Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Ρε παιδια το νεο jb rc3 θα κανει δουλεια στο καινουριο 3gs μου.

Ρωταω γιατι κατι λενε για tethered jb προς το παρων στο συγκεκριμενο μοντελο και καποια αλλα προβληματα .......

To δοκιμασε προχτες ο giorgos_k με το 3gs του και ολα πηγαν οκ.Φυσικα το jb ειναι tethered.

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2998224&postcount=1004

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Yeap, 2 μέρες τώρα όλα ok. Μετά απο 1-2 restart μου το αναγνώρισε το itunes σαν iphone και οχι σαν Giorgo's iPhone (πρέπει να έχασε και τις ρυθμίσεις του wifi απόσο κατάλαβα) οπότε κ έκανα restore from backup το οποίο όμως απαιτεί reboot εκνέου κ φοβήθηκα μην μπλέξω σε φαύλο κύκλο αλλά οκ τελικά. Κανένα άλλο conflict, αποφέυγουμε τα restart και είμαστε ok. Περιμένουμε dev-team και geohot τώρα..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ ρε παιδια!Να ειστε καλα.

Λοιπον επειδη το βραδυ οταν κοιμαμαι κλεινω το κινητο και μου την δεινει λιγο το η διαδικασια με το tethered jb θα κανω λιγο υπομονη ακομα.Στην τελικη τρεις μερες το εχω και το μαθαινω ακομα...οποτε θα με κρατησει για λιγο καιρο ετσι..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν θέλεις να σε παίρνουν τηλέφωνο όταν κοιμάσαι, δεν χρειάζεται να το κλείνεις. Μπορείς να το βάζεις σε Airplane Mode που κλείνει όλους τους πομποδέκτες του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση σχετικα με το runkeeper free θα ηθελα να κανω. Δεξια στην οθονη οταν παταμε start και μετα δειχνει ποσα χλμ περπατησαμε σε ποσο χρονο. Αριστερα στην οθονη τα αποτελεσματα χρονου - χιλιομετρων που εμφανιζει τι ακριβως ειναι? Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν θέλεις να σε παίρνουν τηλέφωνο όταν κοιμάσαι, δεν χρειάζεται να το κλείνεις. Μπορείς να το βάζεις σε Airplane Mode που κλείνει όλους τους πομποδέκτες του κινητού.

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Την ξερω την λειτουργια αυτη απλα το κλεινω καποιες φορες και για εξοικονομηση μπαταριας.Ελπιζω παντως ο Geo να βγαλει γρηγορα το ολοκληρωμενο jb γιατι δεν κρατιεμαι.........:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,

πηρα το iphone 3gs με vodafone , και εκανα κανονικα activate μεσω itunes.

μπορω να χρησιμοποιησω cyberduck ?

πως θα βαλω open ssh αφου δεν εχω cydia ?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
καλησπερα ,

πηρα το iphone 3gs με vodafone , και εκανα κανονικα activate μεσω itunes.

μπορω να χρησιμοποιησω cyberduck ?

πως θα βαλω open ssh αφου δεν εχω cydia ?

 

ευχαριστω

Οτι σε βολευει μπορεις να χρησιμοποιησεις για client αλλα θα πρεπει να κανεις jailbreak για να μπεις στο iphone σου μ αυτο(και να βαλεις ssh).Μπορεις να το βαλεις και απο το icy φανταζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα ξανακανει την ερωτηση αλλα δεν βρηκα λυση.

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω στο iphone 3g να βαλω ηχο κλησης καποιο τραγουδι? (εκτος απο τα ετοιμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα ξανακανει την ερωτηση αλλα δεν βρηκα λυση.

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω στο iphone 3g να βαλω ηχο κλησης καποιο τραγουδι? (εκτος απο τα ετοιμα)

 

πας εδω http://audiko.net/

ανεβαζεις το κομματι που θελεις,το κοβεις στο σημειο που θες και μετα θα σου βγαλει σε τι μορφη να το μετατρεψει...εσυ θα πατησεις για iphone...το μονο που εχεις να κανεις μετα ειναι να το βαλεις στο itunes..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας εδω http://audiko.net/

ανεβαζεις το κομματι που θελεις,το κοβεις στο σημειο που θες και μετα θα σου βγαλει σε τι μορφη να το μετατρεψει...εσυ θα πατησεις για iphone...το μονο που εχεις να κανεις μετα ειναι να το βαλεις στο itunes..!

 

Επισης με το Iphone ringtone maker φτιαχνεις και μονο σου απο οποιο τραγουδι θελεις ηχο κλισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα ξανακανει την ερωτηση αλλα δεν βρηκα λυση.

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω στο iphone 3g να βαλω ηχο κλησης καποιο τραγουδι? (εκτος απο τα ετοιμα)

 

Επισης υπαρχει τροπος και σχετικα ευκολος με το Itunes. Παιρνεις το τραγουδι που θες (αν θες μπορεις να το εχεις κοψει σε οποιο σημειο θες με αλλο προγραμμα) και το σερνεις στο itunes-> library. Κανεις δεξι κλικ πανω του και πατας create AAC version. Στο κομματι που θα δημιουργηθει κανεις δεξι κλικ και show in windows explorer. Αλλαζεις την καταληξη του σε .m4r. Drag n drop το αρχειο .m4r στο itunes -> ringtones και κανεις sync και εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κανένας χρήστης Linux με iPhone; Ο μόνος τρόπος για να μεταφέρεις αρχεία από το iPhone στο Linux είναι με το Openssh; Δεν αναγνωρίζεται η συσκευή σαν removable disk ε; Για το update του firmware αναγκαστικά πρέπει να βρεθεί pc με Windows/MAC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βασικά αρχεία της συσκευής -αν θες να κάνεις jailbreak φυσικά- μόνο με SSH. Oταν το συνδέσεις το βλέπει κ σαν σκληρό αλλά σε αφήνει να δείς μόνο της foto που είναι περασμένες στη συσκευή κτλπ...όσο για το update firmware γίνεται μόνο μεσω itunes σε PC ή MAC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...