Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα φωτα σας: τις τελευταιες μερες το router κλειδωνει στα 6862. Παιρνω λοιπον στη forthnet και ο τεχνικος αφου μου ειπε οτι δεν φταιει η εταιρια αλλα μαλλον η γραμμη μου εχει προβλημα οτι πιθανως εχω στην πριζα για το τηλεφωνο υποδοχη για τρια καλωδια και οχι για δυο και ετσι κανει βραχυκυκλωμα (χονδρικα γιατι δεν το κατεχω το αντικειμενο). Ποσο πιθανο ειναι αυτο εφοσον πριν απο μερικες μερες κλειδωνα στα 16000?:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φωτα σας: τις τελευταιες μερες το router κλειδωνει στα 6862. Παιρνω λοιπον στη forthnet και ο τεχνικος αφου μου ειπε οτι δεν φταιει η εταιρια αλλα μαλλον η γραμμη μου εχει προβλημα οτι πιθανως εχω στην πριζα για το τηλεφωνο υποδοχη για τρια καλωδια και οχι για δυο και ετσι κανει βραχυκυκλωμα (χονδρικα γιατι δεν το κατεχω το αντικειμενο). Ποσο πιθανο ειναι αυτο εφοσον πριν απο μερικες μερες κλειδωνα στα 16000?:rolleyes:

 

Πιο πιθανο ειναι ο τεχνικος να εχει ενα βιβλιαρακι μπροστα του με τιτλο ''1000+1 δικαιολογιες για πελατες '' παρα να βραχυκυκλωνει...

 

Εχεις εσυ υποδοχη στην πριζα τηλεφωνου για τρια καλωδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ είμαι στο ιδιόκτητο της forthnet με 24 mbs αλλά το ρουτερ μου κλειδώνει στα 9.8

 

Τί να κάνω? Νατους βρίσω? Να απευθηνθώ στο ΕΕΤΤ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φωτα σας: τις τελευταιες μερες το router κλειδωνει στα 6862. Παιρνω λοιπον στη forthnet και ο τεχνικος αφου μου ειπε οτι δεν φταιει η εταιρια αλλα μαλλον η γραμμη μου εχει προβλημα οτι πιθανως εχω στην πριζα για το τηλεφωνο υποδοχη για τρια καλωδια και οχι για δυο και ετσι κανει βραχυκυκλωμα (χονδρικα γιατι δεν το κατεχω το αντικειμενο). Ποσο πιθανο ειναι αυτο εφοσον πριν απο μερικες μερες κλειδωνα στα 16000?:rolleyes:

 

Αυτό έτυχε και σε μένα όταν είχα το 2pray από το πρώτο μήνα ήταν κάτω από τα 8mb και όταν τους είπα ότι θέλω να φύγω μου είπαν μετά από 8-9 μήνες (δε θυμάμαι καλά).

Ενας τεχνικός τους όμως μου άνοιξε τα μάτια , εφόσον εχεις το εως 24 η γραμμή σου ΠΡΕΠΕΙ να είναι ΑΠΟ 8mb εως 24mb οπότε ……..

Τώρα έχω το Conn-x και κλειδώνω στα 16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια και εγώ. Ενώ κλείδωνα στα 22mb/s μερικές φορές τις τελευταίες ημέρες κλειδώνω στα 10mb/s ή και λιγότερο. Κάνω συνέχεια reset στο router μέχρι να κλειδώσει στην αρχική ταχύτητα. Για δοκίμασε το.....Σε μένα ορισμένες φορές χρειάζεται 10+ reboots στο router για να "φτιάξει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε μαγκες το βρηκατε! forthnet sucks! πηγαινετε σε αλλη εταιρια να μαζευτειτε εκει να φρακαρετε ξανα και αδειαστε την forthnet να ξεμπλοκαρουμε εμεις οι υπολοιποι! καλη ιδεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φωτα σας: τις τελευταιες μερες το router κλειδωνει στα 6862. Παιρνω λοιπον στη forthnet και ο τεχνικος αφου μου ειπε οτι δεν φταιει η εταιρια αλλα μαλλον η γραμμη μου εχει προβλημα οτι πιθανως εχω στην πριζα για το τηλεφωνο υποδοχη για τρια καλωδια και οχι για δυο και ετσι κανει βραχυκυκλωμα (χονδρικα γιατι δεν το κατεχω το αντικειμενο). Ποσο πιθανο ειναι αυτο εφοσον πριν απο μερικες μερες κλειδωνα στα 16000?:rolleyes:

το πιο πιθανο να εχει παθει κατι ο χαλκος.μπορει να ειναι απο καποιο βραχυκυκλωμα του χαλκου ειτε με αλλη γραμμη ειτε οτιδηποτε μεχρι να εχει οξειδωθει καλωδιο κτλ κτλ.

 

παιδιά εγώ είμαι στο ιδιόκτητο της forthnet με 24 mbs αλλά το ρουτερ μου κλειδώνει στα 9.8

 

Τί να κάνω? Νατους βρίσω? Να απευθηνθώ στο ΕΕΤΤ???

αυτα τα προτοποριακα συστηματα μαρεσουν.πηρα αμαξι δεν παει με 100 μεσα στην καλλιθεα να τους σκοτωση.ελεος ρε παιδια.καταρχην ειναι μεχρι 24 και εξαρτατε απο πολλα πραγματα.β.κανεις δεν εγγυατε πιυ θα παιξει..υπαρχουν ατομα που λογω αποστασης παιζουν 2 mbit και οτι και να κανεις και 100 μυνησεις ο οτε δεν θα χτισει αλλο αστικο κεντρο μαζι σου.και λες και ευχαριστω που παιζεις.αλλοι δεν παιζουν καθολυ.απο εκει και περα απλα λες που κλειδωνεις και χαρακτηριστικα γραμμης για να δουμε

Αυτό έτυχε και σε μένα όταν είχα το 2pray από το πρώτο μήνα ήταν κάτω από τα 8mb και όταν τους είπα ότι θέλω να φύγω μου είπαν μετά από 8-9 μήνες (δε θυμάμαι καλά).

Ενας τεχνικός τους όμως μου άνοιξε τα μάτια , εφόσον εχεις το εως 24 η γραμμή σου ΠΡΕΠΕΙ να είναι ΑΠΟ 8mb εως 24mb οπότε ……..

Τώρα έχω το Conn-x και κλειδώνω στα 16

δεν ισχυει αυτο.το adsl ειναι απο τιποτα μεχρι 24.απο το να μην παιζει η γραμμη μεχρι τιποτα.δεν υπαρχει μινιμουμ 8 και τετοια.οταν εχεις attenuation 60 παιζεις 1 mbit με το ζορι.

Μια από τα ίδια και εγώ. Ενώ κλείδωνα στα 22mb/s μερικές φορές τις τελευταίες ημέρες κλειδώνω στα 10mb/s ή και λιγότερο. Κάνω συνέχεια reset στο router μέχρι να κλειδώσει στην αρχική ταχύτητα. Για δοκίμασε το.....Σε μένα ορισμένες φορές χρειάζεται 10+ reboots στο router για να "φτιάξει".

η το ρουτερ σου ειναι παραξενο η γραμμη

20

 

snr margin 15

 

ωραια συνεχιζουμε.θα παρεις τηλ την forthnet και θα τους πεις να σου βαλουν το default profile με margin 6 και οχι 15 .για αυτο κλειδωνεις χαμηλα.θα σε βαλουν 15 και θα ανεβει η ταχυτητα.αν δεν καταλαβες πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια συνεχιζουμε.θα παρεις τηλ την forthnet και θα τους πεις να σου βαλουν το default profile με margin 6 και οχι 15 .για αυτο κλειδωνεις χαμηλα.θα σε βαλουν 15 και θα ανεβει η ταχυτητα.αν δεν καταλαβες πες μου

 

Υπαρχει default profile σε interleaved path?Γιατι η forthnet δεν δινει fast path...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει default profile σε interleaved path?Γιατι η forthnet δεν δινει fast path...

 

to default profile Πουθ ενοοω ειναι να σου βαλουν 6 margin αντι για 15 που σου ριχνει ταχυτητα.δεν μιλαω για fast και interleave.σε 24 σχεδον ολοι interleave εχουν για θεματα σταθερο κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...