Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 φορές το διάβασα και άκρη δε βγάζω. Τι σκατά αίνιγμα είναι αυτό που είναι squishy,κολλάει στο team,dmg δεν έχει στην αρχή και μένει πίσω 40 cs? Και μετά αναφορά σε jungle/bot και mid... Ρε τι έχεις πιει?

ryze και vlad.Αν δεν εισαι κατω απτο turret χοροπηδωντας σε παει πισω η riven στο πρωτο 7λεπτο.Αυτα ειναι δυο παραδειγματα.

Πετυχες οτι γραφω οτι νανε,ναι ειμαι αρρωστος ,απο χθες οτι μου κατεβει λεω μερικες φορες.Ηθελα να πω οτι τωρα παω jungle/bot και καποια φορα mid αν παρουν μια απτις αλλες 3 θεσεις.Και προσθεσα οτι κανω camping top επειδη τα πιο πολλα pusharoun.

Ελπιζω να βγαζεις ακρη τωρα :D

Ranked report

5 συνεχομενες νικες μετα απο 7 συνεχομενες ηττες.Οσο ευκολα εχανα τοσο ευκολα νικαω.Γιατι ρε ριοτ? Ενα σοβαρο game δεν μπορεις να βαλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά παρακαλώ να μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει...

 

Νέο team, με 5-0 στο Placement. Τοποθετείται bronze 2? Why? Why Rito-chan?

Αντίπαλοι είχαν soloQ Gold, Plat, Silver (κάποιες φορές έτυχε να τύχουμε και team π.χ. με 2gold, 2 silver + 1 bronze).... Ξενέρωμα full...

 

bitmap_3.jpg

 

 

Όντως? Τι τρολλάρισμα είναι αυτο.. Εμείς με 5-0 μας πήγε gold iv. Στο τεαμ ειχαμε 1 gold και 4 unranked. Οι αντίπαλοι που παίζαμε ήταν πλατίνες και μερικές φορές είχαμε και diamond.

Καλά μετα τα placement 2-3 diamond σε κάθε game. Παίξαμε και με κάτι παλικάρια diamond 3-4 Εκεί κλάψαμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5 συνεχομενες νικες μετα απο 7 συνεχομενες ηττες.Οσο ευκολα εχανα τοσο ευκολα νικαω.Γιατι ρε ριοτ? Ενα σοβαρο game δεν μπορεις να βαλεις?

Οπως τα λες. Γιατι το κάνει αυτο η riot;

 

 

Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως ακριβως λειτουργει η Ulti του graves; Το πρωτο βλημα που ριχνει κανει damage μονο σε ενα unit; Η εκρηξη που γινεται μετα πιανει και το πρωτο unit που εφαγε το damage;

 

Αντι για health ειναι καλυτερα να του βαλω armor seals; Λογω του Passive.

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ryze και vlad.Αν δεν εισαι κατω απτο turret χοροπηδωντας σε παει πισω η riven στο πρωτο 7λεπτο.Αυτα ειναι δυο παραδειγματα.

Πετυχες οτι γραφω οτι νανε,ναι ειμαι αρρωστος ,απο χθες οτι μου κατεβει λεω μερικες φορες.Ηθελα να πω οτι τωρα παω jungle/bot και καποια φορα mid αν παρουν μια απτις αλλες 3 θεσεις.Και προσθεσα οτι κανω camping top επειδη τα πιο πολλα pusharoun.

Ελπιζω να βγαζεις ακρη τωρα :D

Ranked report

5 συνεχομενες νικες μετα απο 7 συνεχομενες ηττες.Οσο ευκολα εχανα τοσο ευκολα νικαω.Γιατι ρε ριοτ? Ενα σοβαρο game δεν μπορεις να βαλεις?

 

Έχει 10άδες champ που είναι καλύτεροι vs riven αλλά γενικότερα δεν έχει hard-counters ούτε κάνει hard-counter κάποιον. Ίσως ο vlad είναι απ'τα πιο εύκολα match up για τη riven γι'αυτό σε κάνει μπάλα. Αντίστοιχα αν πάρεις trynd με το E του ας την να χοροπηδάει άσκοπα χωρίς dmg αλλά και πάλι και στις 2 περιπτώσεις υπάρχει ενδεχόμενο outplay.

 

Luxxx εκτός και αν κάτι έχει αλλάξει στο meta τι δουλειά έχουν τα health runes σε adc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.Το πρωτο σκελος χτυπαει το πρωτο Unit,το δευτερο χτυπαει οτι βρισκεται απο πισω σε "κωνικο" πεδιο

 

 

prospa αυτο εννοουσα.Κοιταω για teamfight champions και απλα η ριβεν μου εχει κανει την ζωη δυσκολη στο picking για τοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luxxx εκτός και αν κάτι έχει αλλάξει στο meta τι δουλειά έχουν τα health runes σε adc?

 

Οταν ειχανε αλλαξει τα runes τα βαζανε μισα μισα σε yellows 

Αλλα σχετικα προσφατα ανεβασαν ολα τα base stat values οποτε δεν υπαρχει λογος να βαλει καποιος health

Luxxx εκτός και αν κάτι έχει αλλάξει στο meta τι δουλειά έχουν τα health runes σε adc?

 

Οταν ειχαν αλλαξει τα runes , συνηθιζαν να βαζουν hp/armor στα κιτρινα

Αλλα απο οταν ανεβασαν τα base stat values , δεν χρειαζεται αν το κανεις αυτο

 

@Sakiz Lissandra/Hecarim/Kennen/Sion/Maokai

 

Δεν χρειαζεται καν να κερδισεις το lane , παιζεις απλα τα teamfights

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειχανε αλλαξει τα runes τα βαζανε μισα μισα σε yellows 

Αλλα σχετικα προσφατα ανεβασαν ολα τα base stat values οποτε δεν υπαρχει λογος να βαλει καποιος health

 

Οταν ειχαν αλλαξει τα runes , συνηθιζαν να βαζουν hp/armor στα κιτρινα

Αλλα απο οταν ανεβασαν τα base stat values , δεν χρειαζεται αν το κανεις αυτο

 

@Sakiz Lissandra/Hecarim/Kennen/Sion/Maokai

 

Δεν χρειαζεται καν να κερδισεις το lane , παιζεις απλα τα teamfights

Heca δεν μπορω προσωπικα.Lissandra kennen τα ξερω ηδη ως πικ απλα δεν ετυχε φετος να παιξω vs riven για να δω.Maokai καλος επισης.

Τωρα Sion εχω ενα θεματακι με την ulti του.Αλλα θα τον δοκιμασω.Εχω καιρο να παιξω και αποτι ειδα εφτασε χαμηλα το cd της ulti οπως ισως κατι να γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heca δεν μπορω προσωπικα.Lissandra kennen τα ξερω ηδη ως πικ απλα δεν ετυχε φετος να παιξω vs riven για να δω.Maokai καλος επισης.

Τωρα Sion εχω ενα θεματακι με την ulti του.Αλλα θα τον δοκιμασω.Εχω καιρο να παιξω και αποτι ειδα εφτασε χαμηλα το cd της ulti οπως ισως κατι να γινεται

Απλά μη παίζεις Ryze και Vlad vs Riven. Σχεδόν οτιδήποτε άλλο μπορεί να σταθεί vs riven μια χαρά.

 

Και μη κολλάς στους champs που ανέφερε ο Atallos. Αυτοί είναι champs για lcs ή έστω για υψηλότερα elo. Και άλλοι champs στυλ fiora/garen(για κάποιο λόγο στο plat έχω 100% με αυτόν)/trynd/jax κ.α. που δεν είναι lcs viable αλλά μια χαρά κάνουν καριέρα soloQ τη riven τη κάνουν μπάλα.

 

Στο soloQ στα under diamond elo θα γελάν και οι πέτρες με maokai. Προσωπικά τα σιχαίνομαι όλα τα picks που ανέφερε γιατί είναι απλά βαρετά. Πάρε ρε κανέναν με dmg και άσε τα stun bots να ευχαριστηθείς το παιχνίδι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του ανεφερα τους συγκεκριμενους γιατι εκτος απο το οτι ειναι top tier champs , ζητησε teamfight potential .

Αν δεν ξερει να παιξει το matchup , ειτε dmg παρει ειτε cc παλι χαρταετους θα πεταει

 

Το θεμα του κυριως δεν ειναι τι να κανει pick , αλλα πως να παιξει το matchup απ΄οσο καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε δεν είπα τίποτα. Προφανώς και είναι τα top tier picks και δε θα χάσει κάτι να τα μάθει. 

 

Έχω ξενερώσει γενικότερα με το lol και αυτά τα γαμημένα tiers να σου πω την αλήθεια. Το γιατί η riot δε διώχνει αυτούς τους καρκίνους τον maokai και τον sion απ'το top lane με ξεπερνάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θεωρω οτι απο αποψη ποικιλιας κ viability , το παιχνιδι ειναι στα καλυτερα του

Ειναι τα παντα viable , ειδικα στο Solo Q . Αλλα ακομα κ στο LCS , δεν βλεπεις 2 champions σε καθε θεση πλεον 

Μονο στο mid ειναι καπως meh τα πραγματα που ψαχνουν να αναστησουν κατι Karthus κ κατι Dianες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εν μέρη το TP top meta έβγαλε μερικά καινούρια top lanes αλλά:

1) Μπορούσα να ζήσω με την lissandra viable μόνο στο mid.

2) Sion/maokai είναι απλά anti-fun στο top. Ας τους στο jungle να σαπίσουν. Μια χαρά είναι εκεί.

3) Kennen/Rumble/Hecarim είναι ωραίες προσθήκες

4) Αυτά

 

Φαίνεται ότι τα παλικάρια στη riot το παλεύουν αλλά προσωπικά θα προτιμούσα σε lcs επίπεδο να αφαιρέσουν τελείως το tp και να κάνουν rework στο exhaust. Τα παραπάνω picks θα είχαν πάλι τη χρησιμότητα τους (όλως τυχαίως και τα 6 με εξαίρεση τον rumble είναι skill lvl σε 1v1 επιπέδου annie) αλλά θα υπήρχε η πιθανότητα να βλέπαμε και καμιά fiora/jax/trynd/critplank/riven και γενικότερα κάποιον λιγότερο βαρετό να παρακολουθείς από τον maokai που είναι σαν να βλέπεις την επιθετική ανάπτυξη του Εργοτέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...