Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκυρο το 5 μέρες, τελικά έκαναν 7 εργάσιμες, δλδ όντως υπολογίζουμε γύρω στις 10 μέρες.

Τα 2€ ίσχυαν παλιότερα σίγουρα, γιατί τα είχα πληρώσει στο ταχυδρομείο, σε δική μου παραγγελία στο eastbay, πέρισυ.

 

Και τέλος ναι, τα $100 είναι η τιμή του παπουτσιού χωρίς εκπτώσεις από discount coupons και τα μεταφορικά (αυτή που αναγράφεται πάνω στο πακέτο και υπόκειται σε εκτελωνισμό -εάν τύχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2εβδομαάδες για να φτάσουνε θεσ/κη!ρώτησα στα ελτα γιατί αργούνε στο τελώνειο και είπαν οτι εχουν απεργίες!παραγγελία 99$ αναγραφόμενη τιμή πάνω στην συσκευασία έφτασε χθές στο σπιτι και επειδη δο΄ύλευα και χθές και σήμερα πέρασα το πρωί και τα μάζεψα

 

α ξέχασα να αναφέρω το σημαντικότερο δεν πλήρωσα τίποτα και είναι η τρίτη παραγγελία που έκανα απο αρχες οκτώβρη και όλα καλά μόνο που οι 2 τελευταιες κανανε 2 εβδομάδες να φτάσουνε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με εβαλε η ξαδερφη μου να τις παραγγειλω κατι παπουτσια απο εδω http://www.uggaustralias.co.uk/ και την πατησα γιατι το site ειναι fake μου ειπε η ξαδερφη μου ομως οτι παρηγγειλαν 2 φιλες τις και τα ελαβαν κανονικα τελικα δεν ειχε τα παπουτσια και ζητησα να μου επιστρεψει ο εμπορος τα λεφτα το θεμα ειναι οτι θελει ντε και καλα να μου στειλει τις μποτες τι να κανω μου εχει σπασει τα νευρα κανει την παπια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι legit αυτό το πράγμα. Το Whois του site δείχνει Κινέζους. Το δε email τους είναι για γέλια: [email protected]. Ακόμα κι αν έρθουν οι μπότες, το πιθανότερο είναι πως θα πρόκειται για μαϊμούδες ή ακόμα χειρότερα...

 

Οfftopic αλλά εγώ ρε παιδιά ακόμα δεν έχω καταλάβει με ποια λογική έχουν παλαβώσει όλοι μ' αυτά τα UGG. Κατά πρώτον είναι πανάκριβα και κατά δεύτερον μου θυμίζουν κάτι προπολεμικές μπότες που είχε ο παππούς μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι έχεις πληρώσει με πιστωτική. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του δώσεις μια διορία λίγες μέρες (αν θέλετε ντε και σώνει να πάρετε τις μπότες, που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είναι αυθεντικές) και αν δεν γίνει κάτι, να μιλήσεις με την τράπεζά σου για να αμφισβητήσεις την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθαν και αυτά χωρίς τελωνείο, με USPS/EMS σε 5 μέρες στο σπίτι (χωρίς το 2€ στο ταχυδρομείο).

 

είναι καλά τα παπουτσάκια;;

 

είναι πράγματι αδιάβροχα;;;

edit λάθος αυτά http://store.nike.com/us/en_us/?l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-571853/pgid-571854 είναι τα αδιάβροχα

 

να το ξαναξεκινήσουμε το άθλημα Eastbay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 3-4 χρόνια έχω ταΐσει αφάνταστα το eastbay με παραγγελίες δικές μου και φίλων - συγγενών (μιλάμε για ποσό πάνω από 5000€).

Τώρα τελευταία με το τελωνείο το έκοψα μαχαίρι και λόγω κρίσης αλλά και γιατί δε θεωρώ συμφέρουσα μια παραγγελία 100 δολαρίων για ένα ζευγάρι παπούτσια και μεταφορικά 40..Μέχρι τώρα όλες οι παραγγελίες μου ήταν 150-170 δολάρια με προηγηθείσα έκπτωση σε αυτά 20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Τα $40 είναι υπερβολικά πολλά για ένα μόνο ζευγάρι. Παλιά στα ίδια λεφτά μπορούσες να πάρεις 2-3 και τότε πραγματικά άξιζε. Τώρα πια αν τολμήσεις να πάρεις 3 ζευγάρια, θα 'ρθουνε σπίτι σου όλοι οι τελώνες με το π... στο χέρι και θα σε κυνηγάνε.

 

Πάντως κοιτάω ακόμα κάποια ζευγαράκια μέχρι $100, όμως η αλήθεια είναι πως τα πραγματικά καλά παπούτσια είναι γύρω στα $120-140 και δεν έχω όρεξη να το ρισκάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πάσα επιφύλαξη, προσπάθησε ό,τι πάρεις να κοστίζει μέχρι 100 δολάρια (χωρίς τις όποιες εκπτώσεις και φυσικά χωρίς τα μεταφορικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...