Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια κατι εχει παθει ο client και δεν μπορω να παιξω! ανοιγω το exe και μετα δεν μου βγαζει το start ουτε τις ειδησεις  ουτε επιλογη για repair ουτε να αλλαξω σερβερ μονο να το κλεισω ή να το ελαχιστοποιησω , τι να κανω ;!

ΥΣ το ιδιο κανει και στο pbe

καμια βοηθεια ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καμια βοηθεια ;

Για αρχη

 

Βρες που εχεις κανει εγκατασταση το παιχνιδι κ κανε delete το C:\Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_launcher

 

Μετα ανοιξε τον client  , λογικα θα αρχισει να κατεβαζει οτι του λειπει . Αστο να κανει οσο χρειαστει

Δοκιμασε αυτο κ αν δεν δουλεψει το κοιταμε ξανα

Η elise είναι viable btw που την παίζω τώρα στο diamond.Μάλιστα παίρνει και μικρά buffs στο 5.6 και ίσως την δούμε περισσότερο.

 

Viable τα παντα ειναι , απλα στο late game εισαι stunbot κ δεν κανεις τιποτα αλλο

Οποτε δεν υπαρχει νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη

 

Βρες που εχεις κανει εγκατασταση το παιχνιδι κ κανε delete το C:\Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_launcher

 

Μετα ανοιξε τον client  , λογικα θα αρχισει να κατεβαζει οτι του λειπει . Αστο να κανει οσο χρειαστει

Δοκιμασε αυτο κ αν δεν δουλεψει το κοιταμε ξανα

 

Viable τα παντα ειναι , απλα στο late game εισαι stunbot κ δεν κανεις τιποτα αλλο

Οποτε δεν υπαρχει νοημα

Μιλαμε παντα για d1 και πανω?.Επειδη μεχρι d3 που εχω παιξει εγω ολα και ολοι ειναι καλοι εφοσον ξερουν το ρολο τους και τον παιχτη τους.Μεχρι και zilean πριν το "rework" τον εβλεπα αρκετα συχνα bot να τα παει πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη , δεν υπαρχει AP Fizz πλεον . Τον ξεχνας

Παιζεις AD , τον πας ειτε top ειτε jungle , βγαζεις botrk κ μετα FH/MR/Warmogs κ κοβεις ενα καρο dmg

 

Το Ludens Echo δεν αντικαθιστα το Lich Bane , δεν κανουν την ιδια δουλεια

Αν αντικαθιστα καποιο item , αυτο ειναι το DFG . Απο εκει κ περα imo ειναι αναλογα τα λεφτα που εχεις στο back που θα κανεις . Αν πας back χωρις να εχεις 1600 για Rod , καλυτερα να πας για Morello πρωτα . Αν παλι εχεις 1600 ειναι καλυτερο να πας για Echo γιατι θα κανεις πιο ανετα snowball

Παίζω και AD Fizz (hybrid actually μιας και το dmg output einai 50-50. botrk, trinity, FH core items). To θέμα όμως δεν είναι αυτό. Μίλησα για AP Fizz και δεν ισχύει αυτό που λες. AP Fizz εξακολουθεί να υπάρχει απλά δεν είναι τόσο δυνατός όσο ήταν. Απο op έγινε balanced και η αλήθεια είναι οτι το χρειαζόταν. Τον παίζουν AP ακόμα σε lcs/lpl.

 

Αυτο που δεν γνωρίζω είναι μετά απο μορέλο τι συμφέρει να βγάλω δεύτερο item? lich bane, deathcap ή Luden's echo? (το zhonyas το αφήνω απ'εξω γιατι το βγάζω δεύτερο μονο οταν παιζω vs zed/talon) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μηπως κανεις ξερει αμμα μπορω να κανς boost το league of legends ??? Ενοω να αναιβασω τα FPS  μου γιατι εχω καλο pc και την εικονα την εχω στο low αλλα ακομα συνεχιζει να κολαει .... ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ......

 

Ευχαριστω ...    :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μηπως κανεις ξερει αμμα μπορω να κανς boost το league of legends ??? Ενοω να αναιβασω τα FPS  μου γιατι εχω καλο pc και την εικονα την εχω στο low αλλα ακομα συνεχιζει να κολαει .... ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ......

 

Ευχαριστω ...    :-)

 

Καλό pc και low?

Για γράψε specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά ranked στο Σ/Κ και κυρίως τέτοια ώρα ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ! Μακριά απο μας φτου φτου φτου.

 

2 φορές έκανα dodge και την τρίτη πάλι καλά κάποιος άλλος βγήκε, μεγάλη η χάρη του!

 

 

Παιδια μηπως κανεις ξερει αμμα μπορω να κανς boost το league of legends ??? Ενοω να αναιβασω τα FPS  μου γιατι εχω καλο pc και την εικονα την εχω στο low αλλα ακομα συνεχιζει να κολαει .... ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ......

 

Ευχαριστω ...    :-)

κολλάει επειδή ανεβάζεις ping ή επειδή πέφτουν τα FPS? Πάντως πολλοί λένε τον τελευταίο καιρό για αδικιολόγιτα fps drops. το παθαίνω και γω αλλά σπάνια και για πολύ λίγο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά ranked στο Σ/Κ και κυρίως τέτοια ώρα ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ! Μακριά απο μας φτου φτου φτου.

 

2 φορές έκανα dodge και την τρίτη πάλι καλά κάποιος άλλος βγήκε, μεγάλη η χάρη του!

 

 

κολλάει επειδή ανεβάζεις ping ή επειδή πέφτουν τα FPS? Πάντως πολλοί λένε τον τελευταίο καιρό για αδικιολόγιτα fps drops. το παθαίνω και γω αλλά σπάνια και για πολύ λίγο....

Αργησες :P.Απο δευτερα πρωι παλι.

 

Ναι και εγω που υποτιθεται επρεπε να μην πεφτω κατω απο 300 fps,χτυπαει κατι 50αρια ακυρα (εχω το καπ στο 80.Με το καπ στο 130 παει 90 αλλα παλι το καταλαβαινεις επειδη ειναι freezes και οχι απλα drops)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε παντα για d1 και πανω?.Επειδη μεχρι d3 που εχω παιξει εγω ολα και ολοι ειναι καλοι εφοσον ξερουν το ρολο τους και τον παιχτη τους.Μεχρι και zilean πριν το "rework" τον εβλεπα αρκετα συχνα bot να τα παει πολυ καλα

 

Δεν εξετασα το rank ουτε το ποσο καλος ειναι αυτος που παιζει την Elise

Μιλαμε για τον champion αυτο καθευαυτο

 

9 στα 10 games θα πας tank Elise , μετα το 25-30 θα σταματησεις να κανεις dmg κ το μονο που θα κανεις ειναι να εισαι stun bot γιατι μονο αυτο μπορει να κανει ο champion . Αυτος ειναι κ ο λογος για τον οποιο σταματησε να παιζεται

 

 

Παίζω και AD Fizz (hybrid actually μιας και το dmg output einai 50-50. botrk, trinity, FH core items). To θέμα όμως δεν είναι αυτό. Μίλησα για AP Fizz και δεν ισχύει αυτό που λες. AP Fizz εξακολουθεί να υπάρχει απλά δεν είναι τόσο δυνατός όσο ήταν. Απο op έγινε balanced και η αλήθεια είναι οτι το χρειαζόταν. Τον παίζουν AP ακόμα σε lcs/lpl.

 

Αυτο που δεν γνωρίζω είναι μετά απο μορέλο τι συμφέρει να βγάλω δεύτερο item? lich bane, deathcap ή Luden's echo? (το zhonyas το αφήνω απ'εξω γιατι το βγάζω δεύτερο μονο οταν παιζω vs zed/talon) 

 

Δεν ειναΙ Hybrid το Botrk/Trinity . Καθαρο AD ειναι

Δεν υπαρχει "Hybrid" viable build

 

9 στους 10 Fizz που θα δεις ειναι AD , εχει κακα matchups πλεον στο mid κ εφοσον AD δουλευει καλυτερα ( μιας κ αλλαξε το πως δουλευει το W αλλα κ το nerf ) δεν υπαρχει λογος να παιζεται AP

 

Αλλα εφοσον θες να πας AP δεν βγαζεις Morellonomicon , δεν το χρειαζεσαι

Πας για Lich Bane πρωτο item , το Ludens Echo γενικα δεν το συμπαθω σαν item προσωπικα . Δεν ξερω αν αξιζει σε καποιο εκτος απο Cassio atm 

 

Μπορεις κ ανετα Abyssal vs double AP η Zhonyas πρωτο item με Sheen ενδιαμεσα

Αν αποφασεις να βγαλεις Echo , το βγαζεις πρωτο item κ μετα πας για Lich Bane

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ειναΙ Hybrid το Botrk/Trinity . Καθαρο AD ειναι

Δεν υπαρχει "Hybrid" viable build

 

9 στους 10 Fizz που θα δεις ειναι AD , εχει κακα matchups πλεον στο mid κ εφοσον AD δουλευει καλυτερα ( μιας κ αλλαξε το πως δουλευει το W αλλα κ το nerf ) δεν υπαρχει λογος να παιζεται AP

 

Αλλα εφοσον θες να πας AP δεν βγαζεις Morellonomicon , δεν το χρειαζεσαι

Πας για Lich Bane πρωτο item , το Ludens Echo γενικα δεν το συμπαθω σαν item προσωπικα . Δεν ξερω αν αξιζει σε καποιο εκτος απο Cassio atm 

 

Μπορεις κ ανετα Abyssal vs double AP η Zhonyas πρωτο item με Sheen ενδιαμεσα

Αν αποφασεις να βγαλεις Echo , το βγαζεις πρωτο item κ μετα πας για Lich Bane

 

Κοίτα το dmg στο τέλος στo statistic lobby να δεις οτι το >60% του dmg σου είναι magic dmg. Γι'αυτο σου είπα στην ΟΥΣΙΑ είναι hybrid άσχετα αν το αποκαλούμε "AD". Το w μαζι με την παθητική του botrk κάνουν ολη την δουλειά!

 

Lich bane πρωτο item χωρίς AP για να κάνει scale δεν είναι οτι καλύτερο....

 

Το μορέλο πάντως δίνει οτι χρειάζεται ο fizz! Και όλοι πλέον έτσι παίζουν... Τώρα γιατί λες το αντίθετο δεν το καταλαβαίνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτο item σε ap fizz είναι το lich bane, ή έστω το sheen μόνο του.

από κει και πέρα αποφασίζεις τι βγάζεις με βάση πως εξελίσσεται το παιχνίδι

εγώ προτιμώ lich bane--> deathcap/zhonyas--->void staff,  με το morelo μένεις πίσω

 

το όλοι έτσι παίζουν δεν ισχύει γιατί κανείς δεν παίζει ap πια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι τα ωραία! οχι κολλημένοι 100% στο meta. Το θέμα είναι τι θα κάνει με τον Bjergsen απέναντι...  :fear:

 

Εεεε...το γάμησε με το fail dive όμως

triple kill μόλις τώρα :P

 

Και μένα μου τη δίνει να παίζουν συνέχεια 2-3 champs σε κάθε ρόλο

Μέχρι τώρα πάντως καλά το πάνε στο competitive, urgot mid, yorick-poppy top, naut-irelia support :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...