Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπαιξα πρώτη φορά Annie support.

 

Τα πήγα αίσχος. Κατέληξα με Morellonomicon και Deathfire Grasp και ξέχναγα μονίμως να φορτίζω τις charges για stun.

 

Με βλέπω να σπάω πολλά νεύρα σα support με τούτηνα δω. Βρήκα τον champ που θα με κουβαλήσει εύκολα από τα Τάρταρα που προβλέπεται να με ρίξουν τα placements, που επί του παρόντος είναι 3 - 3 και οι Μοίρες λένε πως από Silver 2 θα ξεκινήσω Bronze X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έπαιξα πρώτη φορά Annie support.

 

Τα πήγα αίσχος. Κατέληξα με Morellonomicon και Deathfire Grasp και ξέχναγα μονίμως να φορτίζω τις charges για stun.

 

 

και εγω που δοκιμασα annie τα πηγα χαλια.

 

παιδια για ranked ποιο support πιστευετε οτι πρεπει να mainάρω για ανέβω γρήγορα?? εχω δοκιμασει πολλες φορες leona και τα πηγαίνω καλα. και σορακα που επαιξα μερικα παιχνιδια πρως το τελος της season 3 τα πηγα ψιλο-καλα. ακομα δεν εχω ξεκινησει να παιζω ranked.

και γιατι οι πιο πολλοί λετε πως ειναι δύσκολο να ανεβεις παιζωντας support???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσ'της λιγο χρονο.
Παιξε normals και απλα βαλε στοχο οτι με την annie θα να κανεις μονο stun.
Μην σκεφτεσαι το dmg της.
Ασε το dfg προσωρινα και βρες τα με το stun.
Κοιταζε το icon με τα charges, και εχε στον νου σου οτι με το που πας 6 εχεις μια δουλεια: να κανεις stun με τον Tibberz.
Mε hybrid runes, με το full combo εχεις σχεδον σκοτωσει το adc χωρις να εχεις βγαλει ap items.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω που δοκιμασα annie τα πηγα χαλια.

 

παιδια για ranked ποιο support πιστευετε οτι πρεπει να mainάρω για ανέβω γρήγορα?? εχω δοκιμασει πολλες φορες leona και τα πηγαίνω καλα. και σορακα που επαιξα μερικα παιχνιδια πρως το τελος της season 3 τα πηγα ψιλο-καλα. ακομα δεν εχω ξεκινησει να παιζω ranked.

και γιατι οι πιο πολλοί λετε πως ειναι δύσκολο να ανεβεις παιζωντας support???

 

Με ολα τα top tier supports atm θα ανεβεις

Leona/Thresh/Annie

 

Soraka την ξεχνας εκτος αν παιζεις με Urgot duo που αμφιβαλλω

 

Ειναι δυσκολο γιατι ως support δεν μπορεις να κουβαλησεις ενα game . Μπορεις ανετα να κερδισεις το bot lane μονος σου οταν ξερεις τι κανεις ως support αλλα μεχρι εκει . Οταν το game παει στα teamfights ακομα κι αν τα κανεις ολα τελεια δεν ειναι guaranteed κερδισμενο το fight . Οποτε εξαρτασαι απο τους αλλους μεχρι ενα βαθμο

 

Οσο για την Annie , οτι ειπε το Sistah pretty much

Μην προσπαθειτε να τα κανετε ολα μαζι . Καντε focus σε ενα πραγμα την φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks to Atallos επιτέλους αρχίζω και βλέπω το silver να έρχεται. Σιγά σιγά γίνεται η άνοδος με μεθοδικότητα και υπομονή. Απλά διαβάστε τι γράφει και προσπαθήστε να το κάνετε. Ηδη από bronze V που με πέταξε ανέβηκα bronze II και συνεχίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο taric είναι καλός σε αυτά τα tiers.Γιατί ως γνωστόν όλοι οι νουμπάδες θέλουμε stun και heal για να κερδίσουμε το lane. :P

Με tanky masteries, ένα sighstone,spirit visage και randuins πχ ή κάτι αντίστοιχο, αντέχει πολύ ξύλο και μπορεί με το συνεχόμενο healing του να κρατήσει τον συμπαίχτη για ώρα στο lane.Εγώ τουλάχιστον έχω μεγάλο ποσοστό νικών μαζί του.Ρίξε και σ' αυτόν ένα βλέφαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ρολος του support ειναι το utility που δινει στο team , γι αυτο μην κολλατε στο ποσο dmg μπορειτε να βγαλετε και ποσο ξυλο μπορειτε να φατε , δεν ειναι αυτος ο σκοπος σας.

 

υπαρχουν meatshields και ap & adc για να φανε μαπες και να κανουν dmg αντιστοιχα , οσοι παιζουμε/τε Support πρεπει να το εχετε στο μυαλο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν μπορω να βλεπω Taric , γιατι να μην παρω Leona και να κανω καλυτερα οτι κανει ο Taric ?

Φυσικα αυτο ειναι προτιμηση , ο καθενας παιζει οτι τον βολευει

 

Απλα με Leona κ triple armor runes , μαζι με 0/22/8 εισαι ενα θεριο με 60 armor και 650 hp στο lvl 1

Δεν πεφτεις με τιποτα

 

Αν δω Taric απεναντι κ εχω ενα ranged support τοτε θα κανω abuse το αντιπαλο AD Carry του οπως εγινε κ χθες στο custom game

Ezreal/Lulu lane vs Graves/Taric . Σε all in μακραν καλυτεροι οι αντιπαλοι , μονο που δεν ειχαν ποτε ευκαιρια να μπουν . 

 

Safe harass απο αποσταση με hybrid pen runes σε σημειο αηδιας

Συνεχιζεις με zone μεχρι να μεινει ο αλλος 30 cs πισω . Ετσι κερδιζεις το lane χωρις να κανεις καουμποηλικια 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν του οτι ειπε το απανω μου , το lane δεν κερδιζεται μονο αν βγεις απο κει με 2-3 Kill παραπανω , κερδιζεται ακομα και οταν ο αλλος εχει μεινει καμια 50αρια cs πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν μπορω να βλεπω Taric , γιατι να μην παρω Leona και να κανω καλυτερα οτι κανει ο Taric ?

Φυσικα αυτο ειναι προτιμηση , ο καθενας παιζει οτι τον βολευει

 

Απλα με Leona κ triple armor runes , μαζι με 0/22/8 εισαι ενα θεριο με 60 armor και 650 hp στο lvl 1

Δεν πεφτεις με τιποτα

 

Αν δω Taric απεναντι κ εχω ενα ranged support τοτε θα κανω abuse το αντιπαλο AD Carry του οπως εγινε κ χθες στο custom game

Ezreal/Lulu lane vs Graves/Taric . Σε all in μακραν καλυτεροι οι αντιπαλοι , μονο που δεν ειχαν ποτε ευκαιρια να μπουν . 

 

Safe harass απο αποσταση με hybrid pen runes σε σημειο αηδιας

Συνεχιζεις με zone μεχρι να μεινει ο αλλος 30 cs πισω . Ετσι κερδιζεις το lane χωρις να κανεις καουμποηλικια 

 

1)Γιατί η leona δεν έχει heal.Εσύ μπορεί να μην το χρειάζεσαι, ο silverάς ο νομπ όμως, που μπαίνει σε trade σα γκουλούρι μπορεί και να το χρειαστεί περισσότερο από τα 2 stun της leona στα πρώτα lvl.Γιατί όταν θα κάνει τη μαλακία (που θα την κάνει μετα λόγου γνώσεως νωρίς νωρίς) δεν θα τον κρατήσει στο lane το stun της leona.

2)Ο taric με triple armor runes, 0/22/8 γιατί είναι λιγότερο θηρίο δηλαδή;Πόση διαφορά θα έχει με τα ίδια runes/masteries από τη leona στο lvl1;Γιατί ο ίδιος να μην πέφτει με τίποτα;

3)Αν δεις leona απέναντι και έχεις ranged support γιατί να μην κάνεις abuse με τον ίδιο τρόπο;Θα φοβηθείς μη σου σκάσει με e και μετά q;Γιατί να αλλάξει άρδην η ισορροπία στην περίπτωση αυτή σε σχέση με έναν taric;Ίσα ίσα που η leona δε μπορεί να healάρει κιόλας το adc αν του κάνεις εσύ abuse με το ranged support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το heal του Taric ειναι απειρολαχιστο , που στο lane δεν παιζει καμια σημασια pretty much . Προτιμω το lvl 1 heal του Alistar

 

Ο Taric δεν εχει gap closer . Πριν μπεις σε all in fight θα εχεις ηδη χασει μιση ζωη απο ΑΑ poke

Δεν ειναι λιγοτερο θηριο , ισα ισα . Ιδιο tankiness εχουν , Η διαφορα ειναι στην απο πανω προταση 

 

Δεν ειναι το τι κανεις εσυ , αλλα τι αναγκαζεις τον αντιπαλο να κανει . Εγω δεν θα φοβηθω οταν εχω απεναντι Taric

Οταν ομως εχω Leona θα πρεπει να προσεχω ανα πασα στιγμη το pathing μου γιατι ενα E/Q μαζι με Ult k ως support εισαι dead

 

Προφανως κ θα φοβηθεις το E/Q . Οταν ομως τα κανει miss η τα κανεις Interrupt τοτε μπορεις καλλιστα να κανεις harass κ την Leona αλλα μεχρι εκει

 

Υπαρχουν λογοι που δεν παιζονται competitive καποια πραγματα κ αυτοι ειναι γιατι ειτε κυριως ο χ champ κανει καλυτερα το ιδιο πραγμα που κανει ο ψ champ ειτε επειδη εχουν χτυπητες αδυναμιες

 

Btw , ασχετο 

Ολοι οι junglers που βλεπουμε να παιζονται τωρα κ πριν δεν ηταν viable , παιζονται λογω του sustain που εχουν τα jungle items που ειναι χαζο atm γιατι κ θα φανε nerf soon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πσιτ, νουμπάκο;Επειδή εκτός από νουμπάκος είσαι και προκλητικός, όταν κόψουν οι βροχές και υγρασίες, κάνω χοές στον θεό Ήλιο να είναι πάντα παρών και έχω ξανά ιντερνέτ, πάμε 1v1 στο baron εγώ με gay taric κι εσύ με τη λεόνα σου να δούμε ποιός είναι ο άντρας της παρέας.

Πέρα από την πλάκα, τα ξέρω μωρέ αυτά που λες, απλά μια εναλλακτική πρότεινα κι εγώ.Δε μιλάμε για competitive σκηνή.Για mid silver μιλάμε.Οι πιο πολλοί από δαύτους που παίζουμε σ' αυτά δεν έχουμε 5 δάχτυλα ανά χέρι...θες και leona's combos εσύ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πσιτ, νουμπάκο;Επειδή εκτός από νουμπάκος είσαι και προκλητικός, όταν κόψουν οι βροχές και υγρασίες, κάνω χοές στον θεό Ήλιο να είναι πάντα παρών και έχω ξανά ιντερνέτ, πάμε 1v1 στο baron εγώ με gay taric κι εσύ με τη λεόνα σου να δούμε ποιός είναι ο άντρας της παρέας.

Πέρα από την πλάκα, τα ξέρω μωρέ αυτά που λες, απλά μια εναλλακτική πρότεινα κι εγώ.Δε μιλάμε για competitive σκηνή.Για mid silver μιλάμε.Οι πιο πολλοί από δαύτους που παίζουμε σ' αυτά δεν έχουμε 5 δάχτυλα ανά χέρι...θες και leona's combos εσύ...

 

Bahaha

 

1v1 με Morganes που λεγε κι ενας παλια :D

 

Ναι βρε εννοειται , μια χαρα ειναι κι ο Taric απλα εχω εμμονη με τα tiers που ισως κ εν τελει να ειναι λαθος

Οτι παιζει καλυτερα η του αρεσει περισστερο πρεπει να παιζει ο καθενας . Ολα τα υπολοιπα ειναι παπατζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πσιτ, νουμπάκο;Επειδή εκτός από νουμπάκος είσαι και προκλητικός, όταν κόψουν οι βροχές και υγρασίες, κάνω χοές στον θεό Ήλιο να είναι πάντα παρών και έχω ξανά ιντερνέτ, πάμε 1v1 στο baron εγώ με gay taric κι εσύ με τη λεόνα σου να δούμε ποιός είναι ο άντρας της παρέας.

Πέρα από την πλάκα, τα ξέρω μωρέ αυτά που λες, απλά μια εναλλακτική πρότεινα κι εγώ.Δε μιλάμε για competitive σκηνή.Για mid silver μιλάμε.Οι πιο πολλοί από δαύτους που παίζουμε σ' αυτά δεν έχουμε 5 δάχτυλα ανά χέρι...θες και leona's combos εσύ...

Να πω και εγώ κάτι γιατί μόνο εσείς μιλάτε...

Ντάξει και τα 2 support έχουν το άπειρο tankiness (W OP) αλλά η leona early έχει και μια passive που άμα το νιώθουν και οι 2, απλά σβήνεται το αντίπαλο adc/support. Με την μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...