουν περασει 3 εβδομαδες  δεν  αναπνεω 100% ακομα αλα ανοιγει καθε μερα και καλυτερα!

Καλημερα και εγω 3 εβδομαδες εχω και ειμαι τις περισσοτερες μερες μπουκμενος.εχω απογοητετει λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dimitris_w είπε

Καλημερα και εγω 3 εβδομαδες εχω και ειμαι τις περισσοτερες μερες μπουκμενος.εχω απογοητετει λιγο..

Δηλαδη δεν αναπνεεις όπως πριν ή αναπνεεις καλυτερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vairass είπε

Είχα κάνει πριν 10 χρόνια αμυγδαλές... Τίποτα το ιδιαίτερο.. Έκανε πόνο μετά από 5-8 ημέρες αρκετό όμως... Για τα υπόλοιπα θα σου πουν τα παιδιά δεν έκανα ακόμα διάφραγμα. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση... ελπίζω κ εγώ να το βιώσω ως τπτ το ιδιαίτερο γιατί με όλα αυτά που άκουγα είχα τρομοκρατηθεί.. εντάξει σίγουρα θα υπάρχει πόνος ποια εγχείρηση δεν έχει.. θυμάσαι με ποια μέθοδο είχες κάνει ;;; Εμένα για λέιζερ μου είπε..  αλλά αυτό που μου τόνισε είναι η επιπλοκή της αιμοραγιας που κάνουν οι αμυγδαλές... ελπίζω να το αντέξω όλο αυτό γιατί θα ναι όλα μπλοκαρισμένα μύτη λαιμός... πως θα αναπνέω δεν ξέρω.. αν υπάρχει κάποιος που να τα έκανε μαζί ας μου πει την εμπειρία του.. στις 15 του μήνα είναι το χειρουργείο..  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/10/2018 at 08:44, vairass said:

Περαστικά... Έκανες διάφραγμα με τοπικη;;;; 

Δεν κατάλαβες τίποτα δηλαδή; 

δεν υπαρχει ποτε η λεξη τιποτα :P. ακομα καισε τοπικη δεν σημαινει οτι μετα μπορει να μην εχεις κανα μικρο πονο.

On 07/10/2018 at 02:43, iCyd said:

Για κόγχες με τοπική το γνώριζα , διάφραγμα με τοπική που φαίνεται περίεργο.

https://www.iatrikanews.gr/ρινικό-διάφραγμα-χωρίς-νάρκωση-και/

On 07/10/2018 at 01:38, gregysuper said:

Παλίκαρος, δεν ήξερα ότι γίνεται διάφραγμα με τοπική.

Παλεύονταν η κατάσταση; Εγώ που έκανα μόνο κόγχες και ξαναβγήκε το θέμα πολύ σύντομα μάλλον θέλει και διάφραγμα να κάνω. Είπε μόνο με γενική γίνεται 😮 

τωρα τελευταια πρεπει να εχει σκασει αυτο.ολο και περισσοτερα αρθρα.

2 hours ago, Dimitris_w said:

Καλημερα και εγω 3 εβδομαδες εχω και ειμαι τις περισσοτερες μερες μπουκμενος.εχω απογοητετει λιγο..

κανεις καθαρισμους?βγαζεις ακομα αιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, bleeding rose είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση... ελπίζω κ εγώ να το βιώσω ως τπτ το ιδιαίτερο γιατί με όλα αυτά που άκουγα είχα τρομοκρατηθεί.. εντάξει σίγουρα θα υπάρχει πόνος ποια εγχείρηση δεν έχει.. θυμάσαι με ποια μέθοδο είχες κάνει ;;; Εμένα για λέιζερ μου είπε..  αλλά αυτό που μου τόνισε είναι η επιπλοκή της αιμοραγιας που κάνουν οι αμυγδαλές... ελπίζω να το αντέξω όλο αυτό γιατί θα ναι όλα μπλοκαρισμένα μύτη λαιμός... πως θα αναπνέω δεν ξέρω.. αν υπάρχει κάποιος που να τα έκανε μαζί ας μου πει την εμπειρία του.. στις 15 του μήνα είναι το χειρουργείο..  

Δεν ξέρω μέθοδο.. Δεν ρώτησα, έδωσα πάντως όλα μαζί κάνα 1500.

Μην σε ανησυχούν οι αμυγδαλές.. Το δύσκολο είναι το διαφραγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, bleeding rose said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση... ελπίζω κ εγώ να το βιώσω ως τπτ το ιδιαίτερο γιατί με όλα αυτά που άκουγα είχα τρομοκρατηθεί.. εντάξει σίγουρα θα υπάρχει πόνος ποια εγχείρηση δεν έχει.. θυμάσαι με ποια μέθοδο είχες κάνει ;;; Εμένα για λέιζερ μου είπε..  αλλά αυτό που μου τόνισε είναι η επιπλοκή της αιμοραγιας που κάνουν οι αμυγδαλές... ελπίζω να το αντέξω όλο αυτό γιατί θα ναι όλα μπλοκαρισμένα μύτη λαιμός... πως θα αναπνέω δεν ξέρω.. αν υπάρχει κάποιος που να τα έκανε μαζί ας μου πει την εμπειρία του.. στις 15 του μήνα είναι το χειρουργείο..  

καλυτερα ολα μαζι.μεγαλυτερη ταλαιπωρια μεν αλλα να ξεμπερδεψεις μια και καλη.ο λαιμος δεν θα ειναι μπλοκαρισμενος αλλα το θεμα ειναι λιγο ο πονος και το φαγητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, poulinos είπε

καλυτερα ολα μαζι.μεγαλυτερη ταλαιπωρια μεν αλλα να ξεμπερδεψεις μια και καλη.ο λαιμος δεν θα ειναι μπλοκαρισμενος αλλα το θεμα ειναι λιγο ο πονος και το φαγητο.

Γίνεται όλα μαζί;  πως θα καταπίνει; εγώ είχα κάποια θέματα.. 

Εσύ σε δημόσιο τα έκανες όλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, vairass said:

Γίνεται όλα μαζί;  πως θα καταπίνει; εγώ είχα κάποια θέματα.. 

Εσύ σε δημόσιο τα έκανες όλα; 

αμυγδαλες δεν εχω κανει.διαφραγμα εκανα την πρωτη φορα στο 401 στρατιωτικο νοσοκομειο και την δευτερη φορα στο ννα ναυτικο νοσοκομειο αθηνων.

ειτε κανει αμυγδαλες ταυτοχρονα με την μυτη ειτε οχι το θεμα με την καταποση θα υπαρχει.οταν κανεις διαφραγμα δεν εχεις θεμα με την καταποση.απλα ειναι παραπανω ταλαιπωρια αλλα τουλαχιστον θα τα τελιωσει γρηγορα.δεν νομιζω οτι θα τις πουν οτι δεν μπορουν να γινουν.το ιδιο ειναι και με την μυτη.να κανεις ολικη και να στα κανουν ολα.κογχες,διαφραγμα,πλαστικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, poulinos είπε

αμυγδαλες δεν εχω κανει.διαφραγμα εκανα την πρωτη φορα στο 401 στρατιωτικο νοσοκομειο και την δευτερη φορα στο ννα ναυτικο νοσοκομειο αθηνων.

ειτε κανει αμυγδαλες ταυτοχρονα με την μυτη ειτε οχι το θεμα με την καταποση θα υπαρχει.οταν κανεις διαφραγμα δεν εχεις θεμα με την καταποση.απλα ειναι παραπανω ταλαιπωρια αλλα τουλαχιστον θα τα τελιωσει γρηγορα.δεν νομιζω οτι θα τις πουν οτι δεν μπορουν να γινουν.το ιδιο ειναι και με την μυτη.να κανεις ολικη και να στα κανουν ολα.κογχες,διαφραγμα,πλαστικη.

Τυχερός ήσουν εκεί έχουν ιατρούς με @@δια...

Εγώ να δούμε πως θα το κάνω.. Τρέμω μόνο με την σκέψη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...