Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Attalos1 Για το built του Renekton είδα στο Lolking και το frozen mallet το είχe. Οσο για το barrier με βολεύει εμένα γενικά σαν παίχτη, και nidalee mid που παίζω barrier παίρνω.

 

Για ενα αλλο παιδι που είπα να πάιζω συγκεκριμένους παίχτες δεν γίνεται αυτό, εμένα ο αγαπημενος μου είναι nida mid αλλά δεν μπορώ να πάω mid πάντα, μακάρι να μπορούσα γιατί ποτέ δεν εχω χάσει lane.  Οσο για τα cs στο 35 έχεις δίκιο αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο ο Jax με είχε στριμωγμένο στο turret δεν έκανα και χαζομαρες για να μην πεθάνω . Τα κιλλ του τα πήρα καθαρα επειδη ήταν noobas. (επαιζα renekton)

 

http://www.lolking.net/guides/106628

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι guide ειδες , ποτε πρωτο item Frozen Mallet . Ever

 

Και το barrier σου χαλαει ολο το early game potential που εχεις ως Renekton , δεν γινεται οσο κι αν σε βολευει

Στην Nidalee το δεχομαι vs burst champs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ situational item , το εξηγει και στο guide

Το μονο που δινει ειναι λιγο peel στα teamfights , τιποτα παραπανω

 

Καλυτερα Hydra η Black Cleaver αν θες καποιο επιθετικο item αλλιως Omen

 

Καλυτερα να στα πει ο Σωκρατης ομως που mainαρει Renekton κ παει τρενο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ situational item , το εξηγει και στο guide

Το μονο που δινει ειναι λιγο peel στα teamfights , τιποτα παραπανω

 

Καλυτερα Hydra η Black Cleaver αν θες καποιο επιθετικο item αλλιως Omen

 

Καλυτερα να στα πει ο Σωκρατης ομως που mainαρει Renekton κ παει τρενο :)

Ευχαριστώ πολύ for the info. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ situational item , το εξηγει και στο guide

Το μονο που δινει ειναι λιγο peel στα teamfights , τιποτα παραπανω

 

Καλυτερα Hydra η Black Cleaver αν θες καποιο επιθετικο item αλλιως Omen

 

Καλυτερα να στα πει ο Σωκρατης ομως που mainαρει Renekton κ παει τρενο :)

Mainαρω με τιποτα.Απλα ειναι απιστευτρα op και αναρωτιεμαι γιατι τοσο καιρο δεν τον επαιζα.Και βλεπω στο lcs να παιζουν πολυ trundle.Τωρα τι βρισκουν και τον παιρνουν δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την λογικη να δουμε τι ? ποσο ξεφτιλιζουν οι μεν τους δε?

Για μενα μακαρι να try hardarouν κιολας δε με νοιαζει!!!! αρκει μετα να μου πουν τι κανω λαθος...

Εχω παιξει αρκετα silvers plat/diamond games και γενικα και εδω στο ins.Εχει πλακα γιατι ξερεις οτι θα χασεις απο την αρχη :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω μια μικρη βοηθεια. εχω προβλημα στα last hits.

προσπαθω οσο μπορω αλλα καποιες φορες ενω το αντιπαλο μινιον μενει με λιγη ζωη το προλαβαινει το δικο μου μινιον και ετσι χανω πολλα σε καθε παιχνιδι.

κανω κατι λαθος? ή απλως θελω περισσοτερο εξασκηση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θεμα εξασκησης ειναι καθαρα

Βλεπεις ποσα δικα σου minions χτυπανε το αντιπαλο minion κ υπολογιζεις αναλογα με το AD που εχεις ποτε πρεπει να το χτυπησεις για να κανεις last hit

 

Δοκιμασε σε customs 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γινει γραφικος ξερω αλλα θα το ξαναπω, ξεκινησα με το που πατησα τα 30 lvl ranked απο preseason 3 και εκατσα μεχρι την περασμενη ανοιξη bronze 5.

 

Ξεκινησα να διαβαζω insomnia (και τα qq posts αλλα και τους οδηγους που δινανε τα παιδια) και να βλεπω διαφορα streams. Μου πηρε λιγο καιρο προφανως αλλα σιγα σιγα ανεβαινα.

 

Λιιιιγο καλυτεροι αν γινετε και αγνοειτε τους συμπαικτες σας θα ανεβειτε σιγουρα. Απλα μην κατηγορειτε συνεχεια τους αλλους επειδη χαθηκε ενα game. Να εχετε υπομονη γενικα και να spamαρετε games.

 

Επισης καλα games δεν θα δεις ουτε στο silver ουτε στο gold οπως ξαναειπαν και πιο πανω. 

 

Currently ειμαι gold 5 και παιζω jungle αρκετα. Ειδικα στο bronze ως jungler κανεις πανευκολα carry.

Το μονο που εχετε να κανετε ειναι να campαρετε ενα lane (συνηθως το top) με αποτελεσμα ο αντιπαλος να τσαντιστει και αν feedarei να παει afk=gg easy.  Επισης μιας και εκει δεν ξερουν τι παει να πει buff κλπ, αν wardaρετε θα παρετε πολλα ευκολα kills.

 

Δειτε και εδω μερικα βιντεο απο τον nightblue που smurfare στο bronze 

.(εχει playlist που δεν μπορω να βαλω εδω, ψαξτε στα related). Εξηγει παρα πολλα πραγματα και με εχει βοηθησει αρκετα.

 

IGN: Ason Unique (ex maldiman για τους παλιους)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βιντεο δεν μου λεει τιποτα :) bronze 2 ...ολα τα lanes λιγο πολυ τα πανε καλα...και απλα ο nightblue φαρμαρει και βοηθαει που και που στα lanes...

 

Να τον εβλεπα σε κανα bronze4-5 με lanes που χουν fail-αρει με το καλημερα :)

 

παρολα αυτα ειναι εξαιρετο δειγμα πως πρεπει να παιζει ενας jungler..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άσχετο με το θέμα αλλά ένας φίλος μου πουλάει acc με όλους το πάιχτες αν θυμάμαι καλά και πολλά skins. Όποιος θέλει παραπάνω πληροφορίες p.m ( γιατί ούτε εγώ ξέρω πολλά για το acc... ). Σόρρυ για το of-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...