Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εγω γιατι δεν μπορω να το παιξω;;;;;;Μολις φορτονει με πεταει εξω τι να κανω;;;;

 

Χρειάζεσαι τους τελευταίους drivers για PhysX. Μπες εδώ, κατέβασε, κάνε unistall τους παλιούς και πέρνα τους νεότερους.

 

Xp ή Vista ή Win7??Αν εχεις xp απαιτειται sp3.

 

Εγώ παίζω με XP SP2 μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι τους τελευταίους drivers για PhysX. Μπες εδώ, κατέβασε, κάνε unistall τους παλιούς και πέρνα τους νεότερους.

 

 

 

Εγώ παίζω με XP SP2 μια χαρά.

 

Χμμ.Μαλλον θα εχεις καποια απο τα αρχεια που απαιτουνται στα win σου.Εγω αναγκαστηκα να παω απο sp2 σε sp3 για να περασει στο μενου οπου διαλεγεις γλωσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ναι, μόνο με G25 το έχω δοκιμάσει, σε Pro mode, cockpit view και χειροκίνητες, σειριακές αλλαγές ταχυτήτων (κάπου παραπάνω έχω ποστάρει και link με τις ρυθμίσεις στις οποίες κατέληξα, χωρίς όμως να είμαι απόλυτα ευχαριστημένος ακόμα).

 

Γιατι οχι χειροκινητες κανονικες Η αλλαγες? Νομιζω υποστηριζει ξεχωριστο "κουμπι" για καθε ταχυτητα. (Ασχετα που στη G25 χανω συνεχως την 3η... ολο 5η βαζω :mrgreen:

 

Σε γενικές γραμμές το Force Feedback το βρήκα καλύτερο από ότι το περίμενα!

 

Θα το δουμε αυτο, αυριο με το καλο.

 

 

Με το τιμόνι και με το φρένο είχα ένα θέμα, ιδιαίτερα με τις default ρυθμίσεις. Τελικά κατάφερα να φέρω το τιμόνι του game να κινείται σχεδόν 1 προς 1 με τη G25, αλλά τα φρένα εξακολουθούν να μπλοκάρουν πολύ εύκολα (κάνουν σαν να πατάς χειρόφρενο ένα πράμα :lol:). Επίσης, στο φρενάρισμα τα περισσότερα από τα 4-5 αυτοκίνητα που δοκίμασα, διώχνουν υπερβολικά εύκολα την ουρά τους, σαν να έχουν κατανομή πέδησης 20-80 μπρός-πίσω :lol:

 

Α ωστε γιαυτο εβαλα τη κατανομη 70-30 εμπρος και καπως "εφτιαξε" η αισθηση... :lol:

Τουλαχιστον ειναι απειρως βελτιωμενη η αισθηση σε σχεση με τα προηγουμενα NFS.

Εμενα μου αρεσει που χανουν την προσφυση, οχι οπως τα προηγουμενα NFS που εστριβες με 200... Αλλα, ιδιαιτερα τα Tier4 RWD ειναι πολυ δυσκολοδηγητα. Ποσο μαλλον στο medium.

 

 

Ίσως τα έχουν επίτηδες τα άφτιαχτα αμάξια να συμπεριφέρονται χάλια, ώστε να έχει νόημα και να βλέπεις διαφορά στα Upgrades που τους κάνεις, δεν ξέρω υποθέσεις κάνω.

 

Το καλο ειναι οτι και τα upgrades πλεον ειναι ρεαλιστικα σχετικα, οχι οπως σε παλαιοτερα NFS που κυριολεκτικα τουμπανιαζοταν το αυτοκινητο...

 

 

Ξεκίνησα κι ένα Career, στο οποίο όχι μόνο διασκέδασα αλλά δυσκολεύτηκα κιόλας αρκετά για να πιάσω τους χρόνους που ζητούσε το 3ο αστέρι στα Hotlap Challenges.

 

Γενικα το τριτο αστερι ειναι ψιλοπαλουκι να το παρεις, αλλα ευτυχως το παιχνιδι περνιεται και χωρις να παιρνεις ολα τα αστερακια απο καθε πιστα.

 

 

 

(τώρα που το σκέφτομαι, σε αφήνει να στήσεις στο Career;.. δεν θυμάμαι).

Ναι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου κατι....Υπαρχει κανεις που να του κολλαει το loading πριν ξεκινησει ο αγωνας???Πολλες φορε κολλανε τα 2 του του που κανουν κυκλους μεταξυ τους για κανα 10 δευτερολεπτα η και για παντα ωστε η μονη λυση reboot..Να φταιει η εκδοση του θειου η να ανησυχω για τπτ hardware?

 

Να κολλησει οχι, αλλα ενα θεμα με τους χρονους φορτωσης τους εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εκανα update αλλα παλι με πεταει..εχω XP SP2 τι να κανω;;;;α και εκει που λεει Operating system: XP η XP 64 bit τι να βαλω και πως ξερω τι εχω;;;

 

Λογικα 32bit εχεις αλλα αν θελεις ποσταρε τα υπολοιπα στοιχεια του συστηματος να σε βοηθησουμε.Ξεκινα παντως να κατεβαζεις το sp3 για xp 32bit(300 κατι mb ειναι-σε 2 λεπτα θα σου κατεβει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω σπ3 χανω τιποτα απο το PC η μενουν ολα οπως ειναι;;;;;;

 

Οπως ειναι μενουν.Δεν επηρεαζεται κανενα προγραμμα.Ουτως ή αλλως δημιουργει restore point αν κατι δεν σου λειτουργησει επιστρεφεις στην προτερα κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε το αρχειο με Notepad και οχι με excel.Αλλαξε το windowed σε 0,κανε αποθηκευση και εισαι ετοιμος.Απλα κανε αυτη τη διαδικασια αφου διαλεξεις πρωτα την αναλυση απο το μενου του παιχνιδιου και οχι μετα διοτι το αλλαζει αυτοματα παλι.Φυσικα η συγκεκριμενη γκαφα με την αναλυση μπαινει στο hall of fame διοτι ειναι ανεπιτρεπτη για προγραμματιστες υψηλου επιπεδου.

 

Ευχαριστω για την απαντηση, θα το δοκιμασω. Μεχρι τωρα το ανοιγε με xml editor και δεν με αφηνε να κανω αλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
οκ τα κατεβαζω και θα σου ξαναστειλω

 

Κοιτα να του ξαναστειλεις. Εδω συζηταμε για το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω σπ3 χανω τιποτα απο το PC η μενουν ολα οπως ειναι;;;;;;

 

αν δεν είσαι γνήσιος και τα ενεργοποιημένα έχεις με κανένα μυστήριο αρχείακι...

μπορεί να έχεις πρόβλημα με τη γνησιότητα.

 

καλού κακού κανε αυτό :

 

Step 1: Run Regedit by Clicking on Start -> Run , type in regedit and press enter

Step 2: Make a backup of your registry (just in case)

Step 3: Browse to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows"

Step 4: Modify the value of "CSDVersion" from "0x00000200" (SP2) to the Windows XP SP3 value of "0x00000300"

Step 5: Close registry editor

Step 6: Reboot

 

Και παίξε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω καλό μηχάνημα το είχε σηκώσει εχθές έκανα φορμάτ , έβαλα πάλι το ίδιο

Windows Ultimate X64 SP2 και τώρα στα ξαφνικά μου λέει οτι δεν μπορεί να το τρέξει και μου λέει οτι πρέπει να βρώ εάν είναι χ86 η χ64 και να μιλήσω με τον διαχειριστή του παιχνιδιού,λολ!

 

τι κάνω?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:15 ----------

 

2585b1l.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...