Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα το πρόβλημά σου φίλε... Πρέπει να παίζουμε άλλο παιχνίδι...

Τσέκαρες το spelling? Στο www.leagueoflegends.com έκανες το account?

 

Είχα ξεκινήσει να γράφω πολλά σαν απάντηση, αλλά τα έσβησα γιατί βαριέμαι να το αναλύσω το θέμα.. Πάντως, και το έχω ξαναπεί εδώ πέρα, τέτοια game, έχουν πια για μένα συχνότητα 1/15 ή 1/20. Σπάνια να τύχω σε σειρά 2-3 καρκινοπαιχνίδια. Κάπου φταίτε και εσείς για τον κόσμο με τον οποίο σας κάνει match-up

.

Αναλόγως το πόσα παιχνίδια παίζεις, αν παίζεις 5 την εβδομάδα χαίρω πολύ...καταρχήν 8/10 games σε soloq το botlane μου χάνει το παιχνίδι...απο τα 11 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αναλόγως το πόσα παιχνίδια παίζεις, αν παίζεις 5 την εβδομάδα χαίρω πολύ...καταρχήν 8/10 games σε soloq το botlane μου χάνει το παιχνίδι...απο τα 11 λεπτά.

 

Που βρισκεις το παραλογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι στο soloq , σε ολα τα elos

80% των games ειναι stomps . Κερδιζει αυτος που κανει λιγοτερα λαθη , οχι αυτος που ειναι πιο skilled

 

Welcome to LoL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το πόσα παιχνίδια παίζεις, αν παίζεις 5 την εβδομάδα χαίρω πολύ...καταρχήν 8/10 games σε soloq το botlane μου χάνει το παιχνίδι...απο τα 11 λεπτά.

 

Γιατί τι ακριβώς αλλάζει αν παίζω 5 games την εβδομάδα? Αυτούς που παίζουν πιο σπάνια σε άλλο queue τους έχει? Εκτός αυτού όμως, εγώ δηλαδή που παίζω main ADC πως διάολο έχω ρε φίλε θετικό win ratio και όχι 20%? Σε άλλο match making queue με βάζει εμένα ή είμαι η φωτεινή εξαίρεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι ακριβώς αλλάζει αν παίζω 5 games την εβδομάδα? Αυτούς που παίζουν πιο σπάνια σε άλλο queue τους έχει? Εκτός αυτού όμως, εγώ δηλαδή που παίζω main ADC πως διάολο έχω ρε φίλε θετικό win ratio και όχι 20%? Σε άλλο match making queue με βάζει εμένα ή είμαι η φωτεινή εξαίρεση?

Όσο λιγότερα games τόσο και πιο κοντά στο ποσοστό την τύχης είσαι...ξέρω άτομα που είναι platinum και δεν ξέρουν ούτε τα βασικά, carry τους κάνανε στα 8/12 games που παίζανε...

Την τύχη μην την αφήνεις ποτέ στην απ'έξω, μεγάλο μέρος του παιχνιδιού βασίζεται στην τύχη και στο timing τουλάχιστον στα low elos...Γενικά πιστεύω για να ανέβει κάποιος πρέπει να κάνει carry άχρηστους και ΟΧΙ απλά να βιάσει του αντιπάλους, ειλικρινά πολύ σπάνια έχω πρόβλημα στο lane μου και αυτό μόνο αν με campaρει ο Jungler, το θεματάκι μου είναι το How to carry 1 v 5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όλοι οι κουβαλητές βρίσκονται στο insomnia, αντιθέτως κανείς απ όσους καρκινιάζουν τα game δεν υπάρχει εδώ..<br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, μπορεί να γίνω κακός πάλι αλλά βαρέθηκα να βλέπω κόσμο να είναι άψογος και όλοι οι άλλοι να είναι failures και κτλ. Μπορεί να υπάρχουν ανάπηροι στο λολ, όλοι το βλέπουμε. Αλλά σε μια ομάδα 5 ατόμων δεν είναι και οι 4 ανάπηροι. οπότε μήπως να κάνουμε ένα record το παιχνίδι και να δούμε τι μακακίες κάναμε ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, μπορεί να γίνω κακός πάλι αλλά βαρέθηκα να βλέπω κόσμο να είναι άψογος και όλοι οι άλλοι να είναι failures και κτλ. Μπορεί να υπάρχουν ανάπηροι στο λολ, όλοι το βλέπουμε. Αλλά σε μια ομάδα 5 ατόμων δεν είναι και οι 4 ανάπηροι. οπότε μήπως να κάνουμε ένα record το παιχνίδι και να δούμε τι μακακίες κάναμε ? 

 

Το έχω κάνει αυτό όταν ήμουν bronze 1. Πόσταρα το vid εδώ και βοήθησε πολύ το feedback. Αν έχετε χρόνο, fraps και bandwidth δεν είναι κακή φάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και βοηθάει , βλέπεις αρκετά πράγματα. Δεν μπορώ να ακούω κουφά όπως ποτε δεν χάνω το lane μου και έχει 60 cs στα 10 λεπτά ή focus support και κτλ σε κάθε tf και πολλά άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όλοι οι κουβαλητές βρίσκονται στο insomnia, αντιθέτως κανείς απ όσους καρκινιάζουν τα game δεν υπάρχει εδώ..<br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

 

στο internet όλοι είναι κάποιοι μέχρι να αποδείξεις το αντίθετο φίλε, όχι μόνο στο lol αλλά και στο lol

και ξανά λέω όταν λέτε για soloq, να αναφέρετε δίπλα το rank σας και τον server σας, γιατί συζητάτε στον αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο internet όλοι είναι κάποιοι μέχρι να αποδείξεις το αντίθετο φίλε, όχι μόνο στο lol αλλά και στο lol

και ξανά λέω όταν λέτε για soloq, να αναφέρετε δίπλα το rank σας και τον server σας, γιατί συζητάτε στον αέρα.

 

Είναι 2 αποδεδειγμένα ηλίθιοι. Αν ο ένας γυρίσει και πει πως ο άλλος ηλίθιος, είναι ηλίθιος. Λέει μαλακίες επειδή είναι ηλίθιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άσχετο..

έχω παρατηρήσει ότι το bronze 1 είναι καλύτερο από το silver v-iv..σε κάποιες περιπτώσεις

κ γενικά το παιχνίδι αρχίζει και βελτιώνεται σε αρκετά μεγάλο βαθμό από το silver 1-2 Και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...