Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το launcher δεν ξεκινάει κάτσε να δοκιμάσω αυτό με το guest

 

Δοκίμασε να μπεις με guest user . Το launcher ξεκινάει ?

το launcher δεν ξεκινάει κάτσε να δοκιμάσω αυτό με το guest


και με το guest τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή το έτρεχες με adminidtrator priviledges? 

δοκίμασε αυτο για να δεις αν συνδεεσε με τον server

-Terminal -> ping l3cdn.riotgames.com

συνδέεται στον server κάνει κανονικά τα ping

Δοκιμασε να σβησεις τον φακελο Solutions απο τα Rads

Αστο να κανει patch 

πως γίνετε κανονικά αυτό δεν έχω και πολλές ίνωσης σε mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδέεται στον server κάνει κανονικά τα ping

πως γίνετε κανονικά αυτό δεν έχω και πολλές ίνωσης σε mac

 

Βρές το League of Legends.app στις εφαρμογές --- δεξί κλικ --εμφάνιση περιεχομένων πακέτου ---contents ---LOL--Rads

Δεν ξέρω αν δουλέψει αυτό αλλά δοκίμασέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα και εγώ chat ban για 10 games ευτυχώς. Το αν το άξιζα δεν ξέρω, αλλα όταν έβλεπα έναν first pick yasuo top να πηγαίνει 0/5 στα πρώτα 14 λεπτά του τα έχωνα λίγο είναι η αλήθεια.

 

Άρχισα να χάνω περισσότερα games απο οσα έχανα στο platinum αλλα ακόμα κερδίζω περισσότερα από όσα χάνω και στα games που χάνω δεν είμαι εγώ ξεκάθαρα ο λόγος που τα χάνουμε. Πάντως όσοι ελπίζετε ότι αν ανέβετε ranking θα δείτε καλύτερους παίκτες στην ομάδα σας, σας λέω ότι να το ξεχάσετε αυτό. Ακόμα και με diamond 3-2 που κάνω que τους βλέπω να φλαμαρουν και να κάνουν απανωτά κακά plays και να ρίχνουν αλλου το φταίξιμο.

 

Προφανώς δεν μιλάω για κάθε παιχνίδι που παίζω αλλα σε γενικές γραμμές δεν είναι καλύτερα από gold πχ σε επίπεδο flame και #yolo plays. Σίγουρα υπάρχει πολύ μεγαλύτερη γνωση στο τι picks πάνε καλά με ή απέναντι σε αλλα picks και γενική στρατηγική, όχι lcs επίπεδο solo que είναι αλλα σίγουρα καλύτερα από gold/platinum. Τα mechanics και το map awareness προφανώς είναι βελτιωμένα συγκριτικά.

 

Χτύπησα αισίως Diamond 4 και βλέπω να ανεβώ D3, για να δούμε.

 

edit: πάντως βλέπω έλλειψη βασικού game knowledge ακόμα και σε diamond 2 επίπεδο. Ήμουν Jayce απέναντι σε gragas top (D2 50~ πόντους), οι αντίπαλοι είχαν nidalee ad στο mid lane απέναντι σε xerath. Ο jungler μας amumu, ο δικός τους vi. Λοιπόν ο Gragas αποφάσισε να πάει tank με sunfire κτλ αντί για full damage ap ακόμα και αν με πήρανε fb στο top με την vi. Αποτέλεσμα; Δεν είχανε damage στο mid game για κανένα λόγο. Ούτε ap ούτε ad ουτε ο jungler. Δεν πέφτανε εύκολα αλλα δεν μπορούσανε να κάνουνε διεκδίκηση κανένα objective. + ότι ο gragas ακόμα και με first blood δεν μπορούσε να με κάνει τίποτα στο top. Ίδια cs με αυτόν είχα και στα team fight μάζεψα kills που χρειαζόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα και εγώ chat ban για 10 games ευτυχώς. Το αν το άξιζα δεν ξέρω, αλλα όταν έβλεπα έναν first pick yasuo top να πηγαίνει 0/5 στα πρώτα 14 λεπτά του τα έχωνα λίγο είναι η αλήθεια.

 

Άρχισα να χάνω περισσότερα games απο οσα έχανα στο platinum αλλα ακόμα κερδίζω περισσότερα από όσα χάνω και στα games που χάνω δεν είμαι εγώ ξεκάθαρα ο λόγος που τα χάνουμε. Πάντως όσοι ελπίζετε ότι αν ανέβετε ranking θα δείτε καλύτερους παίκτες στην ομάδα σας, σας λέω ότι να το ξεχάσετε αυτό. Ακόμα και με diamond 3-2 που κάνω que τους βλέπω να φλαμαρουν και να κάνουν απανωτά κακά plays και να ρίχνουν αλλου το φταίξιμο.

 

Προφανώς δεν μιλάω για κάθε παιχνίδι που παίζω αλλα σε γενικές γραμμές δεν είναι καλύτερα από gold πχ σε επίπεδο flame και #yolo plays. Σίγουρα υπάρχει πολύ μεγαλύτερη γνωση στο τι picks πάνε καλά με ή απέναντι σε αλλα picks και γενική στρατηγική, όχι lcs επίπεδο solo que είναι αλλα σίγουρα καλύτερα από gold/platinum. Τα mechanics και το map awareness προφανώς είναι βελτιωμένα συγκριτικά.

 

Χτύπησα αισίως Diamond 4 και βλέπω να ανεβώ D3, για να δούμε.

 

edit: πάντως βλέπω έλλειψη βασικού game knowledge ακόμα και σε diamond 2 επίπεδο. Ήμουν Jayce απέναντι σε gragas top (D2 50~ πόντους), οι αντίπαλοι είχαν nidalee ad στο mid lane απέναντι σε xerath. Ο jungler μας amumu, ο δικός τους vi. Λοιπόν ο Gragas αποφάσισε να πάει tank με sunfire κτλ αντί για full damage ap ακόμα και αν με πήρανε fb στο top με την vi. Αποτέλεσμα; Δεν είχανε damage στο mid game για κανένα λόγο. Ούτε ap ούτε ad ουτε ο jungler. Δεν πέφτανε εύκολα αλλα δεν μπορούσανε να κάνουνε διεκδίκηση κανένα objective. + ότι ο gragas ακόμα και με first blood δεν μπορούσε να με κάνει τίποτα στο top. Ίδια cs με αυτόν είχα και στα team fight μάζεψα kills που χρειαζόμουν.

Αστα να πανε, αυτη η riot εδω και 4 χρονια δεν μπορει να φτιαξει ενα elo συστημα της προκοπης στο ranked. Πιο πολλα gg εχω σε normal παρα σε ranked.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε, αυτη η riot εδω και 4 χρονια δεν μπορει να φτιαξει ενα elo συστημα της προκοπης στο ranked. Πιο πολλα gg εχω σε normal παρα σε ranked.

 

Άμα σου πω ότι τα περισσότερα "Kids" παίζουν Ranked, θα με πιστέψεις? -το πιστεύω αυτό-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει με "kids" εχει να κανει με στοκους. Το meta αυτο που παιζουμε βασιζεται στο tf. Αρα το μονο που εχουν να κανουν οι laners ειναι να μην pushαρουν και να μην ψοφησουν. Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να μην pushαρεις για 10-15 λεπτα;

πχ στο προηγουμενο game παιρνω jungler. παιρνω blue red κοιταω το map, top bot τερμα push στο turrent του αντιπαλου... παω mid το μονο που δεν pushare, παιρνω kill, και απο τοτε αρχιζει το mid μου να pushaρει στο τερμα.... Τους λεω, μη pushαρετε γιατι δεν μπορω να βοηθησω και γιατι ειστε λουκουμι για ganks απο τους αλλους. Τιποτα. το χαβα τους. Τρωει ενα gank to mid μου, παει η akali τους 6... 2 double το bot μου και τελος.

 

Z3hfpDN.png

 

 

φυσικα με κανουν και report ετσι για να εχω 34234234234234234 games chat ban..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γινεται να εισαι τοσο πισω σε exp / farm , τοσο σε σχεση με το team σου αλλα ειδικα με τους αντιπαλους σου (και κυριως τον jungler τους) απ'τη στιγμη που δεν εκανες ganks και εχεις μακραν το λιγοτερο dmg στο game;

 

Τα αλλα που λες περι meta που δεν πρεπει να pushareis το lane και που βασιζονται στο tf κλπ, δεν ισχυουν για ενα πολυ απλο λογο: Καθε game, καθε comp, καθε lane matchup, καθε team ειναι διαφορετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...