Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν γεννηθηκε κανεις Diamond η Challenger , παιζοντας ανεβαινεις 

Δεν διαφωνω αλλα πιστευω πως ειναι παρα πολλα τα παιχνιδια για να πας gold εγω προσωπικα με 100 παιχνιδια ειχα παει απο silv 4...Eπισης δν το ειπα κακοπροαιρετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιο κακοπροαιρετο να πεις σε καποιον οτι "του πηρε πολυ καιρο να γινει καλυτερος παικτης".
Ο καθενας εχεις τους ρυθμους του, το τι εκανες εσυ δεν αφορα κανεναν παρα μονο εσενα.
Δεν εισαι παραδειγμα προς συγκριση, ουτε εσυ ουτε εγω ουτε κανενας.
Πολλα ή λιγα παιχνιδια ειναι ενα step παραπανω και αυτο αρκει.

Λιγο τακτ πισω απο το pc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τοσα παιχνιδια δν νομιζω να ειναι κατορθωμα αυτο π εκανες :P

γινεται 

Δεν λενε τιποτα τα ποσα games εχεις παιξει.Αμα κανεις το ιδιο και το ιδιο σε καθε παιχνιδι και δεν βειλτιωνεσε τα ιδια θα μεινεις ,δεν θα ανεβεις ποτε.Εχω φιλο με συνολικα 1200 games rank [αυτη την σεζον]που ειναι bronze.

Δεν διαφωνω αλλα πιστευω πως ειναι παρα πολλα τα παιχνιδια για να πας gold εγω προσωπικα με 100 παιχνιδια ειχα παει απο silv 4...Eπισης δν το ειπα κακοπροαιρετα

Φιλε δεν παιζει κανεναν ρολο.Και εμενα μου πηρε 15 games να παω plat 1 ,αλλα για να παω d2-d1 εχω παιξει καμια 600αρια games[επεσα πριν λιγες μερες απο d1 παλι d3].Ο καθενας εχει ενα ταβανι,για να ανεβεις απο αυτο το ταβανι πρεπει να σπαμαρεις παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο. Εξαλλου αμα ηταν οσο περισσοτερο παιζαμε να ανεβαιναμε κιολας, σε καποια στιγμη θα ημαστε ολοι challenger tier!

 

Ο αλλος εχει παιξει χιλιαδες παιχνιδια και ειναι ακομα bronze 5. Εκει ανηκει, απλα..

 

Επαιξα ενα παιχνιδι με το νεο patch και πηρα alistar. Δε καταλαβαινει τιποτα με την ulti.

 

 

Θελω να ρωτησω σχετικα με το PBE στο lol. Μπορεις να παιζεις κανονικα ranked ή απλα ειναι tester φαση; Δλδ απλα παιζεις ο,τι πιο καινουριο εχει βγει και ψαχνεις για bugs;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς έφαγα φόλα με τη season 4. το σεπτεβρη που ξεκίνησα να παιζω λολ μπηκα bronze3 και 2-3 μερες πριν γινει το reset το γενάρη πηγα silver. μετά πάλι bronze2-3-4 και απο κει s2 που έκατσα κανα μήνα.,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αλλαγές στον Lucian είναι buff ή nerf? Πάλι θα μας τρελάνει η Rito...
 

Lucian

Lucian's attack ranges have gone down, but E's cooldown will now get reduced with every hit from Lucian's passive. E also has no mana cost, so Lucian will be dashing quite a bit in the mid to late game.

 

General

ATTACK RANGE 550 500
BASE MOVEMENT SPEED 330 335
BASE HEALTH 470 500
BASE ATTACK DAMAGE 49 52

 

Lucian_Passive.pngPassive - Lightslinger

THE DOUBLE TAP RULE Fixed a bug where sometimes Lightslinger would fail to kill a champion because it incorrectly predicted that the first shot would be enough and would use the second shot to last hit a minion. Lightslinger will now always follow the double tap rule by shooting a near-dead champion twice to secure the kill.

 

LucianQ.pngQ - Piercing Light

newFARMCIAN Piercing Light now deals 75% 100% damage to minions
CAST RANGE 550 500
COST 60/65/70/75/80 mana 50/55/60/65/70 mana

 

LucianE.pngE - Relentless Pursuit

newNOW WITH MORE RELENTLESSNESS Cooldown is now reduced by 1 second per Lightslinger (passive) hit, doubles against enemy champions (2 second reduction per hit, 4 seconds total for a full passive proc)
newNOW WITH MORE PURSUIT 60/45/30/15/0 mana 0 mana at all ranks
newSMOOTH SHOOTER Lucian now resets his basic attack timer upon dashing
COOLDOWN 18/16/14/12/10 seconds 14/13/12/11/10 seconds
removedCULLED Relentless Pursuit no longer resets on kill during The Culling
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@ Alchemist Νerf καθαρο ειναι , οσα E κ να κανει . Εφτασε σε range επιπεδου Teemo

 

Ένας σοβαρός παίκτης adc ρε αδερφέ μπορεί να φαρμάρει και να κάνει σωσά trades όσο range και να 'χει... Γι αυτό άλλωστε και είναι βιώσιμα champion όπως η vayne. Σίγουρα περιορίζεται το positioning του lucian στα teamfights (μιάς και θα πρέπει να παίζει πιο κοντά στο κέντρο της μάχης) αλλά στο lane τι γίνεται? Το πρόβλημα στον lucian ήταν ότι με σωστές εναλλαγές μεταξύ passive και spell έχεις μεγάλο πλεονέκτημα στα lane trades χωρίς να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα με το mana και ταυτόχρονα ένα πολύ δυνατό ult και escape/gap closer με το E. Αυτά έπρεπε να πειράξουν, όχι το range του...

 

Παράδειγμα: Η cait έχει range 650. Χοντρικα αν την πλησιάσω για να κάνω autoattack θα προλάβει να κάνει ~2 attacks για 1 δικό μου. Αυτό είναι και το πλεονέκτημα της Cait έναντι των περισσότερων adc. Αντιθέτως όμως εάν:

1) όντας έξω από το range της cait πάω πάνω της με το Ε (έχοντας αντίστοιχο playstyle με την vayne)

2) κάνω 2 attacks με το Passive

3) κάνω άλλο 1 spell

4) 2 attackes με το Passive

5) απομακρυνθώ (ή χρησιμοποιήσω και το 3ο μου spell επαναλαμβάνοντας το combo και στην συνέχεια απομακρυνθώ)

 

Σε αυτό το διάστημα η cait τι ακριβώς θα κάνει? 2-3 autoattacks στην καλύτερη, άντε να πετύχει και ένα Q. Σίγουρα υπάρχουν και τα support στη μέση, αλλά καταλαβαίνεις νομίζω το όλο πρόβλημα.

 

Εν ολίγης λοιπόν, υπάρχει adc που μπορεί να κάνει ένα σοβαρό trade με τον lucian? Κατά δεύτερον, υπάρχει άλλο adc που να έχει τόσο burst damage? Ποιό ακριβώς είναι το αντίβαρο στο Kit του lucian για όλα αυτά? Ρητορικές οι ερωτήσεις νομίζω, γι αυτό και θεωρείται OP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας σοβαρός παίκτης adc ρε αδερφέ μπορεί να φαρμάρει και να κάνει σωσά trades όσο range και να 'χει... Γι αυτό άλλωστε και είναι βιώσιμα champion όπως η vayne. Σίγουρα περιορίζεται το positioning του lucian στα teamfights (μιάς και θα πρέπει να παίζει πιο κοντά στο κέντρο της μάχης) αλλά στο lane τι γίνεται? Το πρόβλημα στον lucian ήταν ότι με σωστές εναλλαγές μεταξύ passive και spell έχεις μεγάλο πλεονέκτημα στα lane trades χωρίς να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα με το mana και ταυτόχρονα ένα πολύ δυνατό ult και escape/gap closer με το E. Αυτά έπρεπε να πειράξουν, όχι το range του...

 

Παράδειγμα: Η cait έχει range 650. Χοντρικα αν την πλησιάσω για να κάνω autoattack θα προλάβει να κάνει ~2 attacks για 1 δικό μου. Αυτό είναι και το πλεονέκτημα της Cait έναντι των περισσότερων adc. Αντιθέτως όμως εάν:

1) όντας έξω από το range της cait πάω πάνω της με το Ε (έχοντας αντίστοιχο playstyle με την vayne)

2) κάνω 2 attacks με το Passive

3) κάνω άλλο 1 spell

4) 2 attackes με το Passive

5) απομακρυνθώ (ή χρησιμοποιήσω και το 3ο μου spell επαναλαμβάνοντας το combo και στην συνέχεια απομακρυνθώ)

 

Σε αυτό το διάστημα η cait τι ακριβώς θα κάνει? 2-3 autoattacks στην καλύτερη, άντε να πετύχει και ένα Q. Σίγουρα υπάρχουν και τα support στη μέση, αλλά καταλαβαίνεις νομίζω το όλο πρόβλημα.

 

Εν ολίγης λοιπόν, υπάρχει adc που μπορεί να κάνει ένα σοβαρό trade με τον lucian? Κατά δεύτερον, υπάρχει άλλο adc που να έχει τόσο burst damage? Ποιό ακριβώς είναι το αντίβαρο στο Kit του lucian για όλα αυτά? Ρητορικές οι ερωτήσεις νομίζω, γι αυτό και θεωρείται OP.

Συγκρίνεις ένα burst adc με AA adc. 

 

Αν τον συγκρίνεις με corki και graves ας πούμε δεν είναι κ ΤΟΣΟ OP και μάλιστα απ'τον graves για παράδειγμα χάνει σε full combo.

 

Συμφώνω ότι το πήγαν προς τελείως λάθος κατεύθυνση με το nerf αλλά όχι ότι δεν ήταν σημαντικό. 50 range είναι τεράστιο και τον βλέπω πλέον να εξαφανίζεται. Θα μπορούσαν απλά να πειράξουν λίγο τα νούμερά του στα skills ή τα mana costs του ώστε να μη spammarei το Q σχεδόν όσο ο Ezreal.

 

PS: Πάρα πολύ καλά τα 2 post του Atallos1. Απ'τα καλύτερα που έχω διαβάσει και το γεγονός ότι τα έχει όλα τόσο μαζεμένα μπορεί πραγματικά να σε βελτιώσει και να σε κάνει να σκεφτείς κάποια πράγματα διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...