Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω παντως εφαγα 150 games chat restrict και ειμαι ακομα ζωντανος.Χαχαχαχαχα.Σαν στραγαλια τα τρωω,που να flamαρα κιολας,αλλα στα high elo  το GG we lost ή το you are so bad at this match  ειναι flame και τρως 4 reports σε καθε χαμενο παιχνιδι.Seems legit.

 Αληθεια τι περιμενουν εκει στην Riot?Εχεις 5 random ατομα σε μια ομαδα που σκοπος σου ειναι να ανεβεις το ladder,καποιος που tryhαρνταρει θα flamαρει ,Λιγο [gg wp we lost,you are bad ,noob]ή πολυ[καρκινους κτλ].

 Για να μην φας μπαν πλεον με ολα αυτα τα random ατομα τα οποια με το πρωτο λαθος σου θα σε κατακρινουν,πρεπει να τους κανεις ολους ingore ,εκτος και αν εισαι τερας υπομονης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα σε elos απο silver και κατω, δεν γινεται να εισαι στην ομαδα με το defeat και να μην φας report. Ολοι κανουν ολους report, γιατι για ολους φταινε ολοι οι αλλοι.

 

Γενικα μπαζει το tribunal, αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλουν να ξεβρωμίσει ο τόπος απλά να κλείσουν ΤΕΛΕΙΩΣ το chat. Είναι παντελώς άχρηστο.

 

Αν αφήσουν 5 κουμπιά "baron", "request gank", "no flash" κτλ μαζί με τα pings είναι υπέρ αρκετό. Ούτως ή άλλως 5 άτομα άγνωστα να βγάλουν άκρη ingame δε παίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το chat restriction πολυ το συμπαθω γιατι εχει ησυχασει το κεφαλι μας.

btw το report ιστορικο σου ειναι "βαρυ" και πρεπει να τρως για πλακα restrict.

Ειναι μερες που θα τσακωθω στο chat αλλα ακομα δεν εχω παρει ουτε warning,
μονο αυτο που βγαζει στον client οπου και οταν μου εμφανισει ηρεμω για λιγες μερες.
Οι λογοι που κανουν report ειναι αστειοι τις περισσοτερες φορες,
και προσωπικα  δεν τα λαμβανω υποψιν μου ως πιθανο ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινονται review

 

The current chat restriction system is based on a variety of factors including the reports received (and the accuracy of each individual report, as determined by a different system) and manual review and oversight by a Player Support team and a Research team that reviews the accuracy of the system. There's also a sophisticated chat model that we utilize to assess the sentiment of a player's chat patterns and we compare a player's chat logs against historical patterns of chat logs that we've deemed positive or negative.
There's a surprising number of elements involved with chat restrictions, so we're considering writing a post explaining the system (and the results so far!) in the near future, but some servers still need to implement the system so we'll probably do a post once we get data from all servers.

 

Kαι πως actually πεφτουν τα restrictions

 

Chat restrictions are handed out after the system and Player Support detect a pattern of negative behavior, so it's rarely, rarely for the behaviors you exhibited in your immediate last game. It could be the last 10-20 games, last 40 games, depends on the severity of the behaviors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

240 εδω. απο ποσα ατομα πρεπει να φας report για να του βγάλει το μηνυμα οτι όντως έγινες reported.

τι επιπτώσεις υπάρχουν σε κάποιος που παιρνει report για feed, unskilled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

240 εδω. απο ποσα ατομα πρεπει να φας report για να του βγάλει το μηνυμα οτι όντως έγινες reported.

τι επιπτώσεις υπάρχουν σε κάποιος που παιρνει report για feed, unskilled?

 

Κανεις δεν μπορει να σου απαντησει σε αυτα

Αν το συστημα ειναι αυτοματο ( αμφιβαλλω αν γινονται manually reviewed τα υποτιθεμενα cases ) τοτε βλεπει απλα ενα pattern . Τρως reports κ σου ριχνει αυτοματα chat restriction

 

Οι λογοι δεν νομιζω οτι παιζουν ρολο αλλα still δεν γινεται να ξερεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το unskilled νομιζω οτι δεν οδηγει σε ποινη (αν οδηγει ειναι απλα ενα ακομα ηλιθιο κομματι στη διαδικασια που λεγεται tribunal, εκτος αν για να μην τιμωρεισαι πρεπει να εισαι pro).

 

Το feed , chat restrict. Με το παλαιοτερο tribunal εως και ban. Απλα πρεπει να'ναι obvious feed, τυπου 1-20 ξερω 'γω και πρεπει να 'ναι πολλα για να φαινεται στο case σου οτι το εχεις κανει χομπι. Το προβλημα ειναι οτι υπαρχουν feedariσματα που δεν φαινονται στο tribunal ενω εχουν κανει ruin ενα game. Πχ, ενας kha ξερω γω να feedarei ολα τα lane early game, με ενα ωραιοτατο 0/8 score σε 8 λεπτα και μετα να αραζει στη γωνια οταν γινεται teamfight να χωνεται με ενα Ε να παιρνει το kill και να κανει escape. Mε αποτελεσμα να τελειωνει με σκορ τυπου 8/10 , πιθανως καλυτερο απο τα σκορ των teammates του. Για τετοια σκηνικα δεν μπορεις να κανεις τιποτα με το previous tribunal. Για το τρεχον tribunal, αντε να φαει κανα chat restrict το πολυ πολυ. Χεστηκε κοινως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To tribunal είναι ούτως η άλλως εδώ και καιρό κατεβασμένο. Λογικά το chat ban πρέπει να είναι αυτοματοποιημενο γιατί όταν έκλεισε αρχικά το tribunal έγινε ο πρώτος χαμός με τα chatban, επίσης δεν πιστεύω ότι η riot έχει το προσωπικό για να τα ελέγχει έστω και λίγο με τόσο μεγάλο comunity. Αν καταργούνταν τελείως το chat θα "σκότωνε" σε μεγάλο βαθμό και την κοινότητα εκτός από την δυνατότητα του κόσμου να σπαμαρουν και να flamαρουν

 

 

240 εδω. απο ποσα ατομα πρεπει να φας report για να του βγάλει το μηνυμα οτι όντως έγινες reported.

τι επιπτώσεις υπάρχουν σε κάποιος που παιρνει report για feed, unskilled?

 

Με το παλιό σύστημα όταν έτρωγες αρκετά report για το tribunal ανάλογα με τα votes και το αντικείμενο των report και με το αν έχεις ξαναφαει ban/warning(για το τελευταίο δεν ειμαι σίγουρος) αμα η πλειοψηφία ψήφιζε τιμωρία σου ερχονταν αναλογα μήνυμα με warning η (φαντάζομαι) αντίστοιχο μήνυμα με το πόσο καιρο εχεις φαει ban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μου ή εδω και 3 ημερες που ειμαι gold οι unskilled ειναι περισσοτεροι; Παιζει και boosted accounts σιγουρα.. Αυτο κανονικα πρεπει να σταματησει.. Δε γινεται mundo να πηγαινει supp χωρις items και score 0-10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...