Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

εχω καρτοκινητο cu εδω και 4-5 χρονια , και με περνουν που και που και μου προτεινουν

συνδεση με προσφορες κτλ...

εχω το iphone 2g , θελω να το δωσω και να παω σε iphone 3gs

επισης για να εχω και δωρεαν 3g και για καλυτερες τιμες στις κλησεις θα παω σε συνδεση.

τι ακριβως να κανω ? να παρω τηλεφωνο στην vodafone , να παω σε ενα καταστημα?

πως θα παρω την καλυτερη προσφορα ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια ερώτηση ρε παιδιά...Παιρνάω το Jailbreak και οταν πάω να εγκαταστήσω το Cydia η το Rock μέσω wifi μου βγάζει download error...μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μια ερώτηση ρε παιδιά...Παιρνάω το Jailbreak και οταν πάω να εγκαταστήσω το Cydia η το Rock μέσω wifi μου βγάζει download error...μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς ???

Πας να εγκαταστησεις το cydia απο που?Τι ειναι το Rock?

Απο την στιγμη που εχεις κανει jailbreak το cydia θα επρεπε να ειναι εγκατεστημενο και να λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Απο το blackra1n το Cydia (κ το Rock) το βάζεις μετά ;)

Ειναι που δεν δοκιμασα ποτε τα καλουδια του geohot:lol:

Οπως και να χει,Speed αν δεν σου δουλεψει,δοκιμασε τον πατροπαραδοτο,δοκιμασμενο τροπο της dev team με το pwnage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι που δεν δοκιμασα ποτε τα καλουδια του geohot:lol:

Οπως και να χει,Speed αν δεν σου δουλεψει,δοκιμασε τον πατροπαραδοτο,δοκιμασμενο τροπο της dev team με το pwnage.

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό δουλεύει σε Mac εγώ που έχω windows πως το κάνω ???

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:59 ----------

 

Απο το blackra1n το Cydia (κ το Rock) το βάζεις μετά ;)

 

απο το εκει το κάνω αλλά τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αν δεν κάνω λάθος αυτό δουλεύει σε Mac εγώ που έχω windows πως το κάνω ???.

Κατεβαζεις ενα custom firmware που εχει δημιουργηθει με το pwnage.Kαπου θα βρεις αν το ψαξεις λιγο.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η κατάσταση με το iphone είναι απαράδεκτη! Δηλαδή πρέπει να κινδυνεύσεις να καταστρέψεις το firmware του κινητού σου, εκτός αν αγοράζεις και από ένα iphone για κάθε provider που αναγκάζεσαι να έχεις! Αυτό το blackra1n είναι επικίνδυνο... ήδη εδώ 2 παιδιά γράφουν για προβλήματα που μυρίζουν χαλασμένο firmware. Απορώ τώρα πως θα επισκευάσουν τη συσκευή τους! Αν επισκευάζεται!!!!!!!:shock::shock::shock: Έλεος πια αυτό το ηλίθιο κλείδωμα στον κάθε provider!!!:mad::mad::mad::mad: Αν είμαι υπερβολικός ρε παιδιά πείτε μου να ξέρω. ΕΠΡΕΠΕ να υπάρχει επίσημη λύση για κάποιον που αλλάζει provider και θέλει να κρατήσει τη συσκευή του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα επικυνδυνο δεν ειναι...Αν κατι παει στραβα κανεις ενα restore και αμεσως το χεις σαν καινουργιο..Το θεμα με το κλειδωμα στους provider ειναι αλλη ιστορια. Προφανως και επρεπε να υπαρχει επισημη λυση παντως για οποιον αλλαζει παροχο, αλλα τι να κανουμε? Ειναι τοσο μεγαλη η επιτυχια αυτου του τηλεφωνου παντως που παρολα τα "προβληματα" τετοιου ειδους πουλαει σαν τρελο..

 

PS : Απ οσο ξερω το blackra1n RC3 δουλευει πλεον μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

PS : Απ οσο ξερω το blackra1n RC3 δουλευει πλεον μια χαρα

Αν εννοεις το tethered jailbreak μια χαρα,οκ.Και οπως ειπαν και τα παιδια πριν,υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις με το νεο bootrom που δεν δουλεψε.

Χτες παντως σ ενα παλιο unlocked 3g με 3.1.2 το οποιο δεν δεχοταν με τιποτα το custom 3.1.2(error 1604),δουλεψε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα επικυνδυνο δεν ειναι...Αν κατι παει στραβα κανεις ενα restore και αμεσως το χεις σαν καινουργιο..Το θεμα με το κλειδωμα στους provider ειναι αλλη ιστορια. Προφανως και επρεπε να υπαρχει επισημη λυση παντως για οποιον αλλαζει παροχο, αλλα τι να κανουμε? Ειναι τοσο μεγαλη η επιτυχια αυτου του τηλεφωνου παντως που παρολα τα "προβληματα" τετοιου ειδους πουλαει σαν τρελο..

 

PS : Απ οσο ξερω το blackra1n RC3 δουλευει πλεον μια χαρα

 

Εχμ!!! Πώς κάνεις restore δηλαδή; Μπορείς να κάνεις κάπου backup το firmware και μετά να το ξαναβάλεις;:confused: Ή απλώς κάνεις κάποιου είδους reset; Μετά μπορεί ένα reset να επαναφέρει το εργοστασιακό firmware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εχμ!!! Πώς κάνεις restore δηλαδή; Μπορείς να κάνεις κάπου backup το firmware και μετά να το ξαναβάλεις;:confused:

 

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=231042#Firmware_2_0(Windows)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπιζω να καταλαβαινεις ποσο γενικη ειναι η ερωτηση σου και πως δεν υπαρχει απαντηση του στυλ"ναι"ή"οχι".Αναλογα με την χρηση που κανεις.Αν το προσεχεις θα αργησεις να το γρατζουνισεις.Τον πρωτο καιρο που ειχα το δικο μου,δεν ειχε τιποτα απο γρατζουνιες.Σιγα σιγα ολο και καπου γινοταν η στραβη.2+ χρονια μετα,ναι εχει αποκτησει καποιες γρατζουνιες,οπως και αυτα φιλων μου.Με την θηκη εχεις καλυτερη προστασια,γι αυτο αλλωστε την πηρες.

 

Δεν νομίζω να είναι γενική η ερώτηση μου. Ρωτάω απλά αν γρατζουνιεται το πίσω μέρος του κινητού γιατί από ότι ξέρω η οθόνη δεν γρατζουνιεται. Τεσπα όπως και να χει με κατατοπισες gio με την απάντηση σου και τελικα θα το αφήσω χωρίς θήκη γιατί έτσι κ αλλιώς δεν κάνω σκληρή χρήση. Πολύ καλή η θήκη αλλά χάνει πολύ σε εμφάνιση και ασε που δεν φαίνεται κ το μηλαρακι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...