Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, ΑΦΡΟΔΙΤΗ 2019 είπε

Δεν έχω διαβάσει τις καλύτερες κριτικές γι αυτό... Τρίζουν τα πλαστικά του... Επίσης σε αυτή την τιμή δεν είναι ετοιμοπαραδοτο και αν τους πάρεις τηλέφωνο σε αυτά τα καταστηματα τα περισσοτερα σου λένε αααα μπορει να το έχουμε στο σαιτ έτσι αλλά τωρα έχουμε την ταδε μάρκα ετοιμοπαραδοτη και αυτα ειναι παλια μοντελα, ή θα παραλάβουμε σε κανένα μήνα, οπότε ζήσε Μαη μου και θα έχει φύγει και ο Ιούνιος. Πιστεψε με εχω κάνει τις τελευταιες μέρες τετοια τηλεφωνα... Επίσης το συγκεκριμένο μοντελο δεν έχει σκαλα σιγασης. Η κανω λαθος; Η εγγύηση δεν με πολυενδιαφέρει. Και το φουτζιτσου που έχω από παλιά δυο τρια χρονια είχε εγγυηση και ποτέ δεν μου επαθε κάτι. Άλλωστε ξέρω οτι ανάλογα με το βαλαντιο μου οι δυνατότητες είναι πολύυυυυυυ περιορισμένες. Τα χαρακτηριστικά και πόσο καιει που θα τα βρώ για το AUX??? Ευχαριστώ

Σε αυτή την τιμή μη περιμένεις να βρεις καλά πλαστικά. Πρέπει να πάρεις το Daikin ATXC25B για να δεις καλά πλαστικά σε φθηνό κλιματιστικό.

Τυπικές τιμές δίνει το aux. Οπότε όσο καίνε όλα της κατηγορίας πάνω κάτω. Για μένα μόνο η εγγύηση είναι το θέμα μου.

Έχει και κάτι Tesla. Δίνουν μεγάλη εγγύηση και εχουν aux εντόσθια. Ρίξε μια ματιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

+ τα σπίτια κρύα ακόμη.

Τα screenshots δεν δίνουν σαφή εικόνα. Ας περιμένουμε τα άλλα μέλη που θα δώσουν γραφήματα.

Μια χαρά εικόνα δίνουν. 

spacer.png

μέσα φοράμε φούτερ. έξω έχει 0 μποφόρ με κουφοβραση .. τρελή ζεστη και το shorai αγέρωχο όπως πάντα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Στις 23:22 που εχεις 175w η εξωτερικη σου ειναι ~25 C

Δες την συνολική ημερήσια  , μεσημέρι είχε έξω 37-40 βαθμούς. Θα έχεις τους λόγους σου για να μη θέλεις να καταλάβεις μάλλον... κατανοητό ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, guzel είπε

Μια χαρά εικόνα δίνουν. 

spacer.png

μέσα φοράμε φούτερ. έξω έχει 0 μποφόρ με κουφοβραση .. τρελή ζεστη και το shorai αγέρωχο όπως πάντα!!!

175 για να κατεβάσει έναν βαθμό;;; Το λες και ενεργοβορο....

1 λεπτό πριν, guzel είπε

Δες την συνολική ημερήσια  , μεσημέρι είχε έξω 37-40 βαθμούς. Θα έχεις τους λόγους σου για να μη θέλεις να καταλάβεις μάλλον... κατανοητό 😜

Και εγώ αν το βάλω σε λειτουργία πριν από δύο ώρες σου βγάζω όση ημερήσια θες.

Τα screenshots είναι άχρηστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, guzel είπε

Δες την συνολική ημερήσια  , μεσημέρι είχε έξω 37-40 βαθμούς. Θα έχεις τους λόγους σου για να μη θέλεις να καταλάβεις μάλλον... κατανοητό 😜

Τοτε να λες τα watt που ειχες το μεσημερι.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

175 για να κατεβάσει έναν βαθμό;;; Το λες και ενεργοβορο....

Μη προσπαθείς να μπερδέψεις το κοινό, το κλιματιστικό λειτουργεί από το μεσημέρι στους 37 εξωτερική και μέχρι αυτή την ώρα έχει καταναλώσει 1.5KWh... Εσύ τώρα λέγε τα δικά σου ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Σε αυτή την τιμή μη περιμένεις να βρεις καλά πλαστικά. Πρέπει να πάρεις το Daikin ATXC25B για να δεις καλά πλαστικά σε φθηνό κλιματιστικό.

Τυπικές τιμές δίνει το aux. Οπότε όσο καίνε όλα της κατηγορίας πάνω κάτω. Για μένα μόνο η εγγύηση είναι το θέμα μου.

Έχει και κάτι Tesla. Δίνουν μεγάλη εγγύηση και εχουν aux εντόσθια. Ρίξε μια ματιά.

Πιστεψε με ολα τα έχω κοιταξει. Αυτό το daikin είναι 9000btu νομιζω... Εγώ θέλω 12000 btu. Επίσης αν ηταν καλό το βαλαντιο μου ήξερα τι θα αγόραζα. Και τα Tesla έχω δεί. Στις χαμηλές τιμές τους δεν υπαρχουν και ας λένε τα σαιτ ετοιμοπαραδοτα. Επίσης δεν θέλω με 410 αλλά 32 και δεν με ενδιαφέρει καθολου το wifi. 

Οι τυπικές τιμές της καταναλωσης ποιές είναι;;; Αυτό προσπαθώ να μάθω... Και παλι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ΑΦΡΟΔΙΤΗ 2019 είπε

 

Οι τυπικές τιμές της καταναλωσης ποιές είναι;;; Αυτό προσπαθώ να μάθω... Και παλι ευχαριστώ

Η κατανάλωση του θα είναι η τυπική της κατηγορίας μιας και έχει seer γύρω στο 6 που κάπου εκεί είναι όλα σε αυτήν την τιμή.

Άρα μέσα σε μια ημέρα, όλα αυτά τα κλιματιστικά πάνω κάτω το ίδιο θα έκαιγαν στον χώρο σου.

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση παιδες. Εχω 2 united 9αρια ενα στο υπνοδωματιο των  παιδιων κ ενα στο δικο μας. Σημερα τα ανοιξα να ξεπλυνω λιγο τα φιλτρα κ μετα που ηθελα να τα βαλω λιγο να δουλεψουν το ενα δεν παιρνει μπρος. Το τηλεκοντρολ ειναι σιγουρα οκ επειδη ειναι τα ιδια μοντελα κ στο αλλο υπνοδωματιο δουλευει. Επισης με το κουμπι που εχει μεσα το κλικατιατικο παιρνει μπρος. Οποτε ειναι λογικα βλαβη στο ματακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rbx1000 είπε

Δεν εχεις καταλαβει οτι με αυτα σκαλωνω?

Κατέταξε το στο grey noise ( όπως κάνω και εγώ) και όλα καλά. Υπάρχουν άλλα πιο αξιόπιστα μέλη που θα μας δώσουν τις πληροφορίες που ψάχνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...