Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν παίζουν γιατί είναι λογικό να ξενερώσουν μετά το nerf. To freelo του AP Fizz έπρεπε να τελειώσει. Τουλάχιστον τώρα ξεχωρίζουν οι καλοί Fizz...

 

Το μορέλο το χρειάζεσαι γιατί πλέον βασίζεσαι στην ulti σου για να κάνεις full combo και να πάρεις kill. Οπότε χρειάζεσαι cooldown kai για την utli και για το playful/trickster είναι πολύ καλό το 20% που σου δίνει. Συν το mana regen που κακα τα ψέματα το χρειάζεσαι.

 

Οπως και η Ahri πλεον παίζει με μορελο για τον ίδιο ακριβώς λόγο. cost effective item οπότε είναι οτι πρέπει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοίτα το dmg στο τέλος στo statistic lobby να δεις οτι το >60% του dmg σου είναι magic dmg. Γι'αυτο σου είπα στην ΟΥΣΙΑ είναι hybrid άσχετα αν το αποκαλούμε "AD". Το w μαζι με την παθητική του botrk κάνουν ολη την δουλειά!

 

Lich bane πρωτο item χωρίς AP για να κάνει scale δεν είναι οτι καλύτερο....

 

Το μορέλο πάντως δίνει οτι χρειάζεται ο fizz! Και όλοι πλέον έτσι παίζουν... Τώρα γιατί λες το αντίθετο δεν το καταλαβαίνω..

 

Αλλο το mixed dmg , αλλο το "hybrid" build

Δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους  

 

Το Lich Bane πρωτο item ειναι για το synergy με το kit του Fizz , δεν χρειαζεσαι κανενα Morello  για να κανεις dmg . 

Δεν ξερω που ειδες οτι παιρνει κανεις Morello , Δεν χρειαζεσαι το mana regen , για CDR παιρνεις CDR μποτα

 

Λεω το αντιθετο γιατι ετσι ειναι , οπως σου ειπα κανεις δεν παιζει AP Fizz πια

Proof . Βρες μου τα 5 στα 150 παιχνιδια με AP Fizz . Πες μου τι εφτιαξαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να χεις δίκιο δεν ξέρω. πάντως χθες προχθες είδα ap fizz mid σε lcs/lpl (δεν θυμάμαι καν ποιοι έπαιζαν :P) πρώτο ιτεμ μορελο δεύτερο lich bane. Αν δεν κάνω λάθος την σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να χεις δίκιο δεν ξέρω. πάντως χθες προχθες είδα ap fizz mid σε lcs/lpl (δεν θυμάμαι καν ποιοι έπαιζαν :P) πρώτο ιτεμ μορελο δεύτερο lich bane. Αν δεν κάνω λάθος την σειρά.

Για μένα είναι κάκιστο να κοιτάς builds κ τέτοια από lcs κλπ... Το ότι δουλεύει σε team δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και ότι καλύτερο για soloq ή κάτι τέτοιο. Είναι τελείως διαφορετικές περιπτώσεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα που σου εγραψε ο Atallos τα εκανες?

ναι αλλα δεν δουλεψε.....

ΥΣ ΝΕυριασα και τα παρατησα , τωρα εβαλα linux και προσπαθω να το περασω

Επεξ/σία από mikemart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι κάκιστο να κοιτάς builds κ τέτοια από lcs κλπ... Το ότι δουλεύει σε team δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και ότι καλύτερο για soloq ή κάτι τέτοιο. Είναι τελείως διαφορετικές περιπτώσεις 

Εννοείται αυτό! Και στο soloq ακόμα διαφέρουν τα πράγματα ανάλογα με το tier στο οποίο παίζεις. Όπως και το playstyle που θα επιλέξεις. Αλλιώς θα παίξεις μια mejai's lux και αλλιώς χωρίς majai's. Ολο το mindset και η στρατηγική αλλάζει.

 

Για τον Fizz πιστεύω οτι το morello είναι πιο safe επιλογή λόγου του 20% cdr και σου δίνει περισσότερο sustain στο lane με το mana regen aka καλύτερο cs σε περίπτωση που έχεις δύσκολο lane.

 

Το lich bane πρώτο είναι πιο yolo κατάσταση. Πάντως lich bane πρώτο item γενικότερα, χωρίς να έχεις ένα ικανοποιητικό ποσό AP, δεν είναι ότι καλύτερο γιατί το passive του είναι πολύ αδύναμο! Οπότε δεν είναι cost effective. Θέλει να το βγάλεις 2ο-3ο item ώστε να εκμεταλλευτείς το item στο 100% του.

 

Πάντως όλα είναι περι ορέξεως. Αν κολλάτε στο meta τυφλά και δεν κοιτάτε πως λειτουργεί το παιχνίδι τι να λέμε. Μπείτε mobafire και κάντε copy paste. Εχει μπεί season 5 έχουν αλλάξει πολλά πράγματα. Δεν γίνεται να παίζετε οπως μάθατε 1-2 seasons πριν. Ολα αλλάζουν, το meta εξελίσσεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω το αντιθετο γιατι ετσι ειναι , οπως σου ειπα κανεις δεν παιζει AP Fizz πια

Proof . Βρες μου τα 5 στα 150 παιχνιδια με AP Fizz . Πες μου τι εφτιαξαν 

 

zonia-ludens-rabadon-lichbane (not in order) και μποτες CDR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Έπαιξα το 10 games για τα ρανκ όταν άρχισε το season και με πέταξε bronze 5 ενώ είχα 6/10..(στο προηγούμενο division είμουν bronze 3 ). Μπορείτε να μου πείτε κάπιες συμβουλές για να ανεβώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα απο αυτά ουτε στο diamond δεν τα ξερουν μερικοι :P.Αλλα ναι αν τα μαθεις ολα αυτα να τα κανεις κιολας οχι μονο τα τα ξερεις θα ανεβεις πολυ ευκολα.Στατιστικα στο bronze εχουνε πιο ισορροπημενες ομαδες (skill level).ΑΝ βγαλεις και το 10% afk,7/10 ματς να νικας εχεις φυγει για αλλου

 

ranked report

2/5 στα τελευταια 5 ματς.Πολυ ωραια τα 2 πρωτα 1 νικη μια ηττα,τα 3 σημερα ηταν τρισαθλια.Στο 3o ειχαμε troller,στο 4ο ειχαν απεναντι troller,στο 5ο top και mid εχασαν το lane αγρια (αναμενομενο,καιρο ειχα να το παθω).Σχετικα balanced μπορω να πω ομως.(δηλαδη και απτις δυο μεριες δεινα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...