Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, vairass said:

Τυχερός ήσουν εκεί έχουν ιατρούς με @@δια...

Εγώ να δούμε πως θα το κάνω.. Τρέμω μόνο με την σκέψη :)

μολις το κανεις θα λες γιατι δεν το εκανα νωριτερα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, poulinos είπε

μολις το κανεις θα λες γιατι δεν το εκανα νωριτερα .

Λες;  δεν θα μπορώ να καταπιώ με τρομάζει.. Ήδη δεν μπορώ γιατί έχω πρόβλημα με παλινδρομηση.... Παίρνω χάπια και τίποτα. 

Πιο πολύ αυτό με τρομάζει όχι ο πόνος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20 minutes ago, vairass said:

Λες;  δεν θα μπορώ να καταπιώ με τρομάζει.. Ήδη δεν μπορώ γιατί έχω πρόβλημα με παλινδρομηση.... Παίρνω χάπια και τίποτα. 

Πιο πολύ αυτό με τρομάζει όχι ο πόνος. 

εσυ δεν θα κανεις αμυγδαλες.αρα γιατι να μην καταπινεις?αλλο η φιλη πιο πανω που θα κανει και αμυγδαλες. και εγω ειχα/εχω θεμα με τον οισοφαγο(οισοφαγιτιδα) και επαιρνα Nexium μεχρι που απλα καταλαβα οτι τα Nexium απλα αντιμετωπιζουν το προβλημα και δεν το λυνουν.αφου ξεκινησα να προσεχω τι τρωω και ποτε τρωω και ποσο τρωω τα εκοψα τα χαπια τελειως.δυο φορες ειχα παει νοσοκομειο με σφηνωμενο φαγητο στον οισοφαγο.τωρα ειμαι πολυ καλυτερα .οχι τελεια οπως θα ημουν με τα χαπια αλλα πολυ καλυτερα και δεν παιρνω χαπια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, poulinos είπε

εσυ δεν θα κανεις αμυγδαλες.αρα γιατι να μην καταπινεις?αλλο η φιλη πιο πανω που θα κανει και αμυγδαλες. και εγω ειχα/εχω θεμα με τον οισοφαγο(οισοφαγιτιδα) και επαιρνα Nexium μεχρι που απλα καταλαβα οτι τα Nexium απλα αντιμετωπιζουν το προβλημα και δεν το λυνουν.αφου ξεκινησα να προσεχω τι τρωω και ποτε τρωω και ποσο τρωω τα εκοψα τα χαπια τελειως.δυο φορες ειχα παει νοσοκομειο με σφηνωμενο φαγητο στον οισοφαγο.τωρα ειμαι πολυ καλυτερα .οχι τελεια οπως θα ημουν με τα χαπια αλλα πολυ καλυτερα και δεν παιρνω χαπια.

Ωχ έχουμε το ίδιο θέμα; ανεβαίνουν τα φαγητά πάνω και αισθάνομαι μόνιμα ότι κάτι έχω στο λαιμό.. Πήγα προχτές μου έβαλε κάμερα και δεν είχε κάτι. Πρέπει να το κάνω ένα σπρώξιμο θέλω... Το όλο θέμα σε κλινική θα μου βγει το πολύ 400.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, vairass said:

Ωχ έχουμε το ίδιο θέμα; ανεβαίνουν τα φαγητά πάνω και αισθάνομαι μόνιμα ότι κάτι έχω στο λαιμό.. Πήγα προχτές μου έβαλε κάμερα και δεν είχε κάτι. Πρέπει να το κάνω ένα σπρώξιμο θέλω... Το όλο θέμα σε κλινική θα μου βγει το πολύ 400.

καταλαβαινω οτι μου ανεβαινει το φαγητο πανω δηλαδη τα γαστρικα υγρα πανω και μου καινε τον οισοφαγο.αποτελεσμα ο οισοφαγος να στενευει και οταν πας να φας κατι σου καθεται στον λαιμο.ηωσινοφιλικη οισοφαγιτιδα.αλλα για το διαφραγμα πηγαινε.δεν θα χασεις τιποτα απολυτως.για το θεμα στομαχι προσεχε τι τρως ποτε το τρως ποσο τρως.καποια φαγητα πχ spicy ειναι χειροτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, poulinos είπε

καταλαβαινω οτι μου ανεβαινει το φαγητο πανω δηλαδη τα γαστρικα υγρα πανω και μου καινε τον οισοφαγο.αποτελεσμα ο οισοφαγος να στενευει και οταν πας να φας κατι σου καθεται στον λαιμο.ηωσινοφιλικη οισοφαγιτιδα.αλλα για το διαφραγμα πηγαινε.δεν θα χασεις τιποτα απολυτως.για το θεμα στομαχι προσεχε τι τρως ποτε το τρως ποσο τρως.καποια φαγητα πχ spicy ειναι χειροτερα.

Αυτό έχω.. Παίρνεις κάποια αγωγή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, vairass said:

Αυτό έχω.. Παίρνεις κάποια αγωγή; 

μου κατσε φαγητο στον οισοφαγο.ξεκινησα αγωγη.μετα απο χ μηνες το σταματησα.ενα χρονο μετα ξανα νοσοκομειο με φαγητο στον οισοφαγο.ξανα αγωγη με Nexium  για 2-3 χρονια σε μικρη ποσοτητα.δεν ηθελα να παιρνω ολη μου την ζωη φαρμακα και αποφασιζω να φτιαξω την διατροφη μου και αλλα πραγματα στο θεμα φαγητο. απλα ο γιατρος καλως η κακως το ειχε σαν πιο ευκολη λυση οτι παιρνε χαπια για παντα παρα να το αντιμετωπισουμε.μου ειχε πει τι να αποφυγω βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

μου κατσε φαγητο στον οισοφαγο.ξεκινησα αγωγη.μετα απο χ μηνες το σταματησα.ενα χρονο μετα ξανα νοσοκομειο με φαγητο στον οισοφαγο.ξανα αγωγη και Nexium  για 2-3 χρονια σε μικρη ποσοτητα.δεν γουσταρα να παιρνω ολη μου την ζωη φαρμακα και αποφασιζω να φτιαξω την διατροφη μου. απλα ο γιατρος καλως η κακως το ειχε σαν πιο ευκολη λυση οτι παιρνε χαπια για παντα παρα να το αντιμετωπισουμε.

Λογικά έχασες και κιλά; τώρα καταπίνεις καλύτερα; αυτή η daktarin κρέμα κάνει κάτι δοκίμασες; υπάρχει λύση με επέμβαση στο λάρυγγα η μπα ; λογικά το έχεις ψάξει γιαυτό σε ρωτάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, vairass said:

Λογικά έχασες και κιλά; τώρα καταπίνεις καλύτερα; αυτή η daktarin κρέμα κάνει κάτι δοκίμασες; υπάρχει λύση με επέμβαση στο λάρυγγα η μπα ; λογικά το έχεις ψάξει γιαυτό σε ρωτάω. 

δεν ειχα ποτε παραπανω κιλα αν αυτο εννοουσες.daktarin οχι δεν δοκιμασα.ο γιατρος μου ειχε πει τα παρακατω.

λυση α. Nexium και τετοια φαρμακα.controloc κτλ.

Λυση β αν δεν δουλευει η α λυση. ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ. 

Λυση γ. αν δεν δουλευει τιποτα απο το α και το β.διανοιξη οισοφαγου.σου μεγαλωνουν ας το πουμε τον οισοφαγο για να κατεβαινει το φαγητο πιο ευκολα.

αν το googlareis θα το βρεις. και οπως αναφερουν μπορει να χρειαστει να ξαναγινει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

δεν ειχα ποτε παραπανω κιλα αν αυτο εννοουσες.daktarin οχι δεν δοκιμασα.ο γιατρος μου ειχε πει τα παρακατω.

λυση α. Nexium και τετοια φαρμακα.controloc κτλ.

Λυση β αν δεν δουλευει η α λυση. ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ. 

Λυση γ. αν δεν δουλευει τιποτα απο το α και το β.διανοιξη οισοφαγου.σου μεγαλωνουν ας το πουμε τον οισοφαγο για να κατεβαινει το φαγητο πιο ευκολα.

αν το googlareis θα το βρεις. και οπως αναφερουν μπορει να χρειαστει να ξαναγινει.

Καταλαβα... Έχω πολλά θέματα εγώ από ότι φαίνεται και το κακό είναι ότι δεν γίνονται όλα στο ίδιο χειρουργείο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, vairass said:

Καταλαβα... Έχω πολλά θέματα εγώ από ότι φαίνεται και το κακό είναι ότι δεν γίνονται όλα στο ίδιο χειρουργείο. 

Ξεκινα να φτιαχνεις οτι μπορεις.οτι μπορει να φτιαχτει βεβαια χωρις χειρουργειο ειναι προτιμοτερο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν υπαρχει ποτε η λεξη τιποτα :P. ακομα καισε τοπικη δεν σημαινει οτι μετα μπορει να μην εχεις κανα μικρο πονο.

https://www.iatrikanews.gr/ρινικό-διάφραγμα-χωρίς-νάρκωση-και/

τωρα τελευταια πρεπει να εχει σκασει αυτο.ολο και περισσοτερα αρθρα.

κανεις καθαρισμους?βγαζεις ακομα αιμα?

Κανω συνεχεια καθαρισμους και βγαινει ακομα αιμα.μια μερα μονο ενιωσα τελεια και χαρηκα...δεν το ειχα ξανανιωσει αυτο τετοια αναπνοη.αλλα γενικα δεν εχω δει διαφορα ιδιαιτερη.εσυ βγαζεις αιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2018 στις 8:44 ΠΜ, vairass είπε

Περαστικά... Έκανες διάφραγμα με τοπικη;;;; 

Δεν κατάλαβες τίποτα δηλαδή; 

Καλησπερα φιλε μου   δεν καταλαβα τιποτα σου κλεινουν τα ματια ουσιαστηκα ΔΕΝ πονας και απλα εχεις της αισθησεις σου ακους την μουσικη που παιζει στο ραδιο και οτι λενε μεταξυ τους . Δεν πονας ομως το πιο βασικο 

Στις 7/10/2018 στις 1:38 ΠΜ, gregysuper είπε

Παλίκαρος, δεν ήξερα ότι γίνεται διάφραγμα με τοπική.

Παλεύονταν η κατάσταση; Εγώ που έκανα μόνο κόγχες και ξαναβγήκε το θέμα πολύ σύντομα μάλλον θέλει και διάφραγμα να κάνω. Είπε μόνο με γενική γίνεται 😮 

Καλησπερα φιλε μου ναι παλευεται η κατασταση! δεν πονας καθολου απλα ακους τι λενε και γενικα ακους τα παντα. μπορουσα να κανω και εγω γενικη αλα πχ επρεπε να περιμενω ακομα 1 μηνα ... 

7 ώρες πριν, Dimitris_w είπε

Καλημερα και εγω 3 εβδομαδες εχω και ειμαι τις περισσοτερες μερες μπουκμενος.εχω απογοητετει λιγο..

και εγω φιλε.. αλα ρωτησα την ιατρο κ μου ειπε οτι θα κανει καιρο ... δεν πειραζει υπομονη... θα ξεβουλοσουν που θα παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vonmike είπε

Καλησπερα φιλε μου   δεν καταλαβα τιποτα σου κλεινουν τα ματια ουσιαστηκα ΔΕΝ πονας και απλα εχεις της αισθησεις σου ακους την μουσικη που παιζει στο ραδιο και οτι λενε μεταξυ τους . Δεν πονας ομως το πιο βασικο 

Καλησπερα φιλε μου ναι παλευεται η κατασταση! δεν πονας καθολου απλα ακους τι λενε και γενικα ακους τα παντα. μπορουσα να κανω και εγω γενικη αλα πχ επρεπε να περιμενω ακομα 1 μηνα ... 

και εγω φιλε.. αλα ρωτησα την ιατρο κ μου ειπε οτι θα κανει καιρο ... δεν πειραζει υπομονη... θα ξεβουλοσουν που θα παει

Αμην να το δω και να μην το πιστεψω.επειδη ειμαι στον χωρο της υγειας βλεπω και χαμηλο το οξυγονο οταν κουραζομαι η οταν αναπνεω απο την μυτη και εχω επρεαστει..ποσο καιρο λες να παει.κανω και εγω συνεχεια πλυσεις.στο τελος θα παθουν τιποτα τα αυτια νιωθω να πηγαινει ολο εκει οταν την φυσαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kannas είπε

ξερεις κατι παραπανω να μας πεις για την δευτερη επεμβαση τι κινδυνους εχει?καποιο λινκ?

Βρες οτι καλυτερο απο γιατρο για να μην σε νοιαζουν οι κινδυνοι. Καλυτερα να πετυχει η πρωτη. Αν οχι πας για δευτερη με οσο καλυτερο γιατρο.

εχω ακουσει οτι με 2 αποτυχημενες τον πινεις, απλα. Παιρνεις το διαφραγμα στο χερι

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...