Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μάγκες... πρόσφατα ξεκίνησα αλλά ξενέρωσα άσχημα ...

 

Παίζω σχεδόν πάντα Annie γιατί μου αρέσει και είναι η μόνη που ξέρω να παίζω (βαριέμαι να μάθω άλλους παίχτες).

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι μερικά class είναι πολύ σπαστικά, όπως ένα τάνκ (δεν θυμάμαι όνομα, Garen κάπως έτσι).

 

Τα τανκ αυτά δεν νοιώθουν χριστό (λογικό?μπορεί), να σκάω όλα τα Spell με την αρκούδα μαζί και να μην χάνει ούτε την μισή ζωή... (ένα 25-30% χάνει.

Σαν να μην έφτανε αυτό έχει και Heal (οπότε μια τρύπα στο νερό έκανα)

Σαν να μην φτάνουν τα παραπάνω έχει και Speed και δεν μπορείς να τρέξεις να ξεφύγεις (εξοργιστικό, τανκ & speed?? πόσο μ**ας πρέπει να είναι αυτός που το σκέφτηκε)

 

Σαν να μην φτάνουν τα παραπάνω... σε χώνει και πολύ εύκολα ... (ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΑΝΚΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΜΥΝΑ...)

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος τουλάχιστον να μην με ρίχνουν έτσι εύκολα? δεν λέω να τους χώσω σε 1 vs 1... ούτε καν! ΑΛΛΑ οχι ρε π***η να είσαι τανκ και να με χώνεις σε 3 δεύτερα, να μου έχεις και speed.

 

Κάτι διάβασα ότι υπάρχει ένα Item που είναι όταν έχεις αντιπάλους τανκ, κάτι κάνει και τους σκας damage με τα spells. (Κάτι σαν debuf? i dont know)

 

Τι έχετε να μου προτείνετε ; tips?

PS: Δεν είμαι τέρμα Noob, ξέρω μερικά πράγματα για τι όπλα και στολές θα αγοράσω, ΑΠΛΑ δεν ξέρω τα πάντα, τα διάφορα "bonus" που δίνουν τα όπλα-στολές.

Το θεμα ειναι οτι σαν νεος παιχτης θα βγαζεις σιγουρα λαθος αντικειμενα και επισης υπαρχει και το θεμα οτι πολλοι παιχτες 30lvl κανουν νεα accounts (τα λεγομενα smurf) για να παιζουν με λιγοτερο εμπειρους παιχτες (ναι ξερω μαλακια). 

Για αυτο πολλες φορες θα σου φαινεται οτι οι αλλοι παιζουν κατι που ειναι overpowered ενω η αληθεια ειναι οτι απλα εχουν μεγαλυτερη εμπειρια σε συνδιασμο με το οτι δεν ξερεις πολλα ακομα για το παιχνιδι. Για να σου δωσω να καταλαβεις η Annie παιζεται αυτη τη στιγμη σε profesional lvl συνεχεια, ενω τον Garen πραγματικα δεν θυμαμαι ποτε τον ειδα τελευταια φορα σε τετοια παιχνιδια, μιλαμε για πανω απο χρονο.

Αυτο που πρεπει να δωσεις σημασια οσο μαθαινεις ειναι να μαθαινεις τι κανουν ολοι οι champion σιγα σιγα. Ξερω ειναι πολλοι αλλα αν δεν εχεις μια ιδεα για το τι μπορουν να κανουν θα ερχεσαι σε δυσκολη θεση συνεχεια. Μπορεις ειτε απλα να διαβαζεις στο νετ για τους χαρακτηρες που συναντας συχνα η ακομα καλυτερα να κοιτας βιντεακια οποτε εχεις ορεξη. Ετσι θα βρεις και νεους παιχτες που μπορει να σου αρεσουν και να θες να δοκιμασεις.

Να προσεχεις το in game level σου καθως εχει πολυ μεγαλη σημασια. Αν ο αλλος ειναι 16 lvl και εσυ εισαι 12lvl οχι μονο δε θα του κανεις ζημια αλλα θα μπορει να σε σκοτωνει ευκολα ανεξαρτητα του τι παιζει.

Μετα να προσπαθησεις να βελτιωσεις το farm σου κανοντας last hit τα minions ωστε να αυξησεις το gold που βγαζεις.

Και να μαθεις να κανεις σωστο itemization δηλαδη να αγοραζεις τα σωστα αντικειμενα αναλογα την περισταση. Για παραδειγμα το Void Staff δινει magic penetration οποτε αυξανει το magic dmg εναντια σε αλλους ιδιως αν εχουν παρει magic resistance.

 

Ετσι στο παραδειγμα του garen που ειπες αν ειχε μεγαλη διαφορα lvl περισσοτερο gold αρα και παραπανω item  σε συνδιασμο με λιγα και οχι καταλληλα item απο εσενα ειναι λογικο οχι μονο να μη κανεις ζημια σε αυτον αλλα και να σε σκοτωνει ευκολα.

Μπορει καποια mechanic στο game να σου φαινονται σπασμενα αυτη τη στιγμη (tank+speed οπως ειπες) αλλα ολα εχουν την λογικη τους. Αν δεν ειχε to speed buff απο το Q του, σαν melee που ειναι δε προκειτε ποτε να εφτανε κοντα σε ranged παιχτες που ξερουν να κανουν kite, ποτε ομως. Το οτι ειναι τανκ ειναι ο λογος που υπαρχει και εχει οσο dmg χρειαζεται για να αποτελει κινδυνο χωρις να το ξεφτυλιζει. Φυσικα αν ειναι πολυ μπροστα απο τους αλλους και οι αντιπαλοι δεν βγαζουν τα σωστα αντικειμενα τοτε ειναι λογικο να σκοτωνει ευκολα τους αντιπαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ένα match που θυμάμαι ήταν στα 3-4 level η διαφορά (ήταν μεγαλύτερος).

 

Θα έχω υπόψιν μου αυτό με το magic penetration.

 

Συνήθως τα items που παίρνω είναι:

  • Boots που δίνουν 15% Magic Penetration (+speed)
  • Ένα κόκκινο καπέλο που δίνει 120 ap
  • Ένα μοβ σταφ που δίνει 60 ap + 500 hp/mp
  • Ένα μπλε κυπελακι για να μην πέφτει το μανα
  • Ένα βιβλίο που δίνει 20% cooldown + 75 ap

Γενικά δεν κοιτάω να την φορτώσω και πολύ magic penetration, αλλά θα το κάνω από εδώ και πέρα.

 

Όσο για αυτό που λέτε "μάθε και άλλους", μπα! μόνο Annie :P

Δεν είμαι και τόσο φαν-παθιασμένος, κάνω πολύ χαλαρά παιχνίδια και δεν θέλω να ασχοληθώ σε βάθος.

 

Η Αννιε μου αρέσει γιατί είναι πολύ όμορφη και η μόνη που είναι εύκολη να την παίξεις (δεν έχει ξέρω γω 14324 tips-combo για να σου βγει κάτι)

 

Όσο για το λαστ χιτ, ρε παιδιά δεν έχω atk speed, συνέχεια μου τα τρώνε τα τέρατα τα άλλα τέρατα, σπελλς βαράω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Top 5 Supports στο 4.01

 

 

Ο ιδιος τυπος κανει αρκετα vids τετοιου ειδους , για οποιον ενδιαφερεται http://www.youtube.com/user/impaktlol/videos

 

Reminder , τελικοι OGN στις 10 η ωρα . SK Telecom T1 K vs Samsung Galaxy Ozone

http://www.twitch.tv/ongamenet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα match που θυμάμαι ήταν στα 3-4 level η διαφορά (ήταν μεγαλύτερος).

 

Θα έχω υπόψιν μου αυτό με το magic penetration.

 

Συνήθως τα items που παίρνω είναι:

  • Boots που δίνουν 15% Magic Penetration (+speed)
  • Ένα κόκκινο καπέλο που δίνει 120 ap
  • Ένα μοβ σταφ που δίνει 60 ap + 500 hp/mp
  • Ένα μπλε κυπελακι για να μην πέφτει το μανα
  • Ένα βιβλίο που δίνει 20% cooldown + 75 ap

Γενικά δεν κοιτάω να την φορτώσω και πολύ magic penetration, αλλά θα το κάνω από εδώ και πέρα.

 

Όσο για αυτό που λέτε "μάθε και άλλους", μπα! μόνο Annie :P

Δεν είμαι και τόσο φαν-παθιασμένος, κάνω πολύ χαλαρά παιχνίδια και δεν θέλω να ασχοληθώ σε βάθος.

 

Η Αννιε μου αρέσει γιατί είναι πολύ όμορφη και η μόνη που είναι εύκολη να την παίξεις (δεν έχει ξέρω γω 14324 tips-combo για να σου βγει κάτι)

 

Όσο για το λαστ χιτ, ρε παιδιά δεν έχω atk speed, συνέχεια μου τα τρώνε τα τέρατα τα άλλα τέρατα, σπελλς βαράω.

 

ρε ανωμαλε μικρο κοριτσακι του δημοτικου ειναι!!!! :)

 

Καποια στιγμη θα την βαρεθεις και θα θελησεις να παιξεις κατι διαφορετικο....και υπαρχουν και αλλοι champs απλοι στο παιξιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα match που θυμάμαι ήταν στα 3-4 level η διαφορά (ήταν μεγαλύτερος).

 

Θα έχω υπόψιν μου αυτό με το magic penetration.

 

Συνήθως τα items που παίρνω είναι:

  • Boots που δίνουν 15% Magic Penetration (+speed)
  • Ένα κόκκινο καπέλο που δίνει 120 ap
  • Ένα μοβ σταφ που δίνει 60 ap + 500 hp/mp
  • Ένα μπλε κυπελακι για να μην πέφτει το μανα
  • Ένα βιβλίο που δίνει 20% cooldown + 75 ap

Γενικά δεν κοιτάω να την φορτώσω και πολύ magic penetration, αλλά θα το κάνω από εδώ και πέρα.

 

Όσο για αυτό που λέτε "μάθε και άλλους", μπα! μόνο Annie :P

Δεν είμαι και τόσο φαν-παθιασμένος, κάνω πολύ χαλαρά παιχνίδια και δεν θέλω να ασχοληθώ σε βάθος.

 

Η Αννιε μου αρέσει γιατί είναι πολύ όμορφη και η μόνη που είναι εύκολη να την παίξεις (δεν έχει ξέρω γω 14324 tips-combo για να σου βγει κάτι)

 

Όσο για το λαστ χιτ, ρε παιδιά δεν έχω atk speed, συνέχεια μου τα τρώνε τα τέρατα τα άλλα τέρατα, σπελλς βαράω.

τα boots δινουν 15 flat mag pen  οχι % το γενικο build στους caster ειναι deathcap + void staff  πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά με ποιοι champs αξίζουν να τους μάθεις καλά για να κάνεις carry και να αναίβεις μέχρι gold τουλάχιστον λίγο ποιο ανώδυνα?

riven και renekton φάγαν nerf που έπαιζα τοπ, ποιον να μάθω τώρα?

mid παίζω πολύ orianna και lux ενώ τελευταία κερδίζω games παίζωντας tristana adc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά με ποιοι champs αξίζουν να τους μάθεις καλά για να κάνεις carry και να αναίβεις μέχρι gold τουλάχιστον λίγο ποιο ανώδυνα?

riven και renekton φάγαν nerf που έπαιζα τοπ, ποιον να μάθω τώρα?

mid παίζω πολύ orianna και lux ενώ τελευταία κερδίζω games παίζωντας tristana adc...

για τι θέση θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ'εμε αυτοι που οταν feed-αριστουν θα θελεις να μην τους συναντησεις ειναι οι εξης (εννοειται οτι ειναι επικινδυνοι εφοσον ξερεις να τους παιζεις)

 

akali , fiora , jax , vayne , riven , katarina , kassadin , yi , fizz , twitch , warwick

 

Προφανως ολοι οι champs οταν feed-αριστουν γινονται επικινδυνοι...οι παραπανω θεωρω οτι μπορουν να κουβαλησουν σχετικα ευκολα...απο μονοι τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...