Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γα Μη Σε Τα

 

Παλευω εδω και καποιους μηνες στο bronze...και η μαλακια που χω αντικρυσει ειναι απο τα αγραφα....

Οκ δεν ειμαι ο τελειος παιχτης...ακομα μαθαινω τις κομπινες....αλλα εχω χασει παμπολλα παιχνιδια...απο troll picks..απο ανικανοτητα των αλλων , απο "νευρακια" του στυλ "τωρα θα feedαρω" "τωρα θα βγω αφκ" και αλλαααααα πολλα....

 

Ημαρτον δηλ...ημαρτον.

Το να εχεις troll / afker και λοιπα στο δικο σoυ team εινα ιδυσκολοτερο (βαση πιθανοτητων) απτο να εχει το αντιπαλο team, και αυτο γιατι το team σου εχει 4 random παιχτες, ενω το αντιπαλο 5.

 

Εκτος και αν εισαι και συ μεσα σε αυτους τους trolls / afkers , οποτε τζαμπα παραπονιεσαι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οχι καμμια σχεση...ισα ισα που παντα παιρνω support για να διευκολυνω τα πραματα.

Μια φορα εκλασε το ρουτερ και μπηκα με mobile internet για να μην κρεμασω την ομαδα...

Κανω ο,τι χρειαζεται για την νικη κοινως....αλλα οταν εχεις 4 αλλους που μαλακιζονται με διαφορους τροπους..δεν υπαρχει σωτηρια...

οπως ειπα δεν ειμαι ο τελειος προ ..αλλα οκ....το να χασω παιχνιδι απο μαλακια μου ή που δεν απεδωσα σωστα στον ρολο μου ειναι μεσα στο παιχνιδι και μεσα σε λογικα πλαισια πιθανο απο ολους...αλλα οταν γαμανε το παιχνιδι οι αλλοι...με πολυ εξοφθαλμο τροπο....κατανταει μαλακια

 

Αυτο που λες στατιστικα ειναι σωστο...αλλα τι διαολο 9 στα 10 παιχνιδια οι δικοι μου ειναι για το πεος τελειως.....εκτος και αν ειναι και οι αντιπαλοι και εμεις ειμαστε ακομα χειροτεροι απο αυτους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτο που λες στατιστικα ειναι σωστο...αλλα τι διαολο 9 στα 10 παιχνιδια οι δικοι μου ειναι για το πεος τελειως.....εκτος και αν ειναι και οι αντιπαλοι και εμεις ειμαστε ακομα χειροτεροι απο αυτους..

Αν διαβασεις ολο το thread, ΟΛΟΙ ανεξαιρετως οι gold / silver / bronze δεν ανεβαινουν γιατι εχουν troll στην ομαδα. Εχω λοιπον την περιεργεια, αν βαλει εσενα (που εχεις συνεχεια trolls στην ομαδα) αντιπαλο με καποιον φιλο συμφορουμιτη που εχει και αυτος συνεχεια trolls στην ομαδα του, τι γινεται? 

 

Στο λεω εντελως φιλικα, σιγουρα θα εχεις κακους παιχτες, αλλα σιγουρα θα εχουν και οι αντιπαλοι περισσοτερες φορες απο σενα. Ναι και γω ακομα και στο diamond 1 εχανα games με score 11/2 , οπως επισης νικαγα και games με 0/8/3. Απλα για καποιο περιεργο λογο οσοι ειναι στο λεγομενο "elo hell" θυμουνται μονο τις φορες που τα γαμησαν ολα και εχασαν το game και οχι τις φορες που feedaran τον κωλο τους και τους κουβαλησαν.

 

Οπως επισης πολλες φορες ενω νομζιεις οτι εκανες το game της ζωης σου τελικα εχεις παιξει χαλια. Πολλες φορες ingame δεν βλεπεις μαλακιες που κανεις. Μου χει τυχει σε game να κανω ulti με malph σε 5 ατομα κα ινα κανω πανικο, αλλα ενας φιλος που εκανε spectate να μου γραφει "τι μαλακια εκανες, η orianna σου δεν ειχε ulti / mp , bad positioning κλπα". Λεπτομερειες που οταν παιζεις, δεν τις βλεπεις. Και πολλες φορες το game κρινεται απο λεπτομερειες. Υπαρχουν φασεις πουεισαι feedarismenos του κερατα και απο ενα κακο baron / dragon / invade call γυρναει το game και το χανεις. Εσυ ομως θα μεινεις στο score σου και στα 25 λεπτα παιχνιδιου που εκανες τους αντιπαλους party και θα σου διεφυγουν τελειως τα 5 δευτερολεπτα ενος κακου fight η μιας κακιας επιλογης (push vs def / recall) που τελικα εκριναν το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καμμια σχεση...ισα ισα που παντα παιρνω support για να διευκολυνω τα πραματα.

Μια φορα εκλασε το ρουτερ και μπηκα με mobile internet για να μην κρεμασω την ομαδα...

Κανω ο,τι χρειαζεται για την νικη κοινως....αλλα οταν εχεις 4 αλλους που μαλακιζονται με διαφορους τροπους..δεν υπαρχει σωτηρια...

οπως ειπα δεν ειμαι ο τελειος προ ..αλλα οκ....το να χασω παιχνιδι απο μαλακια μου ή που δεν απεδωσα σωστα στον ρολο μου ειναι μεσα στο παιχνιδι και μεσα σε λογικα πλαισια πιθανο απο ολους...αλλα οταν γαμανε το παιχνιδι οι αλλοι...με πολυ εξοφθαλμο τροπο....κατανταει μαλακια

 

Αυτο που λες στατιστικα ειναι σωστο...αλλα τι διαολο 9 στα 10 παιχνιδια οι δικοι μου ειναι για το πεος τελειως.....εκτος και αν ειναι και οι αντιπαλοι και εμεις ειμαστε ακομα χειροτεροι απο αυτους..

Θα περιμενεις πολλους μηνες ακομα να βγεις απο το bronze παιζοντας μονο support.

Ξεκινα top/mid αφου πρωτα μαθεις 1-2 champ για το καθε lane ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (σε σημειο που να κουβαλας πανω απτα μισα παιχνιδια και να ξερεις να αντιμετωπιζεις τα πιο συχνα matchups).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός υπάρχει pick order οποτε αν το 5ο pick λεει top or troll κι εγω ειμαι 2ο, θα παρω top αν θελω να παιξω top, εκτος αν υπαρχει διαθεσιμο καποιο αλλο lane απο αυτα που θελω να παιξω.

Αν τώρα εισαι 5ο pick , ζητάς ευγενικά τα lane που θες και αν δε στα αφησουν παιρνεις το lane που απομενει.

 

Αυτο ομως, εχει διαφορα απο το να παιζεις παντα support στο bronze (κι οταν λεμε supp εννοουμε τα "κλασσικα" supp που δεν εχουν dmg κλπ). Που προφανεστατα οι δυνατοτητες να κουβαλησεις ενα κακο team ειναι πολυ πολυ μικρές αν εισαι παικτης του ιδιου elo που προσπαθει να ανεβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μια annie sup και ανεβα εγω εκανα carry games στο smurf στο gold 1 που δεν ειμαι και support αμα εισαι κλτερος θα ανεβεις οτι και να πιαζεις αρκει να ξερεις τι παιζεις αμα παιζει sup soraka πχ οχι δεν θα ανεβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει, ας τους να πάρουν ό,τι γουστάρουν για να μη υπάρχει γκρίνια και πάρε annie, zyra, fiddlesticks ή όποιο mage με cc γουστάρεις. Εγώ με zyra ανέβηκα αλλά προτείνω annie. Για το Renekton πάντως ισχύει ότι είναι τρομερά δυνατό lane, αλλά ρε παιδιά μετά είναι μέτριος :P Win lane lose game τον λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός υπάρχει pick order οποτε αν το 5ο pick λεει top or troll κι εγω ειμαι 2ο, θα παρω top αν θελω να παιξω top, εκτος αν υπαρχει διαθεσιμο καποιο αλλο lane απο αυτα που θελω να παιξω.

Αν τώρα εισαι 5ο pick , ζητάς ευγενικά τα lane που θες και αν δε στα αφησουν παιρνεις το lane που απομενει.

 

Aν το 5ο pick πει top or troll εγω και να μη θελω να παιξω top, top θα παρω ετσι για σπασιμο. Δεν περναει το trolling σε μενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταχτε να δειτε...προσπαθω να παιζω οποιο lane εχει μεινει...και οπως ξερετε καλυτερα απο μενα κανεις μα κανεις δεν θελει support.

 

Εχω παιξει αρκετα παιχνιδια soraka και μερικα απο αυτα ηταν για σεμιναρια....τρελο heal , να μπαινω μπροστα να τρωω το uber hit και να γλυτωνουν οι αλλοι κλπ.

Αλλα ναι αυτο που ειπωθηκε πως αν η ομαδα ειναι κακιστη ενα non-dmg support δεν θα κουβαλησει τιποτα , δεν θα βοηθησει στην τελικη κανεναν γιατι απλα οι αλλοι δεν θα νοιωθουν...τι νοημα θα χει να heal-αρω καποιον και να πεθανει στο επομενο λεπτο απο αμπαλοσυνη....Λογικο.

Και αυτο που χω καταλαβει στο bronze...ειναι οτι αμα δεν κανεις εσυ ολη την δουλεια (λεγε με carry) ειναι λιγες οι πιθανοτητες να το κανει καποιος αλλος για σενα.

Αρα πρεπει να γινω υπεργαματος παιχτης..με λιγα λογια....

*Συνηθως παιρνω nidalee για supp full ability και σπερνω στο late-game...ενα ακοντιο και ειναι ειτε kill ειτε finish-off απο καποιον αλλον**

 

Εχω μαθει 2-3 champs για καθε lane..γιατι οπως ειπα προηγουμενως διαλεγω ο,τι απομενει και προσπαθω να παιξω τον ρολο μου σωστα (μεχρι και τσεκαρω αν εχω τον counter για τον αντιπαλο του ιδιου lane...)

 

Και τους περισσοτερους τους παιζω καλα..Εχω ζησει παιχνιδι που ειχα παρει akali και στα 20 πατησαν οι αλλοι surr (χωρις να εχουμε μπει στην πολη τους) απλα γιατι ειχα μαζεψει 20 kills και προφανως αποκαρδιωθηκαν.... :)

 

Αλλα τι να το κανεις οταν ενας..δεν χρειαζεται παραπανω, μαλακιστει , feed-αρει καποιον και μετα δεν μαζευεται το παιχνιδι με τιποτα.

 

Χτες παιζω ενα παιχνιδι και ειχαμε εναν teemo solo top.Feed-αρει μια riven .Του λεμε σηκω φυγε ελα κεντρο...παει κεντρο feed-αρει και τον αντιπαλο εκει....μανι μανι 2 αντιπαλοι ντουκια με το καλημερα...εεεεε μετα τι να μαζεψεις...

 

 

ΥΓ: pick order ?εννοια αγνωστη στα παιχνιδια που παιζω...ο καθενας φωναζει τι θελει να παιξει...μετα αλλαζει 2-3 φορες γνωμες...σπαμμαρει...μετα απειλει με troll pick.Δεν βγαζεις ακρη..για μενα πολωνοι και ελληνες οι χειροτεροι στην συμπεριφορα.

 

Το bold-αρισμενο παραπανω ειναι η ουσια στο bronze κατ'εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος o yasuo μπορει να παιχτει στο τοπ ?γτ εχω αμφιβολιες

Γιατι οχι;Γενικα το βλεπω τοσο σε solo lanes οσο και σε jungle. Πιστευω οτι ειναι πολυ δυνατος με 2 damage items και μετα tanky.

για την Caytlin τι λετε για την νεα σεζον?

Πιστευω πως 650 range + passive op as always.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...