Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys αμα μπω Duo με ενα παιδι Bronze 1 (Silver 3 currently εγω) και χασουμε ενα game, θα πέσει πολύ το mmr μου? Έουμε και οι δύο καλο mmr

Παίξαμε δυο, ενα χάσαμε, ένα πήραμε

 

edit: Μας εβαλε με αντιπαλους ~Silver3

 

Γιατι να πεσει το MMR σου?

Σιγα την διαφορα που εχετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

#EUW

 

Ψάχνω για κάποιον Bronze-Silver που παίζει καλά OP παίχτες που μπορούν να πάρουν το Game πάνω τους. Παίζω defensive game και δεν μπορώ να κάνω Carry.

 

Προσωπικά σαν Support τα πάω καλά και κάνω Carry το λανε μου από Feed, αυτό που μένει είναι ένα καλό ADC/MID (ADC, Kata, Akali,Yasuo klp)

 

Όποιος ενδιαφέρεται PM-PT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 2 βδομαδες απο gold v 0 lp με  mmr στα πατωματα +11 lp win   -19 lp lose καταφερα να φτασω gold 3 70lp παιρνω 22lp και χανω 16 θελω να μου δωσετε καποια συμβουλη.... κατι που να ειναι πολυ 'σπασμενο' για να μπορω να κανω carry τα ακουβαλητα σκουπιδια του gold και να καταφερω να παω επιτελους στο πολυποθητο platinum :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει τιποτα σπασμενο

Παιζε οτι παιζεις καλυτερα κ οτι σου αρεσει κ αλλαξε νοοτροπια περι σκουπιδιων . Τοτε μπορει κ να ανεβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το mindset σου carry κάνουν τα πάντα και τίποτα. Δεν υπάρχει ρόλος που να μη κάνει carry με το τρόπο του.

 

Προσπάθησε να κάνεις ένα champion pool με top tier picks σε κάθε role. Το να γίνεις ας πούμε master vlad δεν είναι και το καλύτερο investment σε χρόνο όχι ότι δε μπορείς να ανέβεις με vlad. Απλά υπάρχουν καλύτερα picks. 

 

Απ'την άλλη βρες κάποια champs που να γουστάρεις πραγματικά. Εγώ πχ mainαρω Vayne και τη θεώρω trash pick. Έλα όμως που όταν παίζω vayne νιώθω το όλο game διαφορετικά και απλά το γουστάρω.

 

Anyway σκουπίδια και σκουπιδοgames υπάρχουν παντού και ανεξαρτήτως elo. Αν νομίζεις ότι diamond/challenger παίζουν σοβαρά/καλά γελιέσαι. Τουλάχιστον εγώ αφού έφτασα diamond σταμάτησα να ελπίζω και στα high challenger που βλέπω σε streams δε βλέπω να αλλάζει κάτι.

 

Edit: Δεν υπάρχει τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που σε σωζει στο soloq ειναι η τυχη μου φενεται

 

Δεν υπαρχει τυχη , εκτος απο το matchmaking που στο gold δεν παιζει ρολο γιατι ειναι ολοι τα ιδια

Παιξε το δικο σου παιχνιδι , κανε αυτο που πρεπει κ στα περισσοτερα παιχνιδια θα κερδισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ξερω οτι υπαρχουν πολλα που πρεπει να βελτιωσω αλλα πιστευω ηδη αξιζω κατι παραπανω απο gold πχ το flame καποια plays που μερικες φορες ειναι πολυ fail και ανουσια αλλα οταν εχεις jungle jax και ενω μας μπαινουν αυτος farmarei ολο το μαπ και χανουμε ... και οταν ο khazix μας εχει 0/3/3 και λεει not a funny game επειδη δεν εχει kill και αρχιζει και τρολλαρει εεε fk my life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα αυτα που περιγραφεις, ειναι στατιστικα βεβαιο οτι συμβαινουν και θα συμβαινουν συχνοτερα στους αντιπαλους σου, παρα στις δικες σου ομαδες. Συνεπως, αποβαλλε απ'το μυαλο σου και τον τροπο σκεψης σου οτι φταινε τα τρολς, οι feeders και τα noobs και προχωρα κοιταζοντας που εχεις περιθωρια βελτιωσης εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο ειναι να υπαρχει περισσοτερη πιθανοτητα να συμβει στο αντιπαλο team καθως στο τεαμ μου θα υπαρχει 4/5 πιθανοτητα να υπαρχει τρολλ καθως εγω αφαιρουμε ενω στο αντιπαλο τεαμ θα υπαρχει 5/5 πιθανοτητα αλλα και παλι ειναι να μην σου τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...