Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω πως ειναι θεμα kit 

 

Δεν γινεται να παρεις Riven/Fiora ετσι οπως ειναι το παιχνιδι 

Aυτοι οι champs θελουν solo lane , θελουν gold , θελουν να κανουν snowball 

 

Το να παρω Fiora κ να την βαλω σε 2v1 το μονο που θα καταφερω ειναι να εχω εναν dead weight champ που πρεπει να σερνω μαζι . Εκτος απο οτι μερικοι απο αυτους θελουν actual mechanics , feat που δεν εχουν αρκετοι top laners ειδικα σε EU . Βλεπε κατι Wickd κ κατι Kevin που εχουν κανει καριερα απο το τιποτα 

 

Dunno , προσωπικα μου αρεσει το game atm για αυτο κ παιζω αρκετα . Δοκιμαζω κ αρκετα πραματα στο smurf οπως Fizz jungle κ Naut support . Περσσοτερη ποικιλια σε items θα ηθελα να πω την αληθεια αλλα ζω κ με οτι εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ αυτο παράτησα αδερφέ. Εδώ και αρκετό καιρό πιο πολύ έβλεπα streams παρά έπαιζα και τώρα διαπιστώνω ότι σιγά σιγά ούτε να βλέπω με ευχαριστεί. 

 

Παλιότερα έβλεπα oldskool κάποιες normal προσωπικότητες που μ'ευχαριστούσαν να κάνουν outplays (μια έννοια που έχει χαθεί εδώ και 2 χρόνια). Τώρα όπως το είπες βλέπω wicked να κάνει πατάει τα πάντα στον maokai και να πηγαίνει καλά. 

 

Είναι τόσο σπασμένο το meta που η leblanc θεωρείται top tier και η vayne unviable (mainάρω vayne όπερ και το rage). 

 

Αν η riot δε promoteαρε το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιού με τα 1v2 και οτιδήποτε άλλο που βγάζει το 50% των champs unviable πολύ απλά θα ήταν viable.

 

Πήγαν να κάνουν κάτι καλό με το objective meta με σκοπό φαντάζομαι περισσότερα team fights και αυτό που κατάφεραν είναι να μην υπάρχει laning phase, grouping στο 13' που απλά σημαίνει ποιος θα κάνει σωστότερο και γρηγορότερο rotate για να πάρει turrets και ακόμη λιγότερα dragon fights.

 

Αυτά σε σχέση με το lcs.

 

Στο soloQ αυτό που κάναν στα t2 t3 turrets απλά με εμποδίζει να κάνω snowball και split push και να καταλήξω να πάρω τους champs που ανέφερες αφού στο 17' θα αρχίσω το aram. 

 

Σε μένα φαίνεται ότι το game που παλιότερα σε soloQ ή LCS θεωρούσα πιάνο(τα σωστά spells με τη σωστή σειρά στο σωστό timing) τώρα με ωθεί να παίξω champions που μοιάζουν με drums(πατάω τα πάντα ανεξαρτήτως σειράς και αν κάνω καμιά παπαριά δε τρέχει τίποτα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε μένα φαίνεται ότι το game που παλιότερα σε soloQ ή LCS θεωρούσα πιάνο(τα σωστά spells με τη σωστή σειρά στο σωστό timing) τώρα με ωθεί να παίξω champions που μοιάζουν με drums(πατάω τα πάντα ανεξαρτήτως σειράς και αν κάνω καμιά παπαριά δε τρέχει τίποτα)

Συμφωνω σε ολα τα παραπανω αλλα το τελευταιο λεει ακριβως οτι νιωθω απεναντι σε ριβεν :P 

 

Τωρα που το λετε παντως,lee sin και renekton δεν επαιξα ακομα φετος στο top.Περυσι με rene ειχα παρει και penta 2vs5 με μια leona :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω σε ολα τα παραπανω αλλα το τελευταιο λεει ακριβως οτι νιωθω απεναντι σε ριβεν :P

 

Τωρα που το λετε παντως,lee sin και renekton δεν επαιξα ακομα φετος στο top.Περυσι με rene ειχα παρει και penta 2vs5 με μια leona :P

Μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sion θα πρεπει να κατσω να ξαναμαθω.Εχω να παιξω σοβαρο sion απο τον ap πριν 2 σεζον :P

 

2 dragon steals me ez και απο εκει που χαναμε αρχισε να τρολλαρει ο jungler απεναντι επειδη του εκαναν flame.Power of stealing xD

7 σερι νικες μετα απο 7 σερι ηττες.Σε κακο θα μου βγει

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ δεν είναι broken o sion me cinderhulk....καθόλου...απλά τον έπιασα από τότε που πρωτοβγήκε το rework και βρήκα free elo

 

(To ένα game που χάθηκε ήταν ένα όμορφο 3v5 επειδή το ADC έδωσε FB και είπε GG bye και την έκανε, μετά από 6 λεπτά την έκανε και το support)

24515.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια κατι εχει παθει ο client και δεν μπορω να παιξω! ανοιγω το exe και μετα δεν μου βγαζει το start ουτε τις ειδησεις  ουτε επιλογη για repair ουτε να αλλαξω σερβερ μονο να το κλεισω ή να το ελαχιστοποιησω , τι να κανω ;!

ΥΣ το ιδιο κανει και στο pbe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το Luden's echo να αντικαταστήσει το Lich bane σε Fizz AP? Γιατί να τα πάρω και τα δυο δεν μου φαίνεται και πολύ cost effective... Εκτός και αν πάρω Luden's echo 6ο ιτεμ. Μορέλο στάνταρ πρώτο item οπότε μετά τι προτείνεται να πάω για shen (οπως έκανα μέχρι τώρα, εκτός και αν είχα >1600 οπου πήγαινα για deathcap) ή λέτε Luden's echo 2ο core item?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το Luden's echo να αντικαταστήσει το Lich bane σε Fizz AP? Γιατί να τα πάρω και τα δυο δεν μου φαίνεται και πολύ cost effective... Εκτός και αν πάρω Luden's echo 6ο ιτεμ. Μορέλο στάνταρ πρώτο item οπότε μετά τι προτείνεται να πάω για shen (οπως έκανα μέχρι τώρα, εκτός και αν είχα >1600 οπου πήγαινα για deathcap) ή λέτε Luden's echo 2ο core item?

Σε πιο tanky fizz έβγαζα luden's και λειτουργουσε καλύτερα απο lich.Μια γνώμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις το UOL vs FNC? :P

 

Να πω την αληθεια ειχα δει οτι το επαιζε ο Lemon πριν το πουν στο reddit κ μου εκανε εντυπωση που ειχε παιξει 10 στη σειρα 

Οταν βγηκε κ στο reddit λεω δεν μαμιεται θα το δοκιμασω στο smurf . Και πηγε καλα apparently

 

Μπορεί το Luden's echo να αντικαταστήσει το Lich bane σε Fizz AP? Γιατί να τα πάρω και τα δυο δεν μου φαίνεται και πολύ cost effective... Εκτός και αν πάρω Luden's echo 6ο ιτεμ. Μορέλο στάνταρ πρώτο item οπότε μετά τι προτείνεται να πάω για shen (οπως έκανα μέχρι τώρα, εκτός και αν είχα >1600 οπου πήγαινα για deathcap) ή λέτε Luden's echo 2ο core item?

 

Για αρχη , δεν υπαρχει AP Fizz πλεον . Τον ξεχνας

Παιζεις AD , τον πας ειτε top ειτε jungle , βγαζεις botrk κ μετα FH/MR/Warmogs κ κοβεις ενα καρο dmg

 

Το Ludens Echo δεν αντικαθιστα το Lich Bane , δεν κανουν την ιδια δουλεια

Αν αντικαθιστα καποιο item , αυτο ειναι το DFG . Απο εκει κ περα imo ειναι αναλογα τα λεφτα που εχεις στο back που θα κανεις . Αν πας back χωρις να εχεις 1600 για Rod , καλυτερα να πας για Morello πρωτα . Αν παλι εχεις 1600 ειναι καλυτερο να πας για Echo γιατι θα κανεις πιο ανετα snowball

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...