Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις και αγαπημένα παιχνίδια στρατηγικής


gk1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, βασικά θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος λέγοντας σε τι εποχή θα ήθελες να διαδραματίζεται, αν θες να είναι real time, turn-based ή και τα δύο, αν θες να εστιάσεις στη διπλωματία ή στο σφάξιμο κλπ.

 

Οι προτάσεις; Απίστευτα πολλές: από Civilization και Age of Empires μέχρι Total War και Star Wars: Empire at War.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 739
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτιμάω RTS. Εποχή δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση, οτι να ναι :P

Αρκέι να είναι σχετικά πρόσφατο (2007 και μετά)

Θα δοκιμάσω κάποιες προτάσεις και όποιος έχει άλλες ιδέες ας τις ρίξει. Είναι ανοιχτοχέρης ο θείος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμάω RTS. Εποχή δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση, οτι να ναι :P

Αρκέι να είναι σχετικά πρόσφατο (2007 και μετά)

Θα δοκιμάσω κάποιες προτάσεις και όποιος έχει άλλες ιδέες ας τις ρίξει. Είναι ανοιχτοχέρης ο θείος μου.

 

Για την εποχή εννοώ σε τι εποχή θες να διαδραματίζεται το παιχνίδι (μεσαίωνας, μακρινό μέλλον, Β' Παγκόσμιος Πόλεμος)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

red alert 3 και ξερό ψωμί.

 

παιχνιδι καλο ψαχνει νομιζω οχι μουφες :P

μονο το Comand And Conquer 3 Tiberium Wars ειναι καλο μεχρι τωρα αν θες να παιξεις και με γραφικα αλλιως ολα καλα ειναι ;)

εμενα που μου αρεσανε τα c&c το red alert 3 ητανε σκετη μουφα :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το πιο τέλιο,μεκαλύτερα γραφικά,τρομερές μάχες,παιχνίδι που έχω δεί.Λέγεται Stronghold 2 αλλά επειδή έχει τέλια γραφικά πρέπει να πιάνει πάρα πολύ χώρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γτ δλδ να κανει πλακα?

ειχα το Stronghold Crusaders και πραγματικα το παιχνιδι τα σπαει.

 

---------- Προσθήκη στις 18:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:17 ----------

 

ενα παιχνιδι στρατηγικης , συγχρονη εποχη με campaign map ( οπως του total war ) υπαρχει παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι και το stronghold αλλά όχι και τόσο βαρή σε απαιτήσεις, έχω δει και χειρότερα.

Απο την μερία μου προτείνω όλη στην σειρά C&C, το company of heroes φυσικά(θεικό) και όλα τα age of empires... α και το starcraft... και το warcraft.... χμμμμ και τα total war(ειδικά medieval & rome). οκι τελείωσα:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι και το stronghold αλλά όχι και τόσο βαρή σε απαιτήσεις, έχω δει και χειρότερα.

Απο την μερία μου προτείνω όλη στην σειρά C&C, το company of heroes φυσικά(θεικό) και όλα τα age of empires... α και το starcraft... και το warcraft.... χμμμμ και τα total war(ειδικά medieval & rome). οκι τελείωσα:o

 

το starcraft δν μαρεσαν τα γραφικα του :/

C&C ειναι καλο? τι εποχη ? δν το εχω δοκιμασει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...