Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς γινεται να εισαι τοσο πισω σε exp / farm , τοσο σε σχεση με το team σου αλλα ειδικα με τους αντιπαλους σου (και κυριως τον jungler τους) απ'τη στιγμη που δεν εκανες ganks και εχεις μακραν το λιγοτερο dmg στο game;

 

Τα αλλα που λες περι meta που δεν πρεπει να pushareis το lane και που βασιζονται στο tf κλπ, δεν ισχυουν για ενα πολυ απλο λογο: Καθε game, καθε comp, καθε lane matchup, καθε team ειναι διαφορετικο.

Fakin leaver..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκανα κοντα στις 15 ηττες στην σειρα, σε πανω απο 7 games ειχα leavers, και στα υπολοιπα ας πουμε οτι ειχα πολυ μετρια teams αν οχι αχρηστα αλλα για καποιον λογο ολο κατι γινεται και το κανουμε throw, φανταζει απιστευτο να νικησω ακομα και ενα game, ας εχανα απο καλυτερους αντιπαλους τουλαχιστον και θα ελεγα ενταξει χαλαλι αλλα το να χανω games απο τυπους επιπεδου bronze με χαλαει πολυ, 2 χρονια εχω κλεισει τωρα στο lol και συμβαινει αυτο το γελοιο πραγμα, σαν αγγαρεια ειναι το παιχνιδι οσο το μισω τοσο το αγαπαω αλλα το Point μου ειναι οτι δεν διασκεδαζω γιατι ξερω οτι ειμαι καλυτερος αλλα δεν μπορω να ανεβω...αγγαρεια τερμα, το soloq μερα με τν μερα μου αποδεικνύει οτι βασιζεται για πανω απο 50% στην τυχη. 

Προς το παρων unistall θα πιασω κανενα αλλο μπας και φυγει λιγο καρκινος απο την ψυχη μου! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ισχυει αυτο που λες 

 

Αν ΟΝΤΩΣ ησουν καλυτερος θα ειχες ανεβει , δεν υπαρχει το ειμαι καλυτερος αλλα δεν ανεβαινω λογω χ,ψ λογων

Ακομα κ αν χανεις "τυχαια" θα ανεβεις οταν παιξεις αρκετα games

 

Αυτο που κανετε ειναι οτι απλα θελετε να ανεβετε χωρις να βελτιωθειτε  , μενετε στασιμοι με αποτελεσμα μετα να σας κακοφαινεται που χανετε απο ( κατα την αποψη σας παντα ) χειροτερους αντιπαλους

 

@ παπι Οτι περιπου σου απαντησε ο Midi , αναλογισου αυτα που σε ρωταει για αρχη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει με "kids" εχει να κανει με στοκους. Το meta αυτο που παιζουμε βασιζεται στο tf. Αρα το μονο που εχουν να κανουν οι laners ειναι να μην pushαρουν και να μην ψοφησουν. Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να μην pushαρεις για 10-15 λεπτα;

 

πχ στο προηγουμενο game παιρνω jungler. παιρνω blue red κοιταω το map, top bot τερμα push στο turrent του αντιπαλου... παω mid το μονο που δεν pushare, παιρνω kill, και απο τοτε αρχιζει το mid μου να pushaρει στο τερμα.... Τους λεω, μη pushαρετε γιατι δεν μπορω να βοηθησω και γιατι ειστε λουκουμι για ganks απο τους αλλους. Τιποτα. το χαβα τους. Τρωει ενα gank to mid μου, παει η akali τους 6... 2 double το bot μου και τελος.

 

Z3hfpDN.png

 

 

φυσικα με κανουν και report ετσι για να εχω 34234234234234234 games chat ban..

 

1-1-0 με shaco,που κανονικα θα επρεπε να κανεις 100 gangs.Ειναι απο τους πιο δυνατους junglers early ο shaco ,αν δεν μπορεις να κανεις gank με δυατον με ποιον μπορεις?Καλα τα αλλα οτι pushαρουν το λανε ειναι χαζα.Ισα ισα αμα pushαρουν το lane μπορεις να κατσες σε ενα lane και να κανεις counter gank[περιεμενεις το αντιπαλο jungler να ερθει]και μιας και ο συμπαικτης σου εχει pushαρει και λογικα εχει κεφαλι στο lane[εκτος του minion agro του αντιπαλου]μπορεις να παρεις ενα ωραιοτατο double kill.Οταν pushαρει το lane σου μπορεις πολυ ευκολα να μπεις στοι αντιπαλο jungle να παρεις ολο το φαρμ του[buffs wraiths κτλ]μιας και ο συμπαικτης σου θα ειναι πολυ πιο κοντα σε εσενα και μπορει να ερθει να σε βοηθησει[κατι που ο αντιπαλος δεν μπορει να το κανει μιας και αν ακολουθησει και συμπαικτης σου μπορεις να τον παρεις κιλλ ή θα χασει παρα πολυ xp και gold απο τα cs ].

 Αυτα pushαρει ο συμπαικτης μου δεν μπορω να κανω gank συγνωμη αλλα ειναι του επιπεδου σου[gold silver max].

Επισης αφου δεν εκανες κανενα gank γιατι εχεις 50 cs και ο αντιπλαος 150?

 Ισως να εισαι καλυτερος απο αυτους,αλλα οχι τοσο καλος για να εχεις impact στο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει με "kids" εχει να κανει με στοκους. Το meta αυτο που παιζουμε βασιζεται στο tf. Αρα το μονο που εχουν να κανουν οι laners ειναι να μην pushαρουν και να μην ψοφησουν. Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να μην pushαρεις για 10-15 λεπτα;

 

πχ στο προηγουμενο game παιρνω jungler. παιρνω blue red κοιταω το map, top bot τερμα push στο turrent του αντιπαλου... παω mid το μονο που δεν pushare, παιρνω kill, και απο τοτε αρχιζει το mid μου να pushaρει στο τερμα.... Τους λεω, μη pushαρετε γιατι δεν μπορω να βοηθησω και γιατι ειστε λουκουμι για ganks απο τους αλλους. Τιποτα. το χαβα τους. Τρωει ενα gank to mid μου, παει η akali τους 6... 2 double το bot μου και τελος.

 

Z3hfpDN.png

 

 

φυσικα με κανουν και report ετσι για να εχω 34234234234234234 games chat ban..

 

 

Σ'αυτό το game που postαρες για παράδειγμα ήσουν πιο useless από ένα cannon minion. 

 

0farm 

0ganks

0damage

 

Το καταλαβαίνεις ότι και τα 2 support είχαν διπλάσιο dmg από σένα? Σαν να ήσουν afk ήταν.

 

Αν δε μπορείς να τα δεις αυτά που είναι απλά αριθμοί και βρίζεις τη τύχη όπως και οι περισσότεροι άλλοι εδώ μέσα που είναι challenger αλλά το άτιμο mmr τους καταστρέφει τη καριέρα απλά δε πρόκειται να βελτιωθείς και θα συνεχίζει να φταίει το bot το mid και ο Μαρινάκης.

 

 

Για όλους όσους πιστεύουν ότι η τύχη και το matchmaking παίζει ρόλο απλά να ρωτήσω οι boosters πώς βγάζουν το ψωμί τους??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To matchmaking κ με τι θα σε βγαλει οντως παιζει ρολο . 

Με διαφορετικο τροπο ομως σε χαμηλα/ψηλα elo

 

Οι boosters βγαζουν το ψωμι τους ανεβαζοντας accounts απο bronze/silver σε Platinum οντας Diamond παιχτες οι ιδοι , no biggie κ δεν εχει σχεση με το συγκεκριμενο που συζηταμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο μόνο σε κάθε game ξεχωριστά που αναγκαστικά κάποια απ'τις δύο ομάδες θα έχει καλύτερους παίκτες. In the long run όμως δε παίζει ρόλο. Όσες φορές θα πετύχεις καλό top εσύ άλλες τόσες θα πετύχεις κακό.

 

Ανέφερα τους boosters σαν παράδειγμα σε σχέση με την "τύχη". Αυτοί δεν έχουν τύχη στο matchmaking? Αν αξίζεις να ανέβεις και είσαι καλύτερος από το mmr σου ανεβαίνεις. Δεν έχει τύχη αυτό. Κόπο έχει και μπορεί να πάρει κ λίγο χρόνο. Τύχη όμως όχι δεν έχει.

 

Και γω για τα low elo αναφέρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παιζεις εσυ καλα το πιθανοτερο ειναι οτι θα κερδισεις το game.αν παιξεις καλα και χασεις,shit happens,θα κερδισεις το επομενο!

το θεμα ειναι να παιζεις εσυ καλα για να κουβαλας..αλλιως το πιο πιθανο ειναι να χασεις..εκτος αν εισαι τυχερος και υπαρχει κ αλλος που να παιξει καλα και θα κουβαλησει αυτος
εγω ετσι το βλεπω anyways!

 

ασχετο..blitz στα ranked ειναι τρελα op..τουλαχιστον για μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βάθος χρόνου η τύχη δεν έχει καμιά σημασία, όσο βελτιωνεσε θα ανεβαίνεις. Όσοι πιστευετε οτι ειστε για παραπάνω elo είναι πολύ απλό just prove it (to your selfs mainly) φτάνοντας στο elo που νομίζετε ότι σας αντιστοιχεί. Αυτα δεν τα λεω γιατι εγω ειμαι high elo (silver 3 ειμαι) αλλα γιατι αυτη την εντύπωση εχω μετα απο αρκετά ranked. Στο προηγουμενο season τελειωσα στα promo gia bronze 1, σε αυτο το season έφτασα ενα lose μακρια απ το bronze 5 αλλα μετα με υπομονή και επίμονη σιγα σιγα αρχησα και ανέβαινα.  

ΥΓ αυτοι που boostaρουν εχουν αρκετο skill differance ωστε να μπορουν να παιξουν και να κουβαλησουν το game οταν χρειαζετε. Βασικα ειναι σαν μια εξίσωση με μεταβλητές αν αυξήσεις μια τιμη πολυ συγκριτικά με τις αλλες τοτε η βαρυτητα των αλλων μεταβλητών εχει πολυ μικρη επιδραση στο τελικο αποτελεσμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-1-0 με shaco,που κανονικα θα επρεπε να κανεις 100 gangs.Ειναι απο τους πιο δυνατους junglers early ο shaco ,αν δεν μπορεις να κανεις gank με δυατον με ποιον μπορεις?Καλα τα αλλα οτι pushαρουν το λανε ειναι χαζα.Ισα ισα αμα pushαρουν το lane μπορεις να κατσες σε ενα lane και να κανεις counter gank[περιεμενεις το αντιπαλο jungler να ερθει]και μιας και ο συμπαικτης σου εχει pushαρει και λογικα εχει κεφαλι στο lane[εκτος του minion agro του αντιπαλου]μπορεις να παρεις ενα ωραιοτατο double kill.Οταν pushαρει το lane σου μπορεις πολυ ευκολα να μπεις στοι αντιπαλο jungle να παρεις ολο το φαρμ του[buffs wraiths κτλ]μιας και ο συμπαικτης σου θα ειναι πολυ πιο κοντα σε εσενα και μπορει να ερθει να σε βοηθησει[κατι που ο αντιπαλος δεν μπορει να το κανει μιας και αν ακολουθησει και συμπαικτης σου μπορεις να τον παρεις κιλλ ή θα χασει παρα πολυ xp και gold απο τα cs ].

 Αυτα pushαρει ο συμπαικτης μου δεν μπορω να κανω gank συγνωμη αλλα ειναι του επιπεδου σου[gold silver max].

Επισης αφου δεν εκανες κανενα gank γιατι εχεις 50 cs και ο αντιπλαος 150?

 Ισως να εισαι καλυτερος απο αυτους,αλλα οχι τοσο καλος για να εχεις impact στο game.

Μιλαμε για 20λετα game ( 16 για την πλην τα 2 start λεπτα, 14 λεπτα).... Για τα gank που λες... τι να σου μαλλον ειμαι gtp, βγαλε μου ενα vid να κανεις gank με shaco lvl4-5 κατω απο turrent (dive). ( αν δεν κανω λαθος, ειναι 3 hit)

 

ΥΓ μιλαμε για 20 λεπτα game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για 20λετα game ( 16 για την πλην τα 2 start λεπτα, 14 λεπτα).... Για τα gank που λες... τι να σου μαλλον ειμαι gtp, βγαλε μου ενα vid να κανεις gank με shaco lvl4-5 κατω απο turrent (dive). ( αν δεν κανω λαθος, ειναι 3 hit)

 

ΥΓ μιλαμε για 20 λεπτα game.

Εχεις 0 impact,δεν ειναι μονο τα gank ,δες το φαρμ του αντιπαλου σου,ουτε στην ζουγλα του ειχες παει .Αστο εισαι μακρια ,αφου δεν μπορεις να παρεδεχτεις οτι ο λογος που χανεις εισαι εσυ ,δεν μπορουμε να συνεχισουμε να μιλαμε.Εγω 2-3 συμβουλες σου εδωσα στο τι πρεπει να κανεις οταν η ομαδα σου pushαρει.

GL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συμβουλη σου; Να κανω και εγω 10 death στο 10λεπτο;

Το παραπάνω φαρμ που ολοι σου τόνισαν γιατι αποφευγεις να το σχολιάσεις ?

Ο αντιπαλος jungler ειχε συμμετοχή σε 6 kill και αλλα ειχε και 130 cs (πιθανον φαρμαρε και σε lane για να εχει τοσα σε 20 λεπτα game) και εσυ εχεις 50. Θα επρεπε να εχεις αρκετα παραπάνω απ την στιγμη που δεν ειχες ευκαιρία να κανεις gangs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συμβουλησου; Να κανω και εγω 10 death στο 10λεπτο;

Ας ξεκινησουμε απο τα πολυ βασικα.

Σε 20 λεπτα game εχεις προλαβει να εισαι 4 level πισω απο τον αντιπαλο jungler (ενω εχεις 0 gank presence, αρα δεν εχεις χασει ουτε μισο sec απο το φαρμαρισμα σου). Ξερεις τι εχεις κανει λαθος σε αυτο το κομματι , η πιστευεις οτι φταινε οι teammates σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game που postαρες όντως κατά πάσα πιθανότητα δε κερδιζόταν βλέποντας το top κ το mid σου. 

 

Αλλά και 2 πιο νορμάλ συμπαίκτες να είχες mid κ top ίσους ας πούμε με τους αντίστοιχους αντιπάλους πάλι θα έχανες γιατί ΗΣΟΥΝ AFK basicly.

 

Δες ρε συ απλά τα νούμερα. Όχι τα kills και τα deaths. Γάμα τα αυτά γτ δε λένε και πάντα την αλήθεια. Τα items σου, το cs σου, το dmg σου το γενικότερο presense σου είναι απλά εμετός. 

 

Κατάλαβε μια ότι και να μη φταις στο συγκεκριμένο game έτσι όπως έπαιξες δε κουβαλιέσαι καν και μετά μίλα και για την ατυχία που σε όλους τυχαίνει κάθε τόσο να έχουν συμπαίκτες χωρίς χέρια (που και αυτοί 50cs στο 20' πιστεύω έχουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...