Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε geORge_VLS:

ναι το iPhone 3g/3gs γραντζουνιεται απο πισω ακομα και αν δεν σου πεσει κατω..

Αλλα ειναι ανεπαισθητες γραντζουνιες, οι λεγομενες wear scratches. (γραντζουνιες χρησης , οχι πτωσης)

 

Αλλα imho, δεν αξιζει η θηκη.

Το ασχημαινει, το χοντραινει κλπ .

 

 

Ο μονος λογος που θα εβαζα θηκη θα ηταν γιατι θεωρητικα θα απορροφαγε κραδασμους αν επεφτε το κινητο κατω και σε μια γερη πτωση ισως να μην παθαινε ζημια με θηκη.

Σιγουρα δεν θα την εβαζα απλα για να μην γραντζουνιεται, δεν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω το 3gs σε ασπρο, και θελω να το βγαλω απο την θηκη. Οκ, για το μηλαρακι, τα γραμματα και τα λοιπα γρατζουνιουνται? Εχω δει γρατζουνιες σε μαυρο γι αυτο το λεω, και θελω το iphone μου να ειναι εντελως στην τσιτα.

 

εγω το εχω σε ασπρο, η θηκη νομιζω οτι δεν του παει γιαυτο και το εχω χωρις. απλα το προσεχω και πχ οταν ειναι να το αφησω σε μια επιφανεια δε το σερνω πανω σε αυτην δηλαδη το ακουμπαω με προσοχη. ετσι, το μηλαρακι εχει καποιες γρατσουνιες οι οποιες για να φανουν πρεπει να κοιταξεις μονο αυτο. το υπολοιπο πισω μερος ειναι σαν καινουργιο. οταν βεβαια ειχα το μαυρο φαινονταν λιγο περισσοτερο οι γρατσουνιες αλλα οχι τιποτα σπουδαιο. οποτε, αν εισαι διατεθιμενος να το προσεχεις αστο χωρις θηκη;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx ρε παιδια. Βγαζουμε την θηκη λοιπον, και ειμαστε λιγο προσεχτικοι παραπανω;) Ετσι και αλλιως apple χωρις το μηλαρακι πρωτη μουρη στο καβουρι δεν λεει;) Ειδικα αν εισαι σε ασπρο;) Εχω να φαω τετοιο κολλημα με κινητο απο την εποχη του Νokia 3210!! Το iphone εχει γινει προεκταση του χεριου μου. Απλα δεν υπαρχει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ερωτήσεις όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί αρκετά...Τι διαφορά έχει το custom firmware οταν είναι Activated και όταν όχι ??? Ποιο διαλέγουμε όταν το κινητό είναι ξεκλείδωτο ??? και πως κάνουμε install custom firmware ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ερωτήσεις όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί αρκετά...Τι διαφορά έχει το custom firmware οταν είναι Activated και όταν όχι ???

Το activated θα προοριζεται για locked συσκευες,οι οποιες ειναι κλειδωμενες σε ενα provider.Αρα και δεν αναφερεται στις συσκευεςαπο Ελλαδα.

και πως κάνουμε install custom firmware ???

Οπως περιεγραψα την διαδικασια για restore 5 post πριν,στο post 989, απλα αντι για το επισημο firmware επιλεγεις το custom που κατεβασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=231042#Firmware_2_0(Windows)

 

Thx!!! Δεν μπορείς να πιστέψεις πόσο εκτιμώ τη βοήθειά σου ως τώρα!!! Να σαι καλά να μας λες και άλλα και να έχεις το χρόνο και τη διάθεση να μας βοηθάς!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Thx!!! Δεν μπορείς να πιστέψεις πόσο εκτιμώ τη βοήθειά σου ως τώρα!!! Να σαι καλά να μας λες και άλλα και να έχεις το χρόνο και τη διάθεση να μας βοηθάς!!!!

Να σαι καλα:-)Κανε τον κοπο να διαβασεις το wiki στο λινκ που σου εδωσα οπως και αυτο του 3g,μπορει να ειναι outdated αλλα θα παρεις μια καλη ιδεα για διαφορες στανταρτ διαδικασιες,οπως το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, από σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του iphone 3gs. Τρομερό κινητό αλλά αυτό το ξέρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα μαγαζί από Ελλάδα για να αγοράσω θήκη (μπας και γλιτώσω την παραγγελία από εξωτερικό). Επίσης μια και σκοπεύω να το έχω στην μονάδα (στον στρατό) έχετε να προτείνετε και καμία θήκη για αποτελεσματικότερη προστασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, από σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του iphone 3gs. Τρομερό κινητό αλλά αυτό το ξέρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα μαγαζί από Ελλάδα για να αγοράσω θήκη (μπας και γλιτώσω την παραγγελία από εξωτερικό). Επίσης μια και σκοπεύω να το έχω στην μονάδα (στον στρατό) έχετε να προτείνετε και καμία θήκη για αποτελεσματικότερη προστασία?

 

Ξανασκέψου το πριν το πάρεις στη μονάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, από σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του iphone 3gs. Τρομερό κινητό αλλά αυτό το ξέρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα μαγαζί από Ελλάδα για να αγοράσω θήκη (μπας και γλιτώσω την παραγγελία από εξωτερικό). Επίσης μια και σκοπεύω να το έχω στην μονάδα (στον στρατό) έχετε να προτείνετε και καμία θήκη για αποτελεσματικότερη προστασία?

 

Με μια προχειρη ματια....

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:59 ----------

 

Ξανασκέψου το πριν το πάρεις στη μονάδα...

 

 

Σε αυτο συμφωνω...Τουλαχιστον στην αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανασκέψου το πριν το πάρεις στη μονάδα...

 

Στο κέντρο ενοείται δεν το πέρνω, έχω σκοπό να πάω πρώτα στην μονάδα να δώ πως είναι τα πράγματα και μετά την άδεια του Δεκέμβρη (αν όλα πάνε καλά) να το πάρω μαζί μου. Θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, από σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του iphone 3gs. Τρομερό κινητό αλλά αυτό το ξέρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα μαγαζί από Ελλάδα για να αγοράσω θήκη (μπας και γλιτώσω την παραγγελία από εξωτερικό). Επίσης μια και σκοπεύω να το έχω στην μονάδα (στον στρατό) έχετε να προτείνετε και καμία θήκη για αποτελεσματικότερη προστασία?

 

Πάντως αν ψάξεις σε ebay κλπ θα βρεις πιο πολλές θήκες και σε χαμηλές τιμές,εκτός βέβαια αν τη βιάζεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, από σήμερα είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του iphone 3gs. Τρομερό κινητό αλλά αυτό το ξέρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα μαγαζί από Ελλάδα για να αγοράσω θήκη (μπας και γλιτώσω την παραγγελία από εξωτερικό). Επίσης μια και σκοπεύω να το έχω στην μονάδα (στον στρατό) έχετε να προτείνετε και καμία θήκη για αποτελεσματικότερη προστασία?

 

Για τον σκοπο που την χρειαζεσαι, θα σου προτεινω την θηκη που εχω και εγω, αν και δεν την χρησιμοποιω καθημερινα επειδη χανει σε image, ειναι οτι καλυτερο για προστασια:

 

http://www.public.gr/products/internet_communication/productDtls_2777.html

 

Ριξε μια ματια να δεις τι περιεχει μεσα και θα καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα jailbreak στο 3gs μου(με το καινιούριο) bootrom. Πέτυχε με τη πρώτη σε δευτερόλεπτα, σε κάθε reboot μπαίνει σε recovery mode οπότε και τρέχω το blackrain και σε δευτερόλεπτα ανοίγει. Εγκατέστησα και κάποια πακέτα απο cydia όλα ok. Youtube, wifi κανένα πρόβλημα. Περιμένουμε το fix τώρα για να πετύχουμε untetherd jailbreak ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Τελικά έκανα jailbreak στο 3gs μου(με το καινιούριο) bootrom. Πέτυχε με τη πρώτη σε δευτερόλεπτα, σε κάθε reboot μπαίνει σε recovery mode οπότε και τρέχω το blackrain και σε δευτερόλεπτα ανοίγει. Εγκατέστησα και κάποια πακέτα απο cydia όλα ok. Youtube, wifi κανένα πρόβλημα. Περιμένουμε το fix τώρα για να πετύχουμε untetherd jailbreak ;)

Δεν αντεξες ε?:lol:

Εκανα και γω σε ενα 3g χτες-να δω και τι παιζει με το rock-και ολα πηγαν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...